ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

עצמאיים נמצאים בלא מעט מקרים תחת לחץ תמידי להתפתח ולהתקדם כדי לדאוג שהם יוכלו להמשיך לפרנס את עצמם ואת משפחתם. אמנם אף אחד לא חושב על זה בזמן אמת אבל לעיתים מרוץ החיים יכול לעצור ברגע אחד ואדם חיוני ופעיל עלול למצוא את עצמו נזקק לסיוע. ביטוח אובדן כושר עבודה עונה בדיוק על חשש זה ודואג לכך שהעצמאי יוכל להתפרנס בכבוד גם אם מצבו הרפואי ימנע ממנו להמשיך ולעבוד.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים?

ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים מעניק לעצמאי את אותן זכויות בדיוק עם שינויים מינוריים כמו ביטוח אובדן כושר העבודה הרגיל. לפני 4 שנים רשות שוק ההון יצאה בתוכנית מפורטת ומשמעותית להאחדה וסטנדרטיזציה של שוק ביטוחי אובדן כושר העבודה.

במסגרת זאת רשות שוק ההון הבטיחה שהזכויות של העצמאיים לא ייפגעו ושהם יוכלו לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה מקיף ואיכותי במחיר הגון, בטח ביחס למה שהיה לפני הרפורמה.

התנאים שהוגדרו על ידי רשות שוק ההון הביאו לכך שרוב הפוליסות המוצעות על ידי חברות הביטוח מציעות את אותם תנאים בסיסיים אותם ניתן להרחיב באמצעות הרחבות שרוכשים בנפרד. כך, במקרה של מחלה קשה או תאונה חמורה שמונעת מהעצמאי להמשיך ולפרנס את עצמו הוא יקבל קצבה חודשית ראויה שתאפשר לו לחיות בכבוד. בין הסעיפים הבסיסיים שקבעה רשות ההון ניתן למנות את הבאים:

  • תוקף תקופת הביטוח – נקבע כי מבוטח ימשיך להיות זכאי לביטוח עד לגיל 67 הן לנשים והן לגברים בגיל זה הגברים והנשים מחויבים לצאת לפנסיה. מבוטח שירצה להאריך את תקופת הביטוח לשנים הבאות ייאלץ לעשות זאת באמצעות הרחבה לפוליסת הביטוח שתגדיל את עלות הפרמיה החודשית.
  • גובה הקצבה החודשית – נקבע כי גובה הקצבה החודשית תעמוד על לא פחות מ-75 אחוז מסך ההכנסות של העצמאי בתקופה שקדמה לאובדן כושר העבודה, חשוב לציין שהחישוב נעשה בצורה שמיטיבה עם המבוטח.
  • חיתום רפואי – נקבע כי עצמאי שהכנסתו גדלה בפחות מ-15 אחוז בשנה ובפחות מ-60 אחוז בחמש שנים לא יהיה מחויב בהודעה על השינוי בהכנסותיו לחברת הביטוח ובמידת הצורך הוא יקבל פיצוי בהתאם להכנסותיו העדכניות.
  • מניעת כפל ביטוח – נקבע כי אין להחזיק יותר מפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה אחת, עצמאי שיחזיק ביותר מפוליסה אחת לא יהיה זכאי לקבל קצבה משתי חברות שונות ועל כן אין שום סיבה בלהחזיק ביותר מפוליסה אחת.
נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
מטריה ביטוחית

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
חושן

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
טופ לעתיד שחרור

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
נכות מתאונה

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה

כמה עולה ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים?

עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים בכל חודש עלולה להשתנות מאדם לאדם, לרוב חברות הביטוח ייקחו בחשבון גורמים אובייקטים כמו גילו של המבוטח, המצב הבריאותי של המבוטח המשקל של המבוטח ועוד. בנוסף חברת הביטוח תיקח בחשבון מרכיבים כמו ההכנסה החודשית של העצמאי שיכולה להשפיע באופן דרמטי על הפרמיה החודשית כמו כן, עלות הביטוח יכולה לטפס כאשר העצמאי עוסק בתחום שנחשב מסוכן

החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים

ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים הוא מהביטוחים החשובים ביותר שניתן לרכוש לאור העובדה שלעצמאיים בניגוד לשכירים כמעט ואין תמיכה ממקורות אחרים. לכן כדי למנוע מצב בו עצמאי לא יכול לפרנס את עצמו מכיוון שנלקחה ממנו היכול לעבוד לפרנסתו חשוב להחזיק בביטוח זה.

איך לקנות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים?

מומחי הביטוח שלנו יוכלו להסביר לכם על כל האפשרויות העומדות בפניכם בכל הנוגע לרכישת ביטוח אובדן כושר עבודה. יועצי הביטוח שלנו יידעו לפרט על ההרחבות האפשריות על אלו שחשוב לרכוש ולמעשה על כל שאלה שתעלה לכם לאורך ההליך.

ביטוח אובדן כושר עבודה – מבוא למתחילים
2 דק' קריאה
האם ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי עדיף מהכיסוי בקרן הפנסיה?
2 דק' קריאה
הוצאה מוכרת שלא הכרתם : ביטוח אובדן כושר עבודה מעניק החזר מס
2 דק' קריאה
ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק