ביטוח אובדן כושר עבודה למוריםמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח אובדן כושר עבודה למוריםהכנסה יציבה במקרה חירום

המודעות לביטוח אובדן כושר עבודה צריכה לגדול בקרב המורים והמורות בישראל. ביטוח אובדן כושר עבודה הוא אחד מהביטוחים הכי חשובים בסל הביטוח של כל אדם. ביטוח זה הוא היחיד שמאפשר למורה שאיבד את היכולת שלו להמשיך ולעבוד לחיות בכבוד.

ביטוח אובדן כושר עבודה למורים מאפשר לכל מבוטח לקבל קצבה חודשית במידה והוא לא יכול להמשיך לעבוד לפרנסתו.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה למורים?סוגי הכיסויים הכלולים

ביטוח אובדן כושר עבודה למורים ולמורות איננו שונה מביטוח אובדן כושר עבודה סטנדרטי. בשנת 2017 התבצע שינוי משמעותי מאוד בצורה בה עובדות חברות הביטוח בתחום אובדן כושר העבודה. מבין השינויים המשמעותיים שביצעה רשות שוק ההון בתחום זה חשוב לציין את החובה שהוטלה על כל חברות הביטוח להציע ללקוחות שלהן פוליסת ביטוח איכותית שחייבת להכיל מספר סעיפים חשובים.

באופן זה רשות שוק ההון הבטיח שלא יימכרו ביטוחי אובדן כושר עבודה חסרי תועלת. תנאי הבסיס שהוגדרו הביאו לכך שיהיה כיסוי ביטוחי מקיף למצב בו מבוטח מאבד את כושר העבודה שלו לאחר תאונה או בעקבות מחלה שהביאו למצב שמונע מהמורה להמשיך ולעבוד כמורה בבית הספר.

תנאים הבסיס שיש להכילם בכל פוליסת ביטוח מסייעים ללקוח להבטיח את זכויותיו במחיר משתלם והגון ברוב המקרים, בין אותם תנאים ניתן למנות את התנאים החשובים שלהלן:

  • על תקופת הביטוח הבסיסי לחול עד גיל 67, כאשר מורים ומורות שלרוב פורשים ופורשות בגיל מוקדם יותר ייהנו מתקופה התנאי הזה גם אם הם אכן יפרשו מוקדם יותר. מורה שירצה להאריך את תוקף הביטוח גם מעבר לגיל 67 יצטרך לעשות זאת באמצעות רכישת הרחבה לביטוח.
  • גובה הקצבה החודשית שאליה זכאי המבוטח חייבת לעמוד על לא פחות משלושת רבעי המשכורת של המבוטח. כאשר מורים שעובדים גם באופן עצמאי או כפרילנסרים יקבלו שלושה רבעים מסך ההכנסה החודשית שלהם.
  • מורה שמבוטח במסגרת ביטוח פנסיוני או ביטוח מנהלים יקבל פטור מהפקדות בכל התקופה בה יקבל קצבה חודשית מחברת הביטוח, תנאי שיכול להביא לחיסכון של מאות ואלפי שקלים בשנה.
  • במידה והמורה מחזיק בנכסים שמניבים לו הכנסה פסיבית הוא יהיה זכאי לקבל את כל הקצבה בלי קשר לגובה ההכנסה החודשית אותה הוא מקבל מנכסיו, כל עוד הם לא שכר עבודה.
  • חשוב לבדוק שאין כפל ביטוח לאור העובדה שרשות שוק ההון אסרה על החזקה בשני ביטוחי אובדן כושר עבודה במקביל. גם אם תחזיקו בשני ביטוחים לא תהיו זכאים לקבלת תשלום משתי חברות ביטוח במקביל.

פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה החופש לבחור פוליסה נכונה

שווה לעתיד משלים

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
מטריה ביטוחית

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
חושן

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
נכות מתאונה

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה

החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה למוריםאל תישארו ללא כיסוי

החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה היא עצומה. זאת הדרך היחידה להבטיח המשך חיים ברווחה גם ללא האפשרות לעבוד לשם כך. כמות האנשים שיכולה להפסיק לעבוד ולהמשיך לחיות בכבוד היא זעומה ולכן חשוב מאוד להתחשב בכל השיקולים האפשריים לפני שמחליטים לוותר על ביטוח זה.

כמה עולה ביטוח אובדן כושר עבודה למורים?מה טווח המחירים בערך

העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה למורים נחשב לנמוך יחסית לאור העובדה שארגוני המורים לרוב מתקשרים עם חברות ביטוח שמציעות לציבור המורים מחירים אטרקטיביים למדי. יחד עם זאת בעת קביעת המחיר החודשי של ביטוח אובדן כושר עבודה למורים חברות הביטוח מתחשבות בגיל של המורה, במצבו הרפואי של המורה ובתנאים אובייקטיבים אחרים.

כמו כן, מורים ותיקים שלרוב נהנים משכר גבוהה יותר מהשכר של מורים צעירים צפויים לשלם פרמיה חודשית גבוהה יותר כיוון שגובה הפיצוי לו יהיו זכאים במידת הצורך הוא גבוהה יותר בהתאמה.

איך לקנות ביטוח אובדן כושר עבודה למורים?היעזרו באיש מקצוע

יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם ולענות על כל שאלה שתעלה לכם בנוגע לביטוח אובדן כושר עבודה. במידה ואתם לא מרוצים מפוליסת הביטוח שהוצעה לכם אשר לעיתים היא בסיסית מדי, יועצי הביטוח שלנו יוכלו לעזור לכם להבטיח פוליסה איכותית ומקיפה.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח אובדן כושר עבודה?חשוב לעשות שיעורי בית

אובדן כושר עבודה נחשב למצב בו היכולת הגופנית או נפשית לעבוד נפגעה כתוצאה ממחלה או תאונה. אובדן כושר עבודה יכול להתייחס למקצוע מסוים או לעבודה כללית.

לעיתים קביעת רופא תעסוקתי אינה חד משמעית ותקבלו אישור לעבוד עם תנאים מקלים (חצי יום וכדומה), לא כל פוליסת ביטוח מכסה אובדן כושר עבודה חלקי ולכן יש לוודא את הכיסוי הנ"ל בעדיפות עליונה.

תקופת אכשרה מתייחסת לזמן מעת רכישת פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ועד לרגע שחברת הביטוח אחראית על מצבו של המבוטח.

כן ולא. אצל שכירים, לא כל גובה השכר מחושב לביטוח אובדן כושר עבודה כגון מרכיב בונוס ובמקרים מסוימים תשלום שעות נוספות. מאידך, ניתן לבצע השלמות באופן פרטי למלוא גובה השכר המבוטח.

כן ולא. במקרה של תביעה ישנה הגדרה בחוק לגובה המקסימלי אותו תוכלו לקבל וזאת בהתאם להכנסות שלכם בפועל. כך שבמידה ויש ברשותכם יותר מפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה הרי שהסכום שתקבלו במצטבר לא יעלה על המקסימום הקבוע בחוק. יחד עם זאת, חברות הביטוח לא מקזזות הכנסות מביטוח לאומי ושם כן ניתן לקבל את הכיסוי כתוספת.

מומלץ בחום שלא לתבוע את פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה באופן עצמאי וללא עזרה מקצועית. תצטרכו להציג לחברת הביטוח מסמכים רבים, חוות דעת רפואיות ועוד.

כל מקרה לגופו ולכן אין דרך אחת שנכונה או מדריך כללי ולכן עזרה של סוכן ביטוח מקצועי יכולה להפוך את התהליך לקל ונעים יותר.

במקרה תביעה של אובדן כושר עבודה, ישנה תקופת המתנה לתשלום בפועל, הוספת סעיף פרנצ'יזה יעניק לכם תשלום רטרו על תקופת ההמתנה עד לגובה אשר נקבע בפוליסה. כיום ברוב מוחלט, המבוטחים מוסיפים את הרחבת פרנצ'יזה.

אובדן כושר עבודה מתייחס לתאונה אשר גוררת את אובדן היכולת לעסוק במקצוע שלכם או כללי. ואילו ביטוח תאונות אישיות מתייחס לתאונה לא קטלנית כגון שבירה של יד או רגל ומעניקה פיצוי חד פעמי.
שילוב בין שני הביטוחים יעניק כיסוי בטווח רחב של מקרים או תאונות , בין אם פגעו ביכולת שלכם לפרנס את משפחתכם ובין גרמו רק לאי נוחות זמנית.

זה לא מכובד להעתיק