כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מומלצות
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

בלוג ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי ומתקין מזגנים

ביטוח אחריות מקצועית למתקין מזגנים כולל הגנה מלאה מפני תביעות בגין נזק ופגיעה ברכוש או בנפש כתוצאה מרשלנות בעבודה או טיב המזגן שהותקן
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי ומתקין מזגנים

אין מקצוע חשוב כמו זה שתפקידו לדאוג שיהיה לנו נעים. אנחנו מדברים כמובן על טכנאי ומתקין מזגנים, זה שבלעדיו לא היינו מצליחים לתפקד, שהרי מה חשוב יותר ממיזוג אפקטיבי בקיץ וחימום מפנק בחורף? כשזה נאמר, מדובר בתפקיד מאתגר, עם אחריות גדולה וחבויות כלפי גורמים שונים, כך שהדרך היחידה למלא אותו כראוי, היא באמצעות ביטוח מתאים.

ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי ומתקין מזגנים – רשת הבטחון שלך

מי שלא מבין ברזי המקצוע יכול לטעות ולחשוב כי להיות טכנאי מזגנים זה "זבנג וגמרנו" – מגיעים, מתקינים, הולכים. אבל האמת היא שזה לא כזה פשוט ולמעשה, מדובר בתפקיד שטומן בחובו מגוון רחב של תחומי אחריות, בנוסף לידע מקצועי המתעדכן ללא הרף, יכולות טכניות גבוהות וגם לא מעט סיכונים.

ככזה, יש להתאים לו ביטוח מדויק ומוקפד, העונה לחבויות והצרכים שונים – רק כך תוכלו לעבוד בראש שקט. למרבה השמחה, בדיוק בשביל זה קיים ביטוח למתקין מזגנים שתכליתו להגן עליכם מפני כל תביעה שהיא, בין אם בגין רשלנות, חבות מוצר, נזק לצד שלישי ועוד.

האם חובה לרכוש ביטוח אחריות מקצועית?

נקפוץ לסוף – לא. ולראייה, כמחצית מהעוסקים בתחום לא מחזיקים ברשותם ביטוח כזה, אבל נשאלת השאלה – למה לא? לפי מבחן התוצאה, במקרה של תביעה (וכפי שאתם יודעים, אתם חשופים בפני לא מעט כאלה), ההוצאות בהם תחויבו יהיו גבוהות בסדרי גודל לעומת עלות הביטוח, כך שאם נבחן את הנושא ביחס של עלות-תועלת, הרי שמדובר במוצר עם תמורה גבוהה מאוד.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית למתקין מזגנים?

בדומה לביטוח אחריות מקצועית שרוכשים בעלי מקצועות חופשיים אחרים, כמו למשל אדריכלים ועורכי דין, ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מזגנים נועד להגן עליכם מפני תביעות פוטנציאליות ולכסות חבויות משפטיות ונוספות שיגזרו עליכם במסגרת עבודתכם, לרבות תביעות הקשורות לרשלנות מקצועית.

את הפוליסה יש להתאים לפי צרכי עבודתכם באופן ספציפי ולכן כדאי להיעזר באחת מחברות הביטוח המתמחות בנושא של ביטוח אחריות מקצועית למתקיני מזגנים או באתר ביטוח דרכו תוכלו לקבל הצעה משתלמת וליווי מקצועי. הביטוח כולל –

 • חבות כלפי צד ג'
 • אחריות מקצועית
 • אחריות מוצר (הרחבה)
 • ייצוג משפטי
 • חבות מעביד
 • רכוש מקצועי (הרחבה)
 • הדרכות והשתלמויות (הרחבה)
 • עוזר (הרחבה)
 • הקפאת פעילות (הרחבה)

לפני שאתם רוכשים ביטוח טכנאי מזגנים כדאי שתשימו לב

כפי שלחברת הביטוח יש חבות כלפיכם, עליכם לעמוד בחבות דומה כלפיה. או במילים אחרות – אם אתם רוצים שחברת הביטוח, סוכן הביטוח הפרטי או אתר ביטוח יסכימו לבטח אתכם, עליכם לעמוד בקריטריונים אותם יציגו בפניכם.

קריטריונים אלה, תכליתם להוכיח מעל כל ספק כי הנכם מוכשרים לבצע את התפקיד, מחזיקים רישיון מתאים וכי נקטתם במשנה זהירות על מנת שלא לגרום נזק.

שימו לב כי מדובר בתנאי סף. בין היתר –

 • רישיון או תעודת הסמכה המוכרים על ידי משרד העבודה והרווחה, המקנים לכם את הסמכות לעבוד כטכנאי מזגנים
 • השתלמויות נוספות – עזרה ראשונה
 • ציוד תקין בהתאם להוראות היצרן, לרבות בדיקות תקופתיות
 • ציוד עזר – ערכת עזרה ראשונה, מטפה וכיו"ב

ובהרחבה – ביטוח אחריות מקצועית לטכנאי מזגנים כולל למעשה כמה ביטוחים נפרדים וכל אחד מהם חשוב בפני עצמו, אך אם בוחנים את עיקר התביעות, הרי שיש 2 כיסויים חשובים במיוחד –

ביטוח צד ג'

תכליתו של ביטוח זה הינה להגן עליכם בפני תרחישים שעשויים לקרות במהלך עבודתכם או בעקבותיה, אשר גרמו נזק לצד שלישי בגוף, נפש או רכוש. למשל, אם במהלך עבודתכם נגרם קצר שפגע במכשירים חשמליים אחרים או שריפה שפגעה במבנה, אם התקנתם מזגן בגובה והפלתם מכשיר שפגע בהולך רגל או רכב וכו'.

מקרים אלה אינם נדירים ולעיתים קרובות הם מסתיימים בנזק קל בלבד שלא מצריך הפעלת הביטוח. עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם נגרם נזק גדול יותר שיכול להסתכם גם במאות אלפי שקלים. במקרים אלה, הביטוח יספק מעטפת הגנה וימנע מכם להיכנס לחובות כבדים שיכולים להוביל גם לפשיטת רגל וסגירת העסק.

שימו לב – אם המקרה שתיארנו בו נגרם קצר בעקבות התקנת המזגן, היה קורה לאחר סיום העבודה (למשל חצי שנה לאחר מכן), הכיסוי היה תחת ביטוח אחריות מקצועית ולא דרך צד ג'.

ביטוח אחריות מוצר

ביטוח זה מכסה את המוצר עצמו – המזגן, וכל רכיביו. אמנם אינכם היצרנים או היבואנים של המוצר, אך בתור המתקינים המורשים שלו, הוא נמצא באחריותכם ומכאן שכל נזק שנגרם בשל השימוש בו, לגוף (לרבות מוות), לנפש או לרכוש, חושף אתכם לתביעה.

בהקשר זה חשוב לשים לב – במקרה של תביעה, נהוג שהתובע מגיש תביעה כנגד כמה שיותר סעיפים וזאת על מנת למקסם את סיכויו לזכות ולהגדיל את סכום הפיצויים ומכאן שאם אתם חושבים שניתן להסתפק בביטוח צד ג' בלבד, זו טעות ולראייה, טכנאים רבים מצאו עצמם עומדים בפני הוצאות כבירות רק משום שלא היה ברשותם ביטוח אחריות מוצר וביטוח אחריות מקצועית (הרחבות אלה כוללות גם ייצוג משפטי).

מה לא כלול במסגרת הביטוח?

כאמור, כל פוליסה הינה שונה ומותאמת אישית לצרכים שלכם ולכן מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה על מנת להכיר את הסייגים השונים. בנוסף, חלק מהסייגים ניתן לכלול במסגרת הביטוח, כחלק מהרחבת הביטוח בתשלום נוסף – נזק תוצאתי, פשיטת רגל, חריצים ושריטות, קנסות ופיצויים, חומרים מסוכנים ועוד (הרשימה המלאה בהתאם לתנאי הפוליסה).

ביטוח טכנאי מזגנים בהתאמה אישית

עבודתו של טכנאי מזגנים שונה מעבודתם של בעלי מקצועות חופשיים אחרים כמו עורך דין או אדריכל, אך היא איננה דומה גם בהשוואה לעבודתם של הקולגות מהתחום ולכן יש צורך בהתאמת פוליסת הביטוח באופן אישי –

 • בהתאם לסוג העבודה (התקנת מזגן בודד, התקנת מערכות מיזוג, תיקון תקלות)
 • מיקום (התקנת מזגנים בגובה שונה מהתקנת מזגנים בבתי קרקע)
 • האם אתם מעסיקים עובדים
 • המחזור השנתי של העסק
 • עבר ביטוחי (לרבות סירוב ותביעות עבר)

פוליסה בהתאמה אישית לוקחת בחשבון את כלל הנתונים הרלוונטיים לצרכי הביטוח על מנת שהפוליסה תהיה מדויקת, מקיפה ומקצועית ואתם תדעו שאתם מכוסים בפני כל תרחיש שעשוי להיקרות בדרככם.

לסיכומו של דבר, העבודה כטכנאי מזגנים כוללת סיכונים רבים וביטוח אחריות מקצועית למתקין וטכנאי מזגנים היא הדרך שלכם להגן על עצמכם. בלעדיו, גם טעות שנעשתה בתום לב יכולה לגרור הוצאות כבדות, סגירת העסק וחמור מכך.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק