ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

רופאים נושאים באחריות כבדה למטופלים שלהם, הרופאים מקבלים החלטות קריטיות כמעט מדי יום, המקצוע שלהם לחוץ ואינטנסיבי וזה גובה לא אחת מחיר גם מהרופא או הרופאה המטפלים. לשם כך, נוצר ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא שמטרתו להגן על רופאים במקרה של אובדן כושר העבודה, הביטוח יסייע לרופא להתמודד עם חוסר היכולת שלו לפרנס את עצמו ויעניק לו קצבה חודשית קבועה.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא?

ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאה דומה לביטוח אובדן כושר עבודה רגיל. בשנת 2017 בוצע שינוי משמעותי באופן הפעולה של חברות הביטוח בתחום אובדן כושר העבודה. אחד השינויים המשמעותיים ביותר שקבעה רשות שוק ההון היא שכל חברות הביטוח צריכות להציע ללקוחותיהן פוליסה שמכילה תנאי בסיס זהים.

אותם תנאי בסיס הוגדרו באופן שמכסה אובדן כושר עבודה שחל בעקבות תאונה, מחלה או אירוע אחר שגרם לכך שהרופא או הרופאה לא יכולים להמשיך ולעבוד לפרנסתם.

התנאים הבסיסיים שחייבים להופיע בכל פוליסה עוזרים ללקוחות ליישר קו ולוודא שהביטוח שהם מקבלים מאפשר להם להנות מרשת ביטחון בסיסית משמעותית:

  • רשות שוק ההון קבעה שתקופת הביטוח הבסיסי תחול עד לגיל הפרישה, 67 במידה ועובדים יהיו מעוניינים בהארכת תוקף הביטוח מעבר לגיל זה הם יאלצו לרכוש הרחבה לפוליסה הבסיסית.
  • רשות שוק ההון קבעה תקרת פיצוי מקסימלית לרופאים שכירים או עצמאיים –תקרת הפיצוי המקסימלית שנקבעה עומדת על 75 אחוז מהשכר עבור עובד שכיר או 75 אחוז מההכנסה עבור עצמאי.
  • רשות שוק ההון קבעה כי העובד יקבל שחרור מהפקדות – הכוונה היא שאם הפיצוי מתקבל במסגרת אחד מהביטוחים הפנסיוניים או באמצעות ביטוח מנהלים, המבוטח זוכה לפטור מתשלום פרמיה חודשית והפקדות לפנסיה באותם החודשים בהם הוא מקבל תשלום מביטוח אובדן כושר העבודה.
  • רשות שוק ההון קבעה כי המבוטח לא יבצע חיתום רפואי כאשר שכרו עולה כל זאת העלייה לא עולה על 15 אחוזים בראי שנתי ו-60 אחוזי בראי 5 שנתי.
  • רשות שוק ההון קבעה כי התשלומים אליהם זכאי מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה לא ייפגעו במידה ויש לו מקורות הכנסה נוספים שאינם שכר עבודה. הכוונה היא לנכסי נדל"ן או מניות.
  • רשות שוק ההון קבעה כי אין להחזיק בשני ביטוחים שונים של אובדן כושר עבודה. במקרה מסוג זה המבוטח יהיה זכאי לקבל תגמולים רק מביטוח אחד ולכן אין טעם בהחזקה ביותר מביטוח אחד.
נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
מנורה

שווה לעתיד משלים

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
מנורה

נכות מתאונה

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

מטריה ביטוחית

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
איילון

חושן

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה מבית איילון
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

כמה עולה ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא?

המחיר החודשי של ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא משתנה מרופא לרופא, לרוב בהתבסס על תנאים אובייקטיבים כמו גיל, מצב רפואי, משקל ומין ולעיתים גם על תנאים הקשורים לאופי העיסוק של המבוטח ועוד.

כמו כן חברות הביטוח מתחשבות בגובה ההכנסה של המבוטח לפני שהן קובעות את גובה הפרמיה החודשית, באופן זה הן מתאימות בין העלות של הפרמיה לגובה הפיצוי החודשי הצפוי.

החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא

לביטוח אובדן כושר עבודה יש חשיבות אדירה, כמעט כל אדם שתישלל ממנו האפשרות לעבוד לפרנסתו ימצא את עצמו במצוקה כלכלית נוראה, מסיבה זאת חשוב מאוד להחזיק בתעודת ביטוח שתדאג למצבכם הכלכלי במקרה מסוג זה.

איך לקנות ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא?

המלצתנו היא לקנות ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא רק לאחר שתקיימו שיחת ייעוץ עם גורם בקיא בשוק ביטוחי אובדן כושר העבודה. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לעזור לכן ולסייע באיתור פוליסת ביטוח איכותית ומשתלמת.

ביטוח אובדן כושר עבודה
ביטוח אובדן כושר עבודה – מבוא למתחילים
ביטוח אובדן כושר עבודה
האם ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי עדיף מהכיסוי בקרן הפנסיה?
ביטוח אובדן כושר עבודה
הוצאה מוכרת שלא הכרתם : ביטוח אובדן כושר עבודה מעניק החזר מס
ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא בהנחה בלעדית