ביטוח אחריות מקצועית לאחיותמגיע לכם עד 50% הנחה

fnx2
ayalon2
aig2
מנורה
ליברה
כלל

ביטוח אחריות מקצועית לאחיותעוסקות במלאכת קודש

קבלת החלטות הרות גורל היא חלק אינטגרלי מתפקידן של אחיות הנדרשות בזמן אמת לעשות את המיטב. זאת מבלי להתחשב במשמרות ארוכות של למעלה מ-24 שעות ביממה ושעות עבודה בלתי קונבנציונליות. אחיות במקצוען חשופות לתביעות נזיקיות על ביצוע טעויות מתוך רשלנות והפרת חובתן המקצועית.

כאן בא לעזרתן ביטוח אחריות מקצועית לאחיות שתפקידו להגן עליהן מפני תביעות משפטיות משמעותיות העלולות לסכן את עתידן המקצועי. ביטוח אחריות מקצועית לאחיות – כל מה שחשוב לדעת.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לאחיות?כיסוי מפני תביעת רשלנות

ביטוח אחריות מקצועית לאחיות הוא ביטוח הכולל מספר רחב של סעיפים המקיפים מקרים רפואיים שונים העשויים להתרחש במהלך קריירה רפואית כאחות. הביטוח מכסה הן תביעות נזקי גוף והן נזקי נפש ומחלות בהם לקה המטופל כתוצאה מהליך רפואי בו התרשלו אח/אחות וגרמו בהפרת החובה המקצועית לנזק למטופל במהלך טיפול רפואי. ביטוח אחריות מקצועית לאחיות אף עשוי לכסות מקרה של מות מטופלים.

בפוליסת ביטוח מקצועי כלולות גם תביעות הקשורות בהימנעות האח/אחות מנקיטה בטיפול רפואי נחוץ, הימנעות מהפניה לאבחון/טיפול/בדיקות במקרה הצורך, טעויות זיהוי, טעויות הקשורות במינוני תרופות או סוגי תרופות שניתנו למטופלים ועוד. באמצעות ביטוח רלוונטי ניתן לרכוש הגנה ביטוחית מקיפה ולהנות מעבודה רגועה ללא חשש עתידי מפני תביעת רשלנות שלעיתים אינה בגדר הנמנע.

כמה עולה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאחיות?תלוי באופי עבודת האחות

כפי שניתן לראות, בשנים האחרונות קיימת מגמת עלייה במספר מקרי התביעות הרפואיות המוגשות נגד רופאים, אחיות ואנשי צוות שונים בשירותי הבריאות בישראל. ביחס ישיר, גם מחירי הביטוח עבור אנשי מקצוע בתחום – התייקרו, מה שהוביל בתי חולים ומרכזים רפואיים לניסיונות צמצום של הכיסויים הביטוחים מטעמם עבור ביטוחים מקצועיים לרופאים ולאחיות העובדים במסגרתם.

נוסף על כך, חשוב לדעת כי אין מחיר אחיד בפוליסות ביטוח זאת בהתאם לסוגי ההתמחויות השונות של האחיות במגזר הרפואי וכן היקפי משרה משתנים ומספר שנות ותק. עלות הביטוח המקצועי לאחיות נגזר ממספר נתונים עיקריים כמו: היסטוריה ביטוחית וניסיון האח/ות – אלו כמובן משתנים מעובד לעובד ובשל כך, קשה לקבוע כמה עולה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאחיות בצורה מדויקת.

יש להבין כי אחיות העוסקות בתחומים הנושאים בחובם סיכונים תשלמנה על ביטוח אחריות מקצועית יותר מעמיתיהן המקצועיים העוסקים בתחומים מסוכנים פחות.

אם נגדיר זאת נכון, הרי שביטוח אחריות מקצועית לאחיות מהווה השקעה חכמה לצורך עבודה מקצועית רגועה בתחום מבלי שאנשי מקצוע בתחום הסיעוד בישראל יסבלו מחששות בקשר לתביעות נזיקין ורשלנות, זאת בהתאם לגב ביטוחי חזק העומד מאחוריהם בבחירת הכיסוי הנכון.

פוליסות ביטוח אחריות מקצועית החופש לבחור פוליסה נכונה

ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לאחיותהסיכון גדול מדי בלי

אין ספק כי רוב רובן של האחיות בישראל פועלות מתוך תחושת שליחות בבואן לעסוק בתפקיד רגיש ואחראי כל כך הנוגע בתחומי בריאות הגוף והנפש של האוכלוסייה בישראל לרבות תינוקות, ילדים, קשישים וחולים. עם זאת, אחות אינה מלאך, וייתכן שלאחר משמרת ארוכה בתנאים לא קלים היא תבצע טעות או שתצא תקלה תחת ידיה.

ואמנם, ככל שגוברת המודעות של הציבור הישראלי לאפשרות של הגשת תביעות בגין טעויות אלו – כך גוברת המגמה לעשיית דין וחשבון ומיצוי הזכויות מול אותן אחיות שמעדו ונכשלו בתפקידן.

ההסתדרות הרפואית מציגה נתונים של גדילה משמעותית בכמות התביעות נגד אנשי רפואה בתקופה האחרונה, לא בהכרח בגלל עליה בכמויות מקרי הרשלנות – אלא בהתחשב במודעות הציבורית הגבוהה.

תביעות אלו נושאות עמן סיכון גבוה כלפי העוסקים בסיעוד כיוון שהן עלולות להיות כרוכות בתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים – מה שעלול כמובן למוטט את הקריירה המקצועית של אחות הנתבעת בעוון רשלנות רפואית.

זו הסיבה כי חשוב מאוד שמאחורי כל אחות תעמוד מערכת ביטוח חזקה שביכולתה לממן בשעת הצורך את ההוצאות המשפטיות וכן לספק שירות משפטי מקצועי לטובת הנתבעת.

איך לקנות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאחיות?הצמדו לחברות המובילות

על מנת לבחור בביטוח אחריות מקצועית שמצד אחד יציע כיסוי ביטוחי מלא ומנגד לא יגבה מכם סכומי עתק מדי חודש, חשוב מאוד לבצע בדיקה יסודית לפני קבלת החלטה. בשלב זה יש לבחון את המצב הביטוחי שלכם: האם אתם מבוטחים מטעם מקום העבודה? אם כן, מה רמת ההיקף של הביטוח המקצועי? ברבים מהמקרים תצטרכו לרכוש רק ביטוח משלים ולא פוליסה מלאה של ביטוח אחריות מקצועית.

בנוסף, חשוב לבצע סקר שוק יסודי ולקבל הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות במטרה לאתר את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם. אנו ממליצים לכם לגשת לפגישת ייעוץ עם מומחה בתחום במטרה לגבש פוליסה מתאימה עבורכם שתגן עליכם מפני תרחישי תביעה אפשריים ועם זאת תאפשר לכם לשלם את הסכום הנמוך ביותר עבור הכיסוי הביטוחי.

אגב, בחירה בכיסוי הביטוחי הגבוה ביותר, אמנם מספקת הגנה מקסימלית אך עלולה לגבות מכם מאות שקלים לחינם מדי חודש.

כאן באתר תוכלו לקבל מידע מדויק וייעוץ מקצועי עבורכם על יד מומחי "ביטוח". צרו קשר עכשיו ובדקו איזו הצעת ביטוח הכי משתלמת עבורכם.

משמעותו של ביטוח אחריות מקצועית לאחיותכיסוי חשוב לאין שיעור

אנשי רפואה בכלל ואחיות בפרט נושאים על כתפיהם אחריות לבריאותם של המטופלים ומקבלים כחלק מהתפקיד החלטות גורליות המשליכות על מצבם הרפואי של החולים בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

כאן נזקקות אחיות להגנה ביטוחית במקרה של תביעה משפטית נגדן עקב ביצוע טעות הנובעת מרשלנות רפואית. לצורך כך קם הביטוח לאחיות שמציע הגנה בכל מקרה של תביעת מטופל נגד אחות בגין הפרת חובה מקצועית.

רמת החשיפה של אחיות ורופאים בישראל לתביעות רשלנות מקצועית הולכות וגדלות כך שהצורך בהגנה ייעודית של ביטוח אחריות מקצועית לרופאים ולאחיות הוא חיוני.

 

שאלות ותשובות ביטוח אחריות מקצועיתחשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח אחריות מקצועית הינו כיסוי ביטוחי אשר נועד לשמור על בעל המקצוע מפני חבות אשר עלולה להיגרם כתוצאה מעבודה רשלנית בשוגג.

המקצוע הכי שכיח בביטוח אחריות מקצועית הינו רופא אשר כל החלטה ופי שפתיו יכול להשפיע באופן דרסטי על חיי המטופלים שלו.

המרכיבים הבסיסיים בביטוח אחריות מקצועית הינם כיסוי בגין הוצאות אשר נגרמו במקרה של רשלנות מקצועית ובנוסף סיוע משפטי במידה וישנה תביעה בגין אותה רשלנות מקצועית.

ניתן להוסיף מגוון הרחבות לפוליסת הביטוח בחברות הביטוח השונות הכוללים גובה השתתפות, תוקף פוליסה לאחר סיום העבודה ועוד..

ביטוח אחריות מקצועית אמור לכסות נזקים אשר נגרמו בתום לב בעת ביצוע עבודה או מתן שירות עסקי, לדוגמא מסאז'יסט אשר יפצה מטופל בעת הענקת הטיפול שכן זוהי רשלנות בשוגג.

ביטוח אחריות מקצועית מורכב מעשרות אלמנטים קטנים אשר משפיעים באופן ישיר ועקיף על המחיר כגון וותק, מקצוע, מספר לקוחות, גובה הכיסוי ועוד…

לכן לא מומלץ לבחור פוליסה לפי מחיר שכן ייתכן שתגלו שברגע האמת היא אינה מכסה אתכם.

ביטוח אחריות מקצועית אינו מכסה בכל מחיר תביעות אשר יוגשו כנגד המבוטח והן מוגבלות בסכום אשר נקבע מראש בעת רכישה הפוליסה, גבול זה נקרא גבול האחריות.

ישנן חברות ביטוח אשר מאפשרות להגדיל או להקטין ואף לבטל את גובה ההשתתפות עצמית בביטוח אחריות מקצועית, חשוב לבדוק את פוליסת הביטוח שלכם לעומק ולוודא שאתם אכן עומדים בתנאים להקטנה או הסרה של השתתפות עצמית.

ישנם מקצועות ראשיים מאוד פופולאריים כגון רופאים, עורכי דין, אדריכלים וכדומה אשר חברות הביטוח השיקה עבורם פוליסות מיוחדות ומותאמות במיוחד.

יחד עם זאת, כל בעל מקצוע חייב לוודא שחברת הביטוח אשר מבטחת אותו מבינה את המקצוע שלו ואף יש לה עשרות מבוטחים דומים.

טעות נפוצה בקרב בעלי המקצוע היא לחשוב שלאחר שסוגרים את הדלתות, האחריות שלכם פגה.

ההיפך הוא הנכון, תביעות אחריות מקצועית יכולות להתממש גם שבע שנים לאחר מעשה. ולכן חשוב לרכוש הרחבה לפוליסה אשר מגנה עליכם בהמשך הדרך.

ביטוח אחריות מקצועיתפוליסה בהתאמה אישית

זה לא מכובד להעתיק