ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה

ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה הוא ביטוח המיועד לבעלי תפקידים בכירים במגוון גופים וחברות, מטרת הביטוח היא להגן על נושאי המשרה בפני תביעות הקשורות לתפקודם כדירקטורים. ההגנה המסופקת על ידי הביטוח נוגעת רק לתביעות אישיות, הקשורות לתפקוד האישי של המבוטח ולא בפני תביעות שבהן מעורבת החברה בה מכהן הדירקטור או נושא המשרה.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה?

ביטוח אחריות מקצועית כולל בתוכו סעיפים רבים והרחבות מגוונות, הביטוח יכול להשתנות מחברה לחברה ולכן חשוב לקרוא ולהבין לעומק את הסעיפים המופיעים בפוליסת הביטוח ובעיקר את הסעיפים שלא מופיעים בפוליסה.

הסעיפים הבסיסיים המופיעים ברוב הפוליסות כוללים כיסוי מפני תביעות הנוגעות לתפקוד של הדירקטור ועל מחדלים שביצע במהלך כהונתו, למשל הצהרה שגויה לא מדויקת שהובילה לטעות, הפרת חובה, חריגה מסמכות או פעולה שניתן לתבוע בגינה את המבוטח ברשלנות או הזנחה.

הביטוח צריך לכלול כיסוי מקיף לכל הוצאות המשפט של המבוטח, בכל פוליסה יש תקרת זכאות ולכן כדאי להגדיל את התקרה כך שתכסה את העלות של צוות משפטי לאורך משפט ארוך.

כמו כן, אם אתם נושאי משרה ועד כה לא רכשתם ביטוח אחריות מקצועית, חשוב מאוד לכלול בפוליסה כיסוי רטרואקטיבי לכל הפעולות שלכם עד כה במסגרת התפקיד. במקרה כזה כל פעולה בעייתית שלא הייתה ידועה לפני רכישת הפוליסה תהיה מכוסה על ידי חברת הביטוח.

בנוסף, חברות הביטוח מציעות הרחבות רבות ומגוונות לפוליסות ביטוח אחריות מקצועית ביניהן:

  • פיצוי בגין העסקת משרד יחסי ציבור שידאג לתקשר את הפעולות של נושא המשרה לתקשורת ולציבור הרחב.
  • כיסוי ביטוחי גם לעובדים של נושא המשרה, כך שגם טעות שבוצעה על ידם תכוסה על ידי חברת הביטוח.
  • הרחבה לתקופת גילוי של 3 שנים.

נושא אחר שחשוב לשים לב אליו לפני שרוכשים את הביטוח הוא לבחון מהן ההחרגות שמופיעות בו, כלומר באילו מקרים לא תקבלו סיוע מהביטוח אותו רכשתם. אם תגלו שאחד מהחריגים רלוונטי אליכם, תוכלו לדרוש מחברת הביטוח לכלול אותו בפוליסה.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת למנהלים בכירים ונושאי משרה המעניקה כיסוי רחב מפני תביעות בגין רשלנות ניהולית. כיסוי הפוליסה כולל הוצאות משפטיות, חקירות וכו'
בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה?

העלות של ביטוח הדירקטורים ונושאי המשרה משתנה מאוד מלקוח ללקוח ולכן קשה לומר מה תהיה עלות הביטוח ללקוחות שונים. יחד עם זאת, חשוב להבין כי הביטוח שנתאים ללקוח יהיה מותאם באופן אישי לצרכים שלו.

בין היתר, ניקח בחשבון את התפקיד המדויק, את רמת הסיכון שהוא לוקח על עצמו ואת הסבירות לטעויות מצדו. כמו כן, ניקח בחשבון את ההיסטוריה הביטוחית שלו ואת המחזור של החברה בה הוא מכהן ומכך נסיק את גובה הכיסוי הביטוחי המומלץ וממנו תיגזר גובה הפרמיה החודשית.

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה

אין אדם שלא טועה, טעות מצדו של מי שמכהן בתפקיד בכיר יכולה להיות משמעותית מבחינה כלכלית ואף במקרים קיצוניים להוביל לתביעה. במקרה כזה תזדקקו לסיוע של מומחים בתחום שיוכלו לעזור לכם לצלוח את התביעה בהצלחה מבחינה משפטית, פיננסית ולעיתים ציבורית, סיוע שנוכל לספק!

כמו כן, לפעמים אתם חשופים לתביעות בגין החלטות שלא אתם קיבלתם ואף להחלטות שהתנגדתם אליהן, היות ויש עליכם כדירקטורים, אחריות להתנהלות של החברה ואתם מחויבים בחובת הזהירות.

ביטוח אחריות מקצועית יספק לכם שקט נפשי, תוכלו לעבוד באופן חופשי ולקבל את ההחלטות הנכונות ביותר לפי דעתכם מבלי לחשוש שההחלטות שלכם ייגמרו בתביעה, כי במקרה כזה יהיה מי שיעמוד מאחוריכם.

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה?

ניתן לרכוש ביטוח בכל חברות הביטוח הגדולות, בנוסף יש מספר חברות קטנות יותר המתמחות בתחום הביטוח לדירקטורים ונושאי משרה, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי אותו נוכל לספק לכם לפני רכישת הביטוח. חשוב מאוד לשים לב לאותיות הקטנות שמופיעות בפוליסה ולוודא שהביטוח מותאם באופן אידיאלי לצרכים שלכם.

כמו כן, כדאי להשוות מחירים בין כמה חברות ביטוח. היות ומדובר בשוק קטן יותר ביחס לביטוחים הפופולאריים יותר כמו שוק ביטוח הרכב וביטוח החיים, אין אתרים שמציעים השוואת מחירים באופן פשוט וקל. לכן, כדאי להתקשר ליותר מחברת ביטוח אחת ולהתעניין במחיר של הפוליסה. בוודאי לא תופתעו לגלות שפערי המחירים בין החברות השונות יכולים להגיע לעשרות אחוזים.

ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק