ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

נהוג לחשוב שרק אנשים שנמצאים מתחת לגיל 67 זקוקים לביטוח אובדן כושר עבודה. המציאות היא שזה לא בהכרח המצב. יותר ויותר אנשים בוחרים להמשיך לעבוד אחרי גיל 67, הם עושים זאת ממגוון סיבות, רצון להמשיך לעבוד, צורך כלכלי וכן מסיבות רבות אחרות. במצב כזה העובדים לרוב נהנים משכר גבוהה יותר מזה לו היו זכאים לו היו יוצאים לפנסיה ולכן הפסקה פתאומית של עבודתם, בפרט כאשר הפנסיה החודשית אותה הם אמורים לקבל נמוכה עלולה להביא לפגיעה משמעותית באיכות החיים שלהם. בדיוק לשם כך מיועד ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67?

חשוב לציין כי ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67 לא נחשב למשהו שניתן לקבל באמצעות פוליסת הביטוח הבסיסית כפי שנקבעה על ידי רשות שוק ההון ברפורמה של שנת 2017.

הרשות קבעה כי עובד שירצה להמשיך ולהנות מביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67 יצטרך לרכוש הרחבה לפוליסת הביטוח הבסיסית. רכישת ההרחבה תלויה ברמה מסוימת בנכונות של חברת הביטוח למכור את ההרחבה ועוד יותר בנכונות שלה לעשות זאת במחיר הגון ומשתלם.

מעבר לכך, התנאים להם זכאי עובד שהרחיב את פוליסת ביטוח אובדן כושר העבודה מעבר לגיל 67 דומים מאוד לתנאים להם זכאי עובד מתחת לגיל 67 ורובם תואמים לתנאי הבסיס שנקבעו על ידי רשות שוק ההון.

התנאים אותם דורשת רשות שוק ההון מכל פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה הם כדלהלן:

  • רשות שוק ההון קבעה תקרת פיצוי מקסימלית שעומדת על 75 אחוז מהשכר החודשי אותו מקבל עובד שכיר או על 75 אחוז מההכנסה החודשית הממוצעת אותה מרוויח עובד עצמאי.
  • רשות שוק ההון קבעה כי במידה ושכרו של העובד או הכנסתו של העצמאי עולה במהלך תקופת הביטוח הוא לא יהיה חייב להצהיר על כך בפני חברת הביטוח ובתנאי שסך העלייה הזאת לא גבוהה מ-15 אחוזים בשנה או בסה"כ 60 אחוזים בחמש שנים.
  • רשות שוק ההון קבעה שהכנסות אותן מקבל המבוטח מנכסים או ממניות או מכל מקור אחר שאינן שכר עבודה לא יפגעו בזכאותו של המבוטח לקבל את הקצבה החודשית כפי שנקבע בפוליסת הביטוח.
  • רשות שוק ההון קבעה שאסור להחזיק במקביל בשני ביטוחי אובדן כושר עבודה, לצורך כך היא קבעה כי מבוטח שיחזיק ביותר מביטוח אחד לא יהיה זכאי לקבל תשלום חודשי גבוהה יותר ולכן אין כל סיבה לכפל ביטוח.
נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
מנורה

טופ לעתיד שחרור

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

מטריה ביטוחית

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
איילון

חושן

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית איילון
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
מנורה

נכות מתאונה

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

כמה עולה ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67?

חשוב לציין כי גובה הפרמיה החודשית של ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67 גבוהה יותר מהמחיר לו רגילים עובדים צעירים יותר. הסיבה לעלייה במחיר היא כמובן הסיכון הגובר לאובדן כושר עבודה ככל שמתבגרים.

מעבר לכך העלות החודשית של פוליסת הביטוח יכולה להשתנות כתלות בגובה ההכנסה החודשית של המבוטח. ככל שההכנסה גבוהה יותר הפרמיה החודשית תטפס באופן טבעי.

החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67

ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67 הוא חשוב במיוחד לעובדים שעושים זאת מסיבות כלכליות. לאור העובדה שלרוב מי שבוחר להמשיך לעבוד לאחר גיל 67 מסיבות כלכליות לא זכאי לפנסיה גבוהה מספיק. במקרה של אובדן כושר עבודה סך ההכנסה החודשית לה יהיה זכאי הפנסיה שצבר. ביטוח אובדן כושר עבודה יבטיח שההכנסה החודשית של המבוטח תמשיך להיות גבוהה באופן יחסי.

איך לקנות ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67?

מומחי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לרכוש פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67. חשוב לציין שדרושה מיומנות והכרה עם התחום לפני שרוכשים ביטוח מסוג זה. לכן, אנו ממליצים להתייעץ עם מומחה בתחום שיוכל להדריך אתכם, הדרכה שהיועצים שלנו ישמחו לספק.

ביטוח אובדן כושר עבודה
ביטוח אובדן כושר עבודה – מבוא למתחילים
ביטוח אובדן כושר עבודה
האם ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי עדיף מהכיסוי בקרן הפנסיה?
ביטוח אובדן כושר עבודה
הוצאה מוכרת שלא הכרתם : ביטוח אובדן כושר עבודה מעניק החזר מס
ביטוח אובדן כושר עבודה לאחר גיל 67 בהנחה בלעדית