ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאהכנסה יציבה במקרה חירום

רופאים נושאים באחריות כבדה למטופלים שלהם, הרופאים מקבלים החלטות קריטיות כמעט מדי יום, המקצוע שלהם לחוץ ואינטנסיבי וזה גובה לא אחת מחיר גם מהרופא או הרופאה המטפלים.

לשם כך, נוצר ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא שמטרתו להגן על רופאים במקרה של אובדן כושר העבודה, הביטוח יסייע לרופא להתמודד עם חוסר היכולת שלו לפרנס את עצמו ויעניק לו קצבה חודשית קבועה.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא?סוגי הכיסויים הכלולים

ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאה דומה לביטוח אובדן כושר עבודה רגיל. בשנת 2017 בוצע שינוי משמעותי באופן הפעולה של חברות הביטוח בתחום אובדן כושר העבודה. אחד השינויים המשמעותיים ביותר שקבעה רשות שוק ההון היא שכל חברות הביטוח צריכות להציע ללקוחותיהן פוליסה שמכילה תנאי בסיס זהים.

אותם תנאי בסיס הוגדרו באופן שמכסה אובדן כושר עבודה שחל בעקבות תאונה, מחלה או אירוע אחר שגרם לכך שהרופא או הרופאה לא יכולים להמשיך ולעבוד לפרנסתם.

התנאים הבסיסיים שחייבים להופיע בכל פוליסה עוזרים ללקוחות ליישר קו ולוודא שהביטוח שהם מקבלים מאפשר להם להנות מרשת ביטחון בסיסית משמעותית:

  • רשות שוק ההון קבעה שתקופת הביטוח הבסיסי תחול עד לגיל הפרישה, 67 במידה ועובדים יהיו מעוניינים בהארכת תוקף הביטוח מעבר לגיל זה הם יאלצו לרכוש הרחבה לפוליסה הבסיסית.
  • רשות שוק ההון קבעה תקרת פיצוי מקסימלית לרופאים שכירים או עצמאיים –תקרת הפיצוי המקסימלית שנקבעה עומדת על 75 אחוז מהשכר עבור עובד שכיר או 75 אחוז מההכנסה עבור עצמאי.
  • רשות שוק ההון קבעה כי העובד יקבל שחרור מהפקדות – הכוונה היא שאם הפיצוי מתקבל במסגרת אחד מהביטוחים הפנסיוניים או באמצעות ביטוח מנהלים, המבוטח זוכה לפטור מתשלום פרמיה חודשית והפקדות לפנסיה באותם החודשים בהם הוא מקבל תשלום מביטוח אובדן כושר העבודה.
  • רשות שוק ההון קבעה כי המבוטח לא יבצע חיתום רפואי כאשר שכרו עולה כל זאת העלייה לא עולה על 15 אחוזים בראי שנתי ו-60 אחוזי בראי 5 שנתי.
  • רשות שוק ההון קבעה כי התשלומים אליהם זכאי מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה לא ייפגעו במידה ויש לו מקורות הכנסה נוספים שאינם שכר עבודה. הכוונה היא לנכסי נדל"ן או מניות.
  • רשות שוק ההון קבעה כי אין להחזיק בשני ביטוחים שונים של אובדן כושר עבודה. במקרה מסוג זה המבוטח יהיה זכאי לקבל תגמולים רק מביטוח אחד ולכן אין טעם בהחזקה ביותר מביטוח אחד.

פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה החופש לבחור פוליסה נכונה

מטריה ביטוחית

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
הראל לעתיד חדש

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
מטריה טופ

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה
נכות מתאונה

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה

החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאאל תישארו ללא כיסוי

לביטוח אובדן כושר עבודה יש חשיבות אדירה, כמעט כל אדם שתישלל ממנו האפשרות לעבוד לפרנסתו ימצא את עצמו במצוקה כלכלית נוראה, מסיבה זאת חשוב מאוד להחזיק בתעודת ביטוח שתדאג למצבכם הכלכלי במקרה מסוג זה.

כמה עולה ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא?מה טווח המחירים בערך

המחיר החודשי של ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא משתנה מרופא לרופא, לרוב בהתבסס על תנאים אובייקטיבים כמו גיל, מצב רפואי, משקל ומין ולעיתים גם על תנאים הקשורים לאופי העיסוק של המבוטח ועוד.

כמו כן חברות הביטוח מתחשבות בגובה ההכנסה של המבוטח לפני שהן קובעות את גובה הפרמיה החודשית, באופן זה הן מתאימות בין העלות של הפרמיה לגובה הפיצוי החודשי הצפוי.

איך לקנות ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא?היעזרו באיש מקצוע

המלצתנו היא לקנות ביטוח אובדן כושר עבודה לרופא רק לאחר שתקיימו שיחת ייעוץ עם גורם בקיא בשוק ביטוחי אובדן כושר העבודה. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לעזור לכן ולסייע באיתור פוליסת ביטוח איכותית ומשתלמת.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח אובדן כושר עבודה?חשוב לעשות שיעורי בית

אובדן כושר עבודה נחשב למצב בו היכולת הגופנית או נפשית לעבוד נפגעה כתוצאה ממחלה או תאונה. אובדן כושר עבודה יכול להתייחס למקצוע מסוים או לעבודה כללית.

לעיתים קביעת רופא תעסוקתי אינה חד משמעית ותקבלו אישור לעבוד עם תנאים מקלים (חצי יום וכדומה), לא כל פוליסת ביטוח מכסה אובדן כושר עבודה חלקי ולכן יש לוודא את הכיסוי הנ"ל בעדיפות עליונה.

תקופת אכשרה מתייחסת לזמן מעת רכישת פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ועד לרגע שחברת הביטוח אחראית על מצבו של המבוטח.

כן ולא. אצל שכירים, לא כל גובה השכר מחושב לביטוח אובדן כושר עבודה כגון מרכיב בונוס ובמקרים מסוימים תשלום שעות נוספות. מאידך, ניתן לבצע השלמות באופן פרטי למלוא גובה השכר המבוטח.

כן ולא. במקרה של תביעה ישנה הגדרה בחוק לגובה המקסימלי אותו תוכלו לקבל וזאת בהתאם להכנסות שלכם בפועל. כך שבמידה ויש ברשותכם יותר מפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה הרי שהסכום שתקבלו במצטבר לא יעלה על המקסימום הקבוע בחוק. יחד עם זאת, חברות הביטוח לא מקזזות הכנסות מביטוח לאומי ושם כן ניתן לקבל את הכיסוי כתוספת.

מומלץ בחום שלא לתבוע את פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה באופן עצמאי וללא עזרה מקצועית. תצטרכו להציג לחברת הביטוח מסמכים רבים, חוות דעת רפואיות ועוד.

כל מקרה לגופו ולכן אין דרך אחת שנכונה או מדריך כללי ולכן עזרה של סוכן ביטוח מקצועי יכולה להפוך את התהליך לקל ונעים יותר.

במקרה תביעה של אובדן כושר עבודה, ישנה תקופת המתנה לתשלום בפועל, הוספת סעיף פרנצ'יזה יעניק לכם תשלום רטרו על תקופת ההמתנה עד לגובה אשר נקבע בפוליסה. כיום ברוב מוחלט, המבוטחים מוסיפים את הרחבת פרנצ'יזה.

אובדן כושר עבודה מתייחס לתאונה אשר גוררת את אובדן היכולת לעסוק במקצוע שלכם או כללי. ואילו ביטוח תאונות אישיות מתייחס לתאונה לא קטלנית כגון שבירה של יד או רגל ומעניקה פיצוי חד פעמי.
שילוב בין שני הביטוחים יעניק כיסוי בטווח רחב של מקרים או תאונות , בין אם פגעו ביכולת שלכם לפרנס את משפחתכם ובין גרמו רק לאי נוחות זמנית.

זה לא מכובד להעתיק