כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מומלצות
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

בלוג ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית מטפלים בהידרותרפיה

השימוש בטיפול באמצעות מים כאמצעי ריפוי ידוע מזה שנים רבות אך רק לאחרונה תפס תאוצה של ממש וכראייה, יותר ויותר מטפלים בוחרים לעבוד בתחום שיקומי זה ולרכוש פוליסת ביטוח מתאימה. ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בהידרותרפיה הוא הדרך היחידה להבטיח כי תהיו מכוסים מפני הסיכונים הקיימים בטיפול מסוג זה ותוכלו להתמקד בעבודה פרודוקטיבית ומקצועית.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים-בהידרותרפיה

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בהידרותרפיה – הגנה חיונית במים

טיפול בהידרותרפיה הוא מקצוע מעניין ומאתגר אשר כרוך באחריות גבוהה וסיכונים רבים. העבודה במים שלעצמה טומנת בחובה סכנות כמו טביעה, אך לא רק – מספיק שלקוח החליק ונחבל, בכדי שתמצאו את עצמכם לפני תביעה משפטית. מקרים אלה ועוד מכוסים במסגרת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בהידרותרפיה, אשר כוללת בנוסף גם פיצויים עבור אובדן הכנסות, ייצוג משפטי ועוד.

שימו לב, אם אתם רוצים ליהנות מביטוח מדויק לצרכים שלכם, בהתאם לסגנון וסביבת העבודה שלכם, המכשור והתרגילים, תוך התחשבות בהיסטוריה הביטוחית שלכם, המחזור העסקי וכיו"ב – יש צורך בביטוח בהתאמה האישית, הכולל הרחבות הנחוצות על מנת שתהיו מכוסים מפני כל תביעה וחבות, לרבות מקרים הנובעים מרשלנות מקצועית, טעויות בתום לב ותאונות בלתי צפויות.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית מטפלים בהידרותרפיה?

לפניכם עיקרי פוליסת הביטוח אך כאמור, מומלץ לרכוש פוליסה בהתאמה אישית ולהוסיף לכיסויים אלה הרחבות רלוונטיות בהתאם לצרכים שלכם. איך יודעים מה מומלץ ועל מה לא כדאי לוותר? מתייעצים עם סוכן ביטוח המתמחה בפוליסה מסוג זה או רוכשים ביטוח דרך אתר ביטוח – העיקר, עשו סקר שוק והכירו היטב את תנאי הפוליסה.

ביטוח צד שלישי: ביטוח צד ג' המוכר גם כביטוח אחריות ציבורית מגן עליכם מפני כל תביעה בגין נזק שנגרם לצד ג', בין אם בגוף, נפש או רכוש. למשל, מטופל שהחליק בעת כניסתו לבריכה הטיפולית (פעמים רבות תובע הן את המטפל והן את הבריכה), לקוח שנחבל מהמכשור בו אתם משתמשים לצורך תרגול במהלך הטיפול וכיו"ב.

כיסוי רשלנות מקצועית: הרחבה לביטוח צד ג' אשר כוללת מקרים בהם הלקוח ניזוק בגלל מה שלטענתו נובע מרשלנות מקצועית או טיפול שאיננו מתאים. למשל, לקוח שהגיע עם קרע בסופראספינטוס וביצוע תרגיל מסוים, במקום להקל עליו, הגביל את טווח התנועה שלו עוד יותר. הביטוח יכסה הן את הפיצוי הנדרש בגין הטיפול והן את ההוצאות המשפטיות, ככל שיהיו.

כיסוי הוצאות משפטיות: בהמשך ישיר לסעיף הקודם חשוב להבהיר – ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בהידרותרפיה מכסה את הוצאות ההגנה על כל המשתמע מכך – ייצוג משפטי, שכר טרחה, תשלום למומחים מטעם ההגנה וכיו"ב.

ביטוח רכוש: כיסוי נזק שנגרם לציוד ההידרותרפיה, בין אם במהלך הטיפול או במהלך האחסון. למשל, אם התרחשה שריפה במבנה הבריכה והציוד שלכם ניזוק – הוא יהיה מכוסה תחת ביטוח רכוש. כנ"ל לגבי נזק בעקבות פריצה וגניבה – הכיסוי יכסה את עלויות התיקון או החלפה.

ביטוח אובדן הכנסות: מכסה מצבים בהם בשל נזקים שונים, לציוד הטיפול או לכם, הינכם נמצאים במצב בו אינכם יכולים לעבוד, בעוד שאתם עדיין צריכים לשלם הוצאות קבועות של העסק כמו תשלום לבריכה וכד'. במקרה זה הביטוח יפצה אתכם עבור אובדן ההכנסות, בהתאם לתנאי הפוליסה ועד התקרה הביטוחית.

הרחבות נוספות

בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם כמטפלים בהידרותרפיה, ניתן להוסיף לביטוח הרחבות שונות אשר תכליתן להבטיח כי תהיו מכוסים מפני כל סכנה ונזק שבגינם ניתן לתבוע אתכם. בין היתר –

  • ביטוח אחריות מקצועית מורחב
  • ביטוח תאונות אישיות
  • ביטוח חבות מעביד
  • ביטוח משפטי מורחב

מה לא כלול במסגרת ביטוח אחריות מקצועית מטפלים בהידרותרפיה?

על מנת שלא תופתעו בזמן אמת, חשוב שתכירו מראש מה לא כלול במסגרת הביטוח, או מה שנקרא – סייגים והחרגות. שימו לב כי חלק מסייגים אלה ניתן לכלול במסגרת הרחבת הביטוח, אך לא את כולם. מה לא ניתן לכלול במסגרת הביטוח?

  • נזקים הנובעים בגלל רשלנות חמורה – הפרת חוקים, עבירה על סטנדרטים מקצועיים מקובלים, פעולה בניגוד להנחיות רגולטוריות וכיו"ב.
  • נזקים הנובעים מעבירה על החוק ו/או על תקנות.
  • חוסר שקיפות בעת הקמת הפוליסה – במצב בו מתגלה כי לא דיווחתם על תביעות קודמות ואירועים ביטוחיים שקדמו לרכישת הפוליסה וכניסתה לתוקף.
  • נזקים שחורגים מתקרת הכיסוי – לכן חשוב לשים לב כי הפוליסה מציעה כיסוי מספק ואם הינכם סבורים אחרת, לעיתים ניתן בתשלום נוסף להגדיל את גובה הפיצוי.
  •  נזקים שמקורם בשימוש בציוד שאיננו תקני או איננו מורשה – למשל, ציוד שלא עומדי בתקני הבטיחות.
  • אובדן הכנסה בגין תחלואה כרונית – מקרים בהם המבטח סבור כי אובדן ההכנסה אינו קשור ישירות לטיפול בהידרותרפיה אלא למצב רפואי מתמשך או החמרה של מצב רפואי קיים שקדם לכניסת הפוליסה לתוקף.

לסיכומו של דבר, ביטוח אחריות מקצועית הוא כלי חיוני לניהול העסק, עמידה בפני חבויות שונות שעשויות לצוץ, לרבות ייצוג משפטי ופיצויים שיאפשרו לכם להמשיך בפעילות, במקום לקרוס כלכלית.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק