עדכון תנאי ביטוח אובדן כושר עבודה

נכון להיום, ניתן לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה רק בצמוד לקרן פנסיה פעילה. לכן מומלץ שלא לבצע שינויים בכיסוי שברשותכם ללא איש מקצוע.

כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה מומלצות
הראל לעתיד חדש

ביטוח אובדן כושר עבודה

חושן

ביטוח אובדן כושר עבודה

טופ לעתיד שחרור

ביטוח אובדן כושר עבודה

בלוג ביטוח אובדן כושר עבודה

האם ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי עדיף מהכיסוי בקרן הפנסיה?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שמגיעות אלינו מצד הקוראים, היא מה לעשות עם ביטוח אובדן כושר עבודה שיש להם בקרן הפנסיה. האם הוא מספיקה? ומה ההבדל בין הכיסוי בקרן פנסיה לבין הביטוח הפרטי?
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

אובדן כושר עבודה פרטי

ביטוח אובדן כושר עבודה נועד למעשה להחליף את ההכנסה של העובד במקרים של מחלה, תאונת עבודה, תאונת דרכים, או כל פציעה אחרת, אשר מונעים ממנו לעבוד במשך תקופה אשר עולה על 90 ימים. ההבדל בין אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה לבין אובדן כושר עבודה פרטי הינה שאלה אשר רבים שואלים, ובצדק.

ההבדל בין אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה לבין אובדן כושר עבודה פרטי הינו מהותי, וחשוב לדעת אותו. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי הקצבה המשולמת בכל המקרים תשולם כל עוד האדם נמצא תחת מצב של אובדן כושר עבודה, או עד שהגיע לגיל הפרישה.

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה?

כאמור, מדובר על ביטוח חיוני וחשוב, אשר נועד להעניק פרנסה לעובד אשר איבד את יכולתו לעבוד בעקבות תאונה, פציעה או מחלה. כמו כן, בנוסף לקצבה חודשית, יקבל גם שחרור מפרמיות, הפקדה חודשית של כספי פיצויים ותגמולים ועוד.

ההבדל בין אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה לבין אובדן כושר עבודה פרטי

בקרן הפנסיה, ביטוח אובדן כושר עבודה מוגדר כך: מבוטח שלפחות עשרים וחמישה אחוזים מכושרו לעבוד נפגע, בעקבות מצב בריאותי, ואינו יכול לעבוד בכל תפקיד אחר אשר מתאים להשכלתו, ניסיונו והכשרתו, במשך תקופה אשר תעלה על 90 ימים, קביעת הנכות תתבצע בהתאם להחלטת גורם רפואי.

לעומת זאת, אובדן כושר עבודה פרטי מוגדר כך: המבוטח אשר מוגדר כבלתי כשיר לעבוד בעקבות תאונה או מחלה, באופן קבוע או זמני, ובשיעור של 75% לכל הפחות, יהיה זכאי לקצבה.

ביטוח אובדן כושר עבודה בביטוח פרטי

כיסוי אובדן כושר עבודה אשר נעשה בביטוח פרטי, הינו כיסוי פרטי אותו כל אדם יכול לעשות מול חברות הביטוח השונות אשר קיימות כיום בשוק, ממש כמו ביטוח לרכב או ביטוח בריאות. במקרה של ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, על הביטוח לשקף באופן מלא את רמת ההכנסה והשכר של המובטח, וכמובן הגדרה מקצועית בהירה.

ביטוח אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים

כאשר מדובר על ביטוח אובדן כושר עבודה אשר נעשה בביטוח מנהלים, מדובר למעשה על סל חיסכון פנסיוני אשר נולד על מנת להוות אלטרנטיבה לקרן הפנסיה. ביטוח מנהלים מציע ביטוח אובדן כושר עבודה כדי להעניק תחליף ראוי לקרן הפנסיה כגון פנסיית זקנה, ופנסיית נכות.

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

בשנים האחרונות, קרנות הפנסיה נרכשו על ידי בתי השקעות וחברות ביטוח, מה שהוביל לגידול משמעותי בתחרות ושיפור מהותי של הכיסויים בקרן הפנסיה. כך שכיום, ניתן לראות כי קרנות פנסיה רבות כוללות בתוכן כיסויים רבים כגון ביטוח אובדן כושר עבודה. 

איזה כיסוי מעניק ביטוח אובדן כושר עבודה?

במצב הטוב ביותר, כיסוי הביטוח מעניק למבוטח הגנה של עד 75% מהשתכרותו. במגזר הציבורי כיום, במרבית המקרים, כיסוי הביטוח הינו נמוך ביחס למצב אידאלי, בעקבות העובדה כי השכר מפוצל לשני מוצרים, כך במידה והמבוטח לא דאג לכיסוי גם בקופת הגמל, הכיסוי יהיה רק על חלק מסוים מהשכר.

לפני הרכישה, בצעו סקר שוק

כאמור, כיום ישנן חברות רבות אשר מצעיות ביטוחים רבים, ביטוחי בריאות, וביטוח כושר אובדן עבודה בפרט. הקפידו לערוך השוואה וסקר שוק טרם תחתמו על חוזה ותבצעו רכישה של ביטוח. כך תוכלו להבטיח כי תבצעו את העסקה הטובה ביותר, כזו שתתאים לכם, לתקציב שלכם, לדרישות והצרכים שלכם.

ביטוח אובדן כושר עבודה: לסיכום

מכיוון שלביטוח זה השלכה על החיסכון הפנסיוני, מומלץ לפנות לאיש מקצוע אשר מתמחה בתחום, טרם קבלת ההחלטה ורכישת הביטוח, וכמובן גם בטרם החלטת המסלול, והגשת תביעה.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק