• ביטוח תאונות אישיות

   פוליסות ביטוח תאונות אישיות מעניקות למבוטח פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של פציעה או חבלה כתוצאה מתאונה

   ביטוח בריאות

   פוליסות ביטוח בריאות מקיפה ונועדה להעניק למבוטח כיסויים נרחבים לקבלת טיפול רפואי בעת הצורך

   ביטוח מחלות קשות

   פוליסות ביטוח מחלות קשות מעניקות למבוטח פיצוי כספי במקרה של מחלה קשה וזאת על מנת לממן טיפולים.

   ביטוח חיים

   פוליסות ביטוח חיים מעניקות ליורשיו של המבוטח סכום פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של מוות.

   ביטוח סיעודי

   פוליסות ביטוח סיעודי מעניק שיפוי כספי מתמשך למבוטח אשר נמצא במצב סיעודי זמני או קבוע

   ביטוח אובדן כושר עבודה

   פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה יעניק למבוטח פיצוי כספי חודשי במקרה שבו איבד את יכולת הפרנסה

   הזמינו ללא עלות
   חוברת ניתוח תיק ביטוח
  • ביטוח אחריות מקצועית

   פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מיועדות להגן על אנשי מקצוע בכל תחום מפני תביעות אשר נובעות מרשלנות

   ביטוח דירה

   פוליסות ביטוח דירה מכילה מספר כיסויים אשר נועדו להגן על תשתית הדירה, תכולתה וסביבה

   ביטוח משכנתא

   פוליסות ביטוח משכנתא נועדה להבטיח את יכולת תשלום המשכנתא של המבוטח במקרה של מוות בטרם עת

   ביטוח רכב

   פוליסות ביטוח רכב מכילות מספר רב של כיסויים לכל כלי רכב מוטורי אשר נועד להעניק פיצוי במקרה של תאונה

   ביטוח נסיעות לחו"ל

   פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל תעניק שיפוי כספי במקרה של אובדן כבודה או טיפול רפואי במסגרת נסיעה לחו"ל

   ביטוח עסק

   פוליסות ביטוח עסק מגוונות וגמישות מיועדות להגן על כל בית עסק בהתאם לדרישתו ופועלו.

   הזמינו ללא עלות
 • הר ביטוח
 • מי אנחנו

כפל ביטוחים – איך נולד מצב שמרביתנו משלם פי 2 על אותו ביטוח

מבלי לבדוק, ניתן להניח שאתם משלמים יותר ממה שאתם צריכים על הביטוחים שלכם. זהו לא משפט מפוצץ או סלוגן אלה מבוסס על סטטיסטיקה מדאיגה לפיה מרבית האזרחים במדינה משלמים על כמות ביטוחים כפולה ומכופלת. הגיע הזמן להפסיק, כל הפרטים בכתבה.
ביטוח בהנחה בלעדית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
נקודות אפורות
נקודות אפורות
מה תלמדו בכתבה שלנו?
Newsletter3
הירשמו לניוזלטר
אל תפספסו את הטיפ הבא שלנו בנושא ביטוח

מי מאתנו לא רוצה להרגיש בטוח ומוגן? לדעת שבכל מקרה שלא יבוא, אנחנו נהיה "בסדר" הביטוח ישמור עלינו ומיד נקבל את הטיפול המגיע לנו. עכשיו, תכפילו את ההרגשה הזאת פי 100 כאשר מדובר בילדים שלנו.

על מנגנון הרגש הזה בדיוק נשענת תעשיית ביטוחי הבריאות בישראל ובעולם. ובעזרת פעולות שיווק ומכירה אגרסיביות מפתים לקוחות תמימים לשלם כפול בעבור אותו ביטוח בדיוק.

אנחנו ננסה להסביר בדיוק כיצד נולד מצב כזה ומה אתם תוכלו לעשות על מנת לתקן את הבעיה. אנו רק מבקשים לקרוא עד הסוף ולא למהר להתקשר לחברת הביטוח ולבטל את כל הביטוחים שלכם מכיוון שגם פעולה נמרצת ופזיזה כזאת יכולה לפגוע בכיסוי הביטוחי שלכם.

מהו כפל ביטוחים בכלל?

כפל ביטוחים נובע מהעיקרון הבסיסי בביטוח על פיו לכל פוליסת ביטוח קיימת תקרת זכוכית לסכום הפיצוי אשר מגיע למבוטח. כלומר במידה וחס וחלילה שברתם את היד וברשותכם ביטוח "תאונות אישיות", לחברת הביטוח יש "מחירון תאונות אישיות" ובהתאם לפוליסה שלכם תקבלו פיצוי כספי.

עכשיו, נשתמש באותה דוגמא אך הפעם יש ברשותכם 2 פוליסות ביטוח "תאונות אישיות" בחברות ביטוח שונות, האם במקרה ששברתם את היד, תקבלו סכום גבוה יותר מה"מחירון"? התשובה היא לא.

כאשר תתבעו את חברת הביטוח הראשונה, תקבלו מחצית מהסכום המגיע לכם על פי ה"מחירון" ותאלצו לפנות לחברת הביטוח השנייה על מנת לדרוש את החצי השני.

כך שלמעשה שילמתם על 2 פוליסות ביטוח שונות ובפועל קיבלתם פיצוי השווה ערך לפוליסה אחת בלבד.

זאת התמצית של כפל ביטוחים.

למה בכלל שייווצר כפל ביטוחים?

כל אחד מאתנו זכאי לביטוח בריאות בסיסי כחלק ממס הבריאות שאנו משלמים באמצעות המשכורת שלנו בכל חודש. נוכל לממש את הביטוח הנ"ל באמצעות כל אחת מקופות החולים: מאוחדת, כללית, לאומית או מכבי.

בביטוח הבריאות הבסיסי כולנו בהחלט שווים מול קופות החולים השונות והכיסוי שלנו כמעט וזהה. אך כפי שתיארנו בפסקה הראשונה, תעשיית הביטוח המשלים (תוספות לביטוח הבסיסי) מורכבת מחברות פרטיות אשר מנצלות כל טריק שיווקי על מנת לשכנע אותנו לרכוש ביטוחים נוספים.

** בנקודה זאת נסביר שאנו לא נגד רכישת פוליסות ביטוח נוספות לכיסוי הבסיסי. אנו דוגלים ברכישה מושכלת ובליווי איש מקצוע מאשר להיכנע למכירה אימפולסיבית.

את פוליסות הביטוח הרחבות אנחנו פוגשים בהזדמנויות שונות (קופת חולים, מוקדי מכירות, מקומות עבודה ועוד…)  חשוב שנכיר את התחנות השונות על מנת שנדע כיצד להתמודד איתם ולוודא שלא נתפתה לרכוש ביטוח נוסף שלא לצורך.

תחנה ראשונה – ביטוח שב"ן

ביטוח שב"ן (שירותי בריאות נוספים) נמכר על ידי קופות החולים שלנו במסגרת הרחבת הכיסוי הבסיסי המגיע לנו.

קופות החולים מציעות מגוון מסלולים בעלי שמות מאוד אטרקטיביים כגון: "זהב", "פלטינום", "מושלם" ועוד. במטרה לייצר אצלנו הרגשת ביטחון והגנה שהביטוח שלנו יגן עלינו מכל צרה (אחרי הכל מה יותר טוב מביטוח "זהב")

אנו פוגשים את הצעות הביטוח הנ"ל בכל ביקור בקופת החולים במקום המגורים שלנו. קשה לסרב לגוף אשר מהווה חלק מאוד חשוב בחיי היומיום שלנו ומטפל בנו במסירות. ­

תחנה שניה – מקום עבודה

מקומות עבודה אחראים לחלק נכבד מאוד מתופעת כפל הביטוחים ובמרבית המקרים הם אפילו לא מודעים לנזק שנעשה. נסביר,

חברות גדולות מציעות ביטוח בהנחה ובהסדר מיוחד לכלל העובדים שלה, ביטוח זה נקרא גם "ביטוח קולקטיב".

החברה שלכם אומנם בטוחה שהיא עושה מעשה מבורך ומנסה להוזיל עבורכם את עלויות הביטוח אך במרבית המקרים התגלה שהפוליסה אשר נמצאת ב"ביטוח הקולקטיבי" לוקה בחסר ואינה מכסה את העובד בצורה מלאה ומספקת.

אם כך, נראה שישנם שני תרחישים עיקריים אשר עלולים לקרות במקום העבודה שלכם.

 • תרכשו את ביטוח הקולקטיב בנוסף לביטוחים הקיימים שלכם וכך ייווצר כפל ביטוחי
 • תחליפו את הביטוח הקיים שלכם בביטוח הקולקטיבי וכך תפגמו בכיסוי הביטוחי שלכם

קשה לכעוס על החברה שלכם בכך שהיא מנסה לסייע לכם לחסוך בעלויות, אבל חשוב לזכור שיש הבדל גדול בין הסכמי הביטוח הקולקטיבי שמציעות החברות השונות ולכן העובדה שהציעו לכם ביטוח בעבודה, לא מחייבת שהוא המקיף ביותר או הנכון ביותר עבורכם.

תחנה שלישית – מוקדי מכירות ביטוח

חברות הביטוח הינן חברות פרטיות המונעות מרווח, מרביתנו ממהרים להתייחס לכל אדם אשר עוסק ברפואה כאילו והיה מנתח מכובד. המציאות מגלה שהמרחק בין אותו רופא מכובד אשר עתיד לטפל בנו בעת הצורך לבין אותו נציג מכירות צעיר ונמרץ הוא בערך מפה ועד הירח.

מוקדי מכירות ביטוח, יכולים לייצר לנו נזק גדול מאוד בתיק הביטוחים שלנו. ולכן המפקחת על האוצר החליטה לאסור על מוקדי מכירות הביטוח לשווק פוליסות ביטוח מסוימות אשר מחייבות פגישה מקצועית וחתימה של איש מקצוע.

שיווק פוליסות ביטוח המותרות בחוק על ידי מוקדי מכירות טלפוני, מתבצע באופן אגרסיבי ומניפולטיבי ולרוב משאירות את הלקוחות מבולבלים ועם פוליסות כפולות שאינם באמת יודעים מה מגיע להם.

איך עושים סדר בכל הבלאגן הזה?

קודם כל, מפסיקים לקנות ביטוח! מקבלים החלטה שעד שלא עושים בדק בית מקיף ודקדקני, אתם לא רוכשים פוליסת ביטוח חדשות וזה לא משנה עד כמה אטרקטיבית ההצעה נשמעת (בטלפון או מול סוכן ביטוח).

השלב השני הוא להשיג פלט מלא של כל פוליסת הביטוח אשר על שמכם ולשם כך רצוי להיעזר באתר הממשלתי "הר הביטוח". לאחר זיהוי ואימות נתונים, המערכת תאתר עבורכם את כל הביטוחים שרכשתם מכל חברת הביטוח בארץ.

לאחר שקיבלתם את הרשימה, תתבקשו להשיג מחברות הביטוח את חוברות הפוליסה המלאה (ספר עם עשרות עמודים). ואז בעבודה נמלים להצליב בין החברות השונות את סעיפי הכיסוי ולמצוא היכן קיימת חפיפה ובמידה ויש חפיפה, איזה כיסוי עדיף.

הלוואי והיה לנו פתרון קל ופשוט יותר עבורכם, כנראה שזה מסביר מדוע אזרחים רבים פשוט מוותרים ומעדיפים לשלם כפול ורק לא לבצע את הבדיקה הזאת.

כפל ביטוחים – השורה התחתונה

העובדה שמרבית האזרחים במדינה משלמים כפול על ביטוחים היא בהחלט מדאיגה אך מה שיותר חמור היא העובדה שגדלה לנו תעשיית-בת חדשה שסובבת סביב מילת הבאזז "כפל ביטוחים".

לא משנה לאן היכן נסתכל, נמצא גוף כזה או אחר אשר מוכן לבדוק עבורנו את תיק הביטוחים שלנו ולטפל בבעיית "כפל הביטוחים" שלנו. אנו בטוחים שמבין כולם, קיימים צדיקים אשר באמת עושים ללקוחות שלהם, אך לצערנו קיבלנו גם פניות המעידות שלא כולם צדיקים. (לצערנו…)

התעשייה הזאת היא אינה הזדמנות עסקית, אסור לנו לשכוח שמדובר בבריאות שלנו ושל היקרים שלנו. ומתוך ההבנה הזאת, מערכת אתר שקל ביצעה ראיונות ופגישות עם מס' יועצי ביטוח על מנת להשיג עבורכם את אותם אנשי מקצוע הגונים וישרים אשר מוכנים להעניק שירות וייעוץ לקהל הקוראים שלנו. (זה לא היה פשוט כלל וכלל.. )

אנו נעמוד לרשותכם וננסה לשמש כגורם הקבוע עליו תוכלו תמיד לסמוך כאשר אתם נתקלים בהצעה חדשה ומקורית הקשורה בביטוח. שיהיה לנו בהצלחה!

סמל לוגו אתר ביטוח
מערכת אתר ביטוח

הצוות שלנו במערכת אתר ביטוח עם ניסיון מצטבר של מעל 40 שנה בתחום, עובד סביב השעון בניסיון להנגיש לכם את תחום הביטוח בצורה הטובה ביותר. 

ביטוח
תקופה אכשרה: מהי בדיוק? ומדוע חושבים שהיא זהה לתקופת המתנה?
ביטוח
מהו ביטוח בין דורי ומדוע הוא כל כך פופולארי?
ביטוח
הסוף לעלויות ביטוח מיותרות – כך בונים תיק ביטוח נכון ובזול.
ביטוח בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק
הזמינו דוח ביטוח בחינם
לא בטוחים איזה ביטוחים יש לכם? אל דאגה, אנחנו פה!

אנחנו מתמחים בבדיקה והוזלה של כיסוי ביטוח, בין אם נצליח להוזיל את התיק ובין אם לא, אתם תישארו עם חוברת מפורטת אודות כל הביטוחים שיש ברשותכם.