ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרהמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרהחופש לעסוק במקצועיות

ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה הוא ביטוח המיועד לבעלי תפקידים בכירים במגוון גופים וחברות, מטרת הביטוח היא להגן על נושאי המשרה בפני תביעות הקשורות לתפקודם כדירקטורים.

ההגנה המסופקת על ידי הביטוח נוגעת רק לתביעות אישיות, הקשורות לתפקוד האישי של המבוטח ולא בפני תביעות שבהן מעורבת החברה בה מכהן הדירקטור או נושא המשרה.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה?הגנה על המלאכה

ביטוח אחריות מקצועית כולל בתוכו סעיפים רבים והרחבות מגוונות, הביטוח יכול להשתנות מחברה לחברה ולכן חשוב לקרוא ולהבין לעומק את הסעיפים המופיעים בפוליסת הביטוח ובעיקר את הסעיפים שלא מופיעים בפוליסה.

הסעיפים הבסיסיים המופיעים ברוב הפוליסות כוללים כיסוי מפני תביעות הנוגעות לתפקוד של הדירקטור ועל מחדלים שביצע במהלך כהונתו, למשל הצהרה שגויה לא מדויקת שהובילה לטעות, הפרת חובה, חריגה מסמכות או פעולה שניתן לתבוע בגינה את המבוטח ברשלנות או הזנחה.

הביטוח צריך לכלול כיסוי מקיף לכל הוצאות המשפט של המבוטח, בכל פוליסה יש תקרת זכאות ולכן כדאי להגדיל את התקרה כך שתכסה את העלות של צוות משפטי לאורך משפט ארוך.

כמו כן, אם אתם נושאי משרה ועד כה לא רכשתם ביטוח אחריות מקצועית, חשוב מאוד לכלול בפוליסה כיסוי רטרואקטיבי לכל הפעולות שלכם עד כה במסגרת התפקיד. במקרה כזה כל פעולה בעייתית שלא הייתה ידועה לפני רכישת הפוליסה תהיה מכוסה על ידי חברת הביטוח.

בנוסף, חברות הביטוח מציעות הרחבות רבות ומגוונות לפוליסות ביטוח אחריות מקצועית ביניהן:

  • פיצוי בגין העסקת משרד יחסי ציבור שידאג לתקשר את הפעולות של נושא המשרה לתקשורת ולציבור הרחב.
  • כיסוי ביטוחי גם לעובדים של נושא המשרה, כך שגם טעות שבוצעה על ידם תכוסה על ידי חברת הביטוח.
  • הרחבה לתקופת גילוי של 3 שנים.

נושא אחר שחשוב לשים לב אליו לפני שרוכשים את הביטוח הוא לבחון מהן ההחרגות שמופיעות בו, כלומר באילו מקרים לא תקבלו סיוע מהביטוח אותו רכשתם. אם תגלו שאחד מהחריגים רלוונטי אליכם, תוכלו לדרוש מחברת הביטוח לכלול אותו בפוליסה.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה?תלוי בגובה הכיסוי והענף

העלות של ביטוח הדירקטורים ונושאי המשרה משתנה מאוד מלקוח ללקוח ולכן קשה לומר מה תהיה עלות הביטוח ללקוחות שונים. יחד עם זאת, חשוב להבין כי הביטוח שנתאים ללקוח יהיה מותאם באופן אישי לצרכים שלו.

בין היתר, ניקח בחשבון את התפקיד המדויק, את רמת הסיכון שהוא לוקח על עצמו ואת הסבירות לטעויות מצדו. כמו כן, ניקח בחשבון את ההיסטוריה הביטוחית שלו ואת המחזור של החברה בה הוא מכהן ומכך נסיק את גובה הכיסוי הביטוחי המומלץ וממנו תיגזר גובה הפרמיה החודשית.

פוליסות ביטוח אחריות מקצועית החופש לבחור פוליסה נכונה

TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרההסיכון גדול מדי בלי

אין אדם שלא טועה, טעות מצדו של מי שמכהן בתפקיד בכיר יכולה להיות משמעותית מבחינה כלכלית ואף במקרים קיצוניים להוביל לתביעה.

במקרה כזה תזדקקו לסיוע של מומחים בתחום שיוכלו לעזור לכם לצלוח את התביעה בהצלחה מבחינה משפטית, פיננסית ולעיתים ציבורית, סיוע שנוכל לספק!

כמו כן, לפעמים אתם חשופים לתביעות בגין החלטות שלא אתם קיבלתם ואף להחלטות שהתנגדתם אליהן, היות ויש עליכם כדירקטורים, אחריות להתנהלות של החברה ואתם מחויבים בחובת הזהירות.

ביטוח אחריות מקצועית יספק לכם שקט נפשי, תוכלו לעבוד באופן חופשי ולקבל את ההחלטות הנכונות ביותר לפי דעתכם מבלי לחשוש שההחלטות שלכם ייגמרו בתביעה, כי במקרה כזה יהיה מי שיעמוד מאחוריכם.

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים ונושאי משרה?הצמדו לחברות המובילות

ניתן לרכוש ביטוח בכל חברות הביטוח הגדולות, בנוסף יש מספר חברות קטנות יותר המתמחות בתחום הביטוח לדירקטורים ונושאי משרה, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי אותו נוכל לספק לכם לפני רכישת הביטוח. חשוב מאוד לשים לב לאותיות הקטנות שמופיעות בפוליסה ולוודא שהביטוח מותאם באופן אידיאלי לצרכים שלכם.

כמו כן, כדאי להשוות מחירים בין כמה חברות ביטוח. היות ומדובר בשוק קטן יותר ביחס לביטוחים הפופולאריים יותר כמו שוק ביטוח הרכב וביטוח החיים, אין אתרים שמציעים השוואת מחירים באופן פשוט וקל. לכן, כדאי להתקשר ליותר מחברת ביטוח אחת ולהתעניין במחיר של הפוליסה. בוודאי לא תופתעו לגלות שפערי המחירים בין החברות השונות יכולים להגיע לעשרות אחוזים.

שאלות ותשובות ביטוח אחריות מקצועיתחשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח אחריות מקצועית הינו כיסוי ביטוחי אשר נועד לשמור על בעל המקצוע מפני חבות אשר עלולה להיגרם כתוצאה מעבודה רשלנית בשוגג.

המקצוע הכי שכיח בביטוח אחריות מקצועית הינו רופא אשר כל החלטה ופי שפתיו יכול להשפיע באופן דרסטי על חיי המטופלים שלו.

המרכיבים הבסיסיים בביטוח אחריות מקצועית הינם כיסוי בגין הוצאות אשר נגרמו במקרה של רשלנות מקצועית ובנוסף סיוע משפטי במידה וישנה תביעה בגין אותה רשלנות מקצועית.

ניתן להוסיף מגוון הרחבות לפוליסת הביטוח בחברות הביטוח השונות הכוללים גובה השתתפות, תוקף פוליסה לאחר סיום העבודה ועוד..

ביטוח אחריות מקצועית אמור לכסות נזקים אשר נגרמו בתום לב בעת ביצוע עבודה או מתן שירות עסקי, לדוגמא מסאז'יסט אשר יפצה מטופל בעת הענקת הטיפול שכן זוהי רשלנות בשוגג.

ביטוח אחריות מקצועית מורכב מעשרות אלמנטים קטנים אשר משפיעים באופן ישיר ועקיף על המחיר כגון וותק, מקצוע, מספר לקוחות, גובה הכיסוי ועוד…

לכן לא מומלץ לבחור פוליסה לפי מחיר שכן ייתכן שתגלו שברגע האמת היא אינה מכסה אתכם.

ביטוח אחריות מקצועית אינו מכסה בכל מחיר תביעות אשר יוגשו כנגד המבוטח והן מוגבלות בסכום אשר נקבע מראש בעת רכישה הפוליסה, גבול זה נקרא גבול האחריות.

ישנן חברות ביטוח אשר מאפשרות להגדיל או להקטין ואף לבטל את גובה ההשתתפות עצמית בביטוח אחריות מקצועית, חשוב לבדוק את פוליסת הביטוח שלכם לעומק ולוודא שאתם אכן עומדים בתנאים להקטנה או הסרה של השתתפות עצמית.

ישנם מקצועות ראשיים מאוד פופולאריים כגון רופאים, עורכי דין, אדריכלים וכדומה אשר חברות הביטוח השיקה עבורם פוליסות מיוחדות ומותאמות במיוחד.

יחד עם זאת, כל בעל מקצוע חייב לוודא שחברת הביטוח אשר מבטחת אותו מבינה את המקצוע שלו ואף יש לה עשרות מבוטחים דומים.

טעות נפוצה בקרב בעלי המקצוע היא לחשוב שלאחר שסוגרים את הדלתות, האחריות שלכם פגה.

ההיפך הוא הנכון, תביעות אחריות מקצועית יכולות להתממש גם שבע שנים לאחר מעשה. ולכן חשוב לרכוש הרחבה לפוליסה אשר מגנה עליכם בהמשך הדרך.

ביטוח אחריות מקצועיתפוליסה בהתאמה אישית

זה לא מכובד להעתיק