ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין

עורכי דין מנהלים לעיתים קרובות תיקים גדולים ומורכבים בעלי חשיבות כלכלית, או אנושית אדירה, במהלך ניהול התיק עורך הדין אחראי לביצוע מספר גדול מאוד של פעולות בעלות השלכות פיננסיות משמעותית. במקרה של שגיאה, או רשלנות הנזק שיכול להיווצר יכול להיות משמעותי במיוחד.

במקרים כאלה עורך הדין יכול להיחשף לתביעה מצד הלקוח שלו. לשם כך נועד ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין?

ביטוח אחריות מקצועית מספק לעורך הדין הגנה במקרים רבים ושונים, מרשלנות, מחדלים או טעויות שנעשו בתום לב וללא זדון, אובדן מסמכים וכן כיסוי במקרה של הוצאת דיבה שלא בזדון. הביטוח מעניק במקרים רבים גם ביטוח כנגד נזקים שנגרמו לצד ג' במהלך העבודה של עורך הדין על התיק.

על ידי רכישה של ביטוח אחריות מקצועית, עורך הדין יכול לקבל סיוע בהתמודדות עם תביעות נזיקין שהוגשו בגין כשלים או רשלנות שהתגלתה במהלך ניהול התיק המשפטי, ההגנה כוללת ליווי משפטי צמוד ובמקרה הפסד בתביעה כיסוי עבור הפיצויים שנפסקו בבית המשפט.

ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין כולל אפשרויות רבות, להלן תוכלו למצוא מספר כיסויים אפשריים, חלקם מופיעים בחלק מן הפוליסות הבסיסיות ואת חלקן צריך לרכוש כהרחבה לפוליסת הביטוח הבסיסית, לא כל הכיסויים מתאימים לכל עורכי הדין ולכן חשוב לבחון את הצרכים בצורה מיטבית לפני שרוכשים ביטוח:

  • פוליסת ביטוח לשותפים –  לעורך דין בכיר אשר עובד עם שותפים נוספים במשרד עורכי הדין כדאי לרכוש פוליסת ביטוח גם עבור השותפים, כך במקרה של רשלנות מצדם עורך הדין יהיה מכוסה על ידי חברת הביטוח שלו.
  • פוליסת ביטוח למעסיק – גם עורך דין המועסק במשרד עורכי דין יכול לבטח את עצמו ואף את מנהליו, במקרה כזה הוא לא יהיה אחראי לטעויות שנגרמו בעקבות פעולות של מי ממנהליו.
  • סעיף ייעוץ משפטי – עורך דין שעובד בתור יועץ משפטי זקוק להגנה ייחודית הקשורות לעבודתו, את ההגנה הזאת ניתן לרכוש באמצעות סעיף ההרחבה של הייעוץ המשפטי ומדובר בסעיף חובה ממש לכל עורך דין העוסק בייעוץ משפטי באופן תדיר.
  • סיכוני סייבר – בעידן המודרני קיימת סכנה אמיתית שעורכי דין יהיו חשופים למתקפות סייבר. לאור העובדה שעורכי דין מחזיקים לעתים קרובות במסמכים רגישים וחשובים, חלק מהם נחשפים למתקפות סייבר. המתקפות הללו עלולות לפגוע במוניטין של עורך הדין ולכן הוא זקוק לביטוח במקרה של השמצה, גניבה ספרותית וחדירה לרשת האינטרנט של משרד עורכי הדין בו הוא עובד.
  • אובדן מסמכים – סעיף זה מגן על עורך הדין במקרה של אובדן מסמכים חשובים הקשורים לעבודתו כעורך דין.
  • חובת סודיות – במקרה בו עורך הדין הפר את חובת הסודיות שלו מול הלקוח, הלקוח רשאי לתבוע את עורך הדין ובמקרה כזה חברת הביטוח תעניק לו הגנה משפטית וכספית.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת למנהלים בכירים ונושאי משרה המעניקה כיסוי רחב מפני תביעות בגין רשלנות ניהולית. כיסוי הפוליסה כולל הוצאות משפטיות, חקירות וכו'
ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין?

עלות הביטוח משתנה מאוד מעורך דין לעורך דין, אם תפנו אלינו נוכל לעזור לכם ולהתאים לכם את הביטוח הטוב ביותר בשבילכם. נוכל לעזור לכם להרכיב את פוליסת הביטוח הכי מתאימה לכם, בין היתר ניקח בחשבון פרמטרים שונים המשפיעים על גובה הביטוח, פרמטרים כמו ההתמחות המקצועית שלכם כעורכי דין, ותק, העבר הביטוחי שלכם וגובה הכיסוי אותו תרצו לרכוש גם כן משפיע על גובה הביטוח.

לרוב, ככל שעורך הדין עובד בתחום שנחשב בסיכון נמוך יותר, עלות הביטוח תהיה נמוכה יותר, כמו כן, עורך דין בעל ותק ועבר ביטוחי נקי ישלם פחות עבור הביטוח ביחס לעורך דין צעיר או כזה עם עבר ביטוחי בעייתי. בנוסף, ככל שתקרת הכיסוי תגדל כך גובה הפרמיה החודשית יגדל.

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין

כל עורך דין עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעת רשלנות, במקרים כאלה יש חשיבות אדירה לביטוח טוב, שיסייע לכם להתמודד עם התביעה הן מבחינה משפטית, תחום בו אתם מבינים והן מבחינה כלכלית. סיוע כספי מצד חברת הביטוח יכול לסייע לעבור תקופה לחוצה ובעייתית על הצד הטוב ביותר ולחסוך לעורך דין דאגות רבות.

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין?

כדי לרכוש ביטוח אחריות מקצועית תוכלו לפנות אלינו כדי שנוכל לעזור לכם לרכוש את הביטוח הטוב ביותר עבורכם. נוכל להתאים לכם את הביטוח המתאים ביותר באופן אישי שיותאם על ידי מומחים בתחום הביטוח.

חושבים שעורכי דין מרוויחים הרבה? תחשבו שוב, הנה המספרים
2 דק' קריאה
אילו בתי משפט יש בארץ ומה הסמכויות שלהם?
2 דק' קריאה
קרתה לכם תקלה במהלך תביעה? האחריות המקצועית עליכם
2 דק' קריאה
ביטוח אחריות מקצועית לעורך דין בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק