ביטוח אחריות מקצועיתמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח אחריות מקצועיתחופש לעסוק במקצועיות

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח אותו בוחרים לעשות בעלי מקצועות חופשיים רבים, הביטוח שומר על המבוטח מפני תביעה עתידית הקשורה לתפקודו המקצועי של המבוטח, מהנדסים, רופאים, עורכי דין, אדריכלים, מאמני חדר כושר ולמעשה כל מי שמספק שירות ועובד באופן עצמאי נוהג לרכוש לעצמו פוליסת ביטוח מסוג זה.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית? הגנה על המלאכה

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח עבור בעלי מקצוע, בעיקר מקצועות חופשיים המגן עליהם מפני תביעות הקשורות בקשר ישיר לעבודתם המקצועית, בתחומים שונים כמו, רשלנות, מחדל, אי מילוי אחר חובות מקצועיות ותקלות אחרות שמקורן איננו בזדון. 

במקצועות הללו הביטוח הוא לפעמים צורך קיומי שמבטיח את המשך הפעילות של בעל המקצוע, תביעות מסוימות יכולות להיגרר שנים ארוכות ועלותן יכולה להגיע למאות ואף מיליוני שקלים, לכן כל בעל מקצוע שרוצה לפעול בלי חשש זקוק לביטוח זה.

ביטוח אחריות מקצועית מבוסס על העיקרון המשפטי של הגשת תביעה, כלומר המבוטח יהיה משופה כנגד תביעות שהוגשו נגדו במהלך תוקף הפוליסה ויהיה מוגן מול תביעות על כלל המעשים שביצע ובלבד שלא בוצעו בכוונה או בזדון. 

יש מקרים שבהם הביטוח יתחיל בפועל לפני התאריך של רכישת הפוליסה, כאשר התאריך הקובע לעניין זה הוא התאריך הרטרואקטיבי שלרוב נקבע במפורש בפוליסת הביטוח עצמה. בנוסף, פעמים רבות הביטוח יחול גם על תקופה מסוימת אשר קדמה לרכישת הפוליסה ומבטחת את המבוטח מפני תביעות שבוצעו בתקופה זאת ובתנאי שבתאריך הסופי לרכישת הפוליסה הבעיה לא הייתה ידועה למבוטח.

המטרה המרכזית של הביטוחים הללו הם להגן על בעלי מקצוע שנמצאים בסיכון גבוה לקבל תביעות מטעם לקוחות, ולבטל את האחריות של בעל המקצוע אל מול צד ג' ומול אותם לקוחות שעלולים היו להיפגע מהשירות שסיפקו. 

הביטוח מכסה נזקים ממגוון סוגים, בין אם נזקים בגוף או בנפש ובין אם מדובר בנזקים למבנים, או כל רכוש אחר בעל ערך כלכלי. ביטוח זה החל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות היות ויותר חלקים באוכלוסייה החלו להיות מודעים לאפשרות שלהם לתבוע, מה שהוביל לעלייה משמעותית בכמות תביעות הרשלנות בעבודה בישראל. בתי המשפט גם כן מגלים קשיחות רבה ונוהגים לפסוק פיצויים גבוהים שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים כנגד בעלי עסק שלא סיפקו את השירות אליו התחייבו כנדרש.

בחלק מהמקרים מומלץ גם לבעלי עסקים לרכוש ביטוח מסוג זה, בתנאי שביטוח העסקים בו הם מחזקים אינו חופף לשירותים ולהגנות שמספקת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?תלוי בגובה הכיסוי והענף

אין מחיר כללי אותו ניתן לקבוע לביטוח אחריות מקצועית, היות ומדובר בביטוח מאוד כללי שמסופק למגוון רחב של בעלי מקצוע בעלי התמחויות שונות. אולם יש מספר קריטריונים אותם לוקחות חברות הביטוח לפני שהן קובעות את המחיר של הפוליסה:

המבוטח – לשאלת הזהות של המבוטח יש משמעות גדולה מאוד לחברת הביטוח אשר משפיעה בצורה ניכרת על המחיר הסופי של פוליסת הביטוח, בין היתר נבדקת ההיסטוריה המקצועית והביטוחית של בעל המקצוע. מגדר, ניסיון והגיל של בעל המקצוע גם הם מהווים פרמטרים חשובים אשר משפיעים על מחיר הפוליסה. ככל שהנתונים היבשים של בעל המקצוע יהיו טובים יותר כך מחיר הפוליסה ירד בהתאם. 

מקצוע –  למקצוע שבו עוסק המבוטח יש השפעה גדולה על מחיר הפוליסה הסופי, בעוד שחלק מהמקצועות נחשבים למקצועות בסיכון נמוך יחסי, כמו מאמני חדר כושר, יש מקצועות שאלמנט הסיכון בהם גבוה במיוחד כמו מהנדסים ואדריכלים, במקצועות אלה עלות של טעות יכולה להגיע למיליוני שקלים ואף לעלות בחיי אדם. לכן פוליסת הביטוח עבור אדריכלים ומהנדסים תהיה גבוהה בהרבה מפוליסת הביטוח של קוסמטיקאית לדוגמא.

תקרת הביטוח –  ככל שתקרת הביטוח תהיה גבוהה יותר, כך מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר. במידה ותרצו להפחית ממחיר הפוליסה תוכלו לבקש מחברת הביטוח כיסוי נמוך יותר. אמנם מדובר בסיכון אך זה סיכון שתוכלו לקחת בהתאם להיכרות שלכם עם המקצוע והסכנות בו.

כמות הלקוחות –  בעל מקצוע שעובד עם כמות גבוהה של לקוחות ומבצע איתם עבודה רבה ישלם פוליסה גדולה בהרבה ביחס לבעל מקצוע שעובד שעות מצומצמות עם מספר קטן של לקוחות. לרוב חברת הביטוח תקבע את הפרמטר הזה לפי גובה המחזור של בעל המקצוע ויהיה קשר ישיר בין גובה הביטוח לגובה המחזור.

פוליסות ביטוח אחריות מקצועית החופש לבחור פוליסה נכונה

Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

השוואת מחירים ביטוח אחריות מקצועית פוליסה איכותית והוגנת

השוואת מחירים בכל הנוגע לביטוח אחריות מקצועית קצת יותר מסובכת ביחס לביטוחים פופולאריים יותר כמו ביטוחי רכב, דירה ובריאות. לשם כך תצטרכו להתייעץ עם יועצי ביטוח שמתמחים באחריות מקצועית, נוכל לסייע לכם במציאת הביטוח הכי טוב בשבילכם. 

הדבר החשוב ביותר הוא למצוא ביטוח שמתאים בדיוק לצרכים שלכם, חברות ביטוח רבות מציעות ביטוחים גנריים, כאלה הכוללים סעיפים מיותרים ובעיקר כאלה שחסרים בהם סעיפים חשובים, שהיעדרם יכול לעלות לכם כסף רב.

למה חשוב לקנות ביטוח אחריות מקצועית?הסיכון גדול מדי בלי

המקצוע שלכם לא משנה, אם אתם נותנים שירות לאנשים ועובדים במסגרת עצמאית ולא בתוך חברה מסודרת תמיד קיים סיכוי שתטעו, אנשים רבים גם יחליטו לקחת את הטעות הזאת הלאה ולתבוע מכם פיצויים.

סכומי התביעות משתנים ויכולים לנוע בין אלפי שקלים ועד למיליוני שקלים. בכל מקרה, חשוב שתהיה לכם הכנה במקרה כזה כדי שלא תאבדו את כל מה שיש לכם על מאבקים משפטיים. 

מי צריך ביטוח אחריות מקצועית?איזה ענף מלאכה

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח שנוהגים לרכוש בעלי מקצועות חופשיים כמו עורכי דין, רופאים, רואי חשבון, מהנדסים, אדריכלים, אנשי שוק ההון, מתווכים, כתבים טכניים, עובדים פרא-רפואיים ולמעשה כל מי שעובד במסגרת עצמאית עם לקוחות שונים.

שאלות ותשובות ביטוח אחריות מקצועיתחשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח אחריות מקצועית הינו כיסוי ביטוחי אשר נועד לשמור על בעל המקצוע מפני חבות אשר עלולה להיגרם כתוצאה מעבודה רשלנית בשוגג.

המקצוע הכי שכיח בביטוח אחריות מקצועית הינו רופא אשר כל החלטה ופי שפתיו יכול להשפיע באופן דרסטי על חיי המטופלים שלו.

המרכיבים הבסיסיים בביטוח אחריות מקצועית הינם כיסוי בגין הוצאות אשר נגרמו במקרה של רשלנות מקצועית ובנוסף סיוע משפטי במידה וישנה תביעה בגין אותה רשלנות מקצועית.

ניתן להוסיף מגוון הרחבות לפוליסת הביטוח בחברות הביטוח השונות הכוללים גובה השתתפות, תוקף פוליסה לאחר סיום העבודה ועוד..

ביטוח אחריות מקצועית אמור לכסות נזקים אשר נגרמו בתום לב בעת ביצוע עבודה או מתן שירות עסקי, לדוגמא מסאז'יסט אשר יפצה מטופל בעת הענקת הטיפול שכן זוהי רשלנות בשוגג.

ביטוח אחריות מקצועית מורכב מעשרות אלמנטים קטנים אשר משפיעים באופן ישיר ועקיף על המחיר כגון וותק, מקצוע, מספר לקוחות, גובה הכיסוי ועוד…

לכן לא מומלץ לבחור פוליסה לפי מחיר שכן ייתכן שתגלו שברגע האמת היא אינה מכסה אתכם.

ביטוח אחריות מקצועית אינו מכסה בכל מחיר תביעות אשר יוגשו כנגד המבוטח והן מוגבלות בסכום אשר נקבע מראש בעת רכישה הפוליסה, גבול זה נקרא גבול האחריות.

ישנן חברות ביטוח אשר מאפשרות להגדיל או להקטין ואף לבטל את גובה ההשתתפות עצמית בביטוח אחריות מקצועית, חשוב לבדוק את פוליסת הביטוח שלכם לעומק ולוודא שאתם אכן עומדים בתנאים להקטנה או הסרה של השתתפות עצמית.

ישנם מקצועות ראשיים מאוד פופולאריים כגון רופאים, עורכי דין, אדריכלים וכדומה אשר חברות הביטוח השיקה עבורם פוליסות מיוחדות ומותאמות במיוחד.

יחד עם זאת, כל בעל מקצוע חייב לוודא שחברת הביטוח אשר מבטחת אותו מבינה את המקצוע שלו ואף יש לה עשרות מבוטחים דומים.

טעות נפוצה בקרב בעלי המקצוע היא לחשוב שלאחר שסוגרים את הדלתות, האחריות שלכם פגה.

ההיפך הוא הנכון, תביעות אחריות מקצועית יכולות להתממש גם שבע שנים לאחר מעשה. ולכן חשוב לרכוש הרחבה לפוליסה אשר מגנה עליכם בהמשך הדרך.

ביטוח אחריות מקצועיתפוליסה בהתאמה אישית

זה לא מכובד להעתיק