ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטיםמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטיםעוסקים במלאכת קודש

בעולם שבו כבר רוב האנשים חשים שהם זקוקים לטיפול נפשי, הביקוש למטפלים כמו פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ובעלי מקצוע נוספים מרקיע שחקים. במקביל לכך, מתפתחת מגמה ברורה של אנשים שמתעניינים בלמידת מקצועות הטיפול השונים, וכך למעשה נוצר כאן מעגל של ביקוש והיצע שהולך וגדל עם השנים.

רבים מהאנשים כבר עוסקים במקצועות הטיפול השנים, ומכירים בעובדה שביטוח אחריות מקצועית לרופאים היא לא פחות מהכרחית עבורם. גם ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים היא עניין שבשגרה, ובמאמר הקרוב נבין את העלויות, את החשיבות ואת כל מה שצריך לדעת על ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים.

רבים מכם בוודאי מרימים גבה ותוהים מדוע ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים הוא בכלל רלוונטי.

אז מי מכם שחושב שביטוחים מתייחסים אך ורק לפגיעות פיזיות, טועה ובגדול. נכון שביטוח רכב, לדוגמה, מכסה פגיעה פיזית ברכב, ביטוח דירה מכסה נזקים שנגרמו לדירה או לחפצים שנמצאים בתוכה או ביטוח בעת נסיעה לחוץ לארץ מכסה אובדן של רכוש או חלילה נזק שנגרם לגוף בזמן הטיסה או הטיול, אולם גם תחומי הפגיעה הנפשית צריכים להיות מכוסים, במיוחד בזמן טיפול.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטיםכיסוי מפני תביעת רשלנות

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים מכסה בדיוק את העניין הזה. מכיוון שאנשים רבים לוקחים חלק בטיפולים פסיכותרפיסטים ומתחברים לשיטת הטיפול הזו, הם עוברים תהליך ארוך לצד המטפל שמלווה אותם ומכווין אותם לאורך הדרך.

אנשים מסוימים עוצרים את הטיפול בגין תחושה של רשלנות מקצועית מצד המטפל הפסיכותרפיסט שלהם, או שדווקא בתום הטיפול מוצאים כי הטיפול לא היה יעיל עבורם ופונים לתביעה של המטפל.

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים בא במטרה להגן על המטפלים במקרה שבו הם עומדים חשופים בפני תביעה שכזו, חברות הביטוח למעשה מכסות את הנזקים הכלכליים שעלולים להיגרם להם בשל התביעה של הלקוח.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטיםתלוי באופי עבודת הרופא

קשה לנקוב בסכום מסוים שיסמל את העלות של ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים, היות וגובה הכיסוי שונה ממטפל למטפל, חברת הביטוח וסוג הפוליסה. 

פוליסות ביטוח אחריות מקצועית החופש לבחור פוליסה נכונה

בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטיםהסיכון גדול מדי בלי

היות ומדובר באזור אפור מאוד שאין בו מובהקות לגבי דברים כמו פגיעה או שיבוש הנפש של התובע, פסיכותרפיסטים חשופים אפילו יותר מאנשי מקצוע אחרים לתביעות של מטופלים כאלה ואחרים. מספיק שהמטופל החליט לגשת לתביעה על סמך משהו שקרה לו שלא בהכרח קשור לטיפול הפסיכותרפיסטי אך הוא מוצא את הקשר – והנה המטפל נמצא בבעיה.

בבעיה זו או בעיות דומות אחרות ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים היא אינה בגדר המלצה אלא בגדר חובה, והיא מאפשרת שקט נפשי בכל הקשור לטיפול במטופלים ובמקרים העלולים להתלוות לטיפולים אחרי שהם מסתיימים.

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטיםהצמדו לחברות המובילות

קניית ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים מתאפשרת באמצעות חברות הביטוח השונות הפועלות במדינת ישראל. ארגונים מסוימים אף עורכים הסכם כללי נרחב עם חברת ביטוח אחת שנבחרת מתוך מכרז ומציעה את הפוליסה המשתלמת והמקיפה ביותר עבור חברי הארגון, ובדרך כלל ההסכם הזה כולל מחירים מיוחדים שיוצאים מכלל המחירים שחברת הביטוח מציעה בדרך כלל – היות ומדובר בהסכם כללי עבור כל חברי הארגון.

לצד זה, אנשי מקצוע מסוימים מעדיפים דווקא לבדוק תנאי פוליסות אצל חברות ביטוח אחרות על אף שהם שייכים לארגונים כאלו ואחרים. כדי לקנות ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים בחכמה ובבטחה מומלץ להתייעץ עם גורמים מוסמכים, ואתם מוזמנים להתייעץ עם מומחי הביטוח שלנו אשר בקיאים בכל סעיף וסעיף בפוליסות ביטוח השונות ויוכלו לכוון אתכם לבחירה הנכונה ביותר.

אף אחד מאיתנו לא אוהב להתעסק ברע והמכוער, וביטוח אחריות מקצועית מאפשר לכם לקום כל בוקר ולהתעסק במקצוע שאותו למדתם ושלשמו אתם מתכנסים כל יום בקליניקה. את הרע והמכוער אתם מוזמנים להשאיר אצל חברות הביטוח, עם רכישה של ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים משתלם ומקיף.

שאלות ותשובות ביטוח אחריות מקצועיתחשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח אחריות מקצועית הינו כיסוי ביטוחי אשר נועד לשמור על בעל המקצוע מפני חבות אשר עלולה להיגרם כתוצאה מעבודה רשלנית בשוגג.

המקצוע הכי שכיח בביטוח אחריות מקצועית הינו רופא אשר כל החלטה ופי שפתיו יכול להשפיע באופן דרסטי על חיי המטופלים שלו.

המרכיבים הבסיסיים בביטוח אחריות מקצועית הינם כיסוי בגין הוצאות אשר נגרמו במקרה של רשלנות מקצועית ובנוסף סיוע משפטי במידה וישנה תביעה בגין אותה רשלנות מקצועית.

ניתן להוסיף מגוון הרחבות לפוליסת הביטוח בחברות הביטוח השונות הכוללים גובה השתתפות, תוקף פוליסה לאחר סיום העבודה ועוד..

ביטוח אחריות מקצועית אמור לכסות נזקים אשר נגרמו בתום לב בעת ביצוע עבודה או מתן שירות עסקי, לדוגמא מסאז'יסט אשר יפצה מטופל בעת הענקת הטיפול שכן זוהי רשלנות בשוגג.

ביטוח אחריות מקצועית מורכב מעשרות אלמנטים קטנים אשר משפיעים באופן ישיר ועקיף על המחיר כגון וותק, מקצוע, מספר לקוחות, גובה הכיסוי ועוד…

לכן לא מומלץ לבחור פוליסה לפי מחיר שכן ייתכן שתגלו שברגע האמת היא אינה מכסה אתכם.

ביטוח אחריות מקצועית אינו מכסה בכל מחיר תביעות אשר יוגשו כנגד המבוטח והן מוגבלות בסכום אשר נקבע מראש בעת רכישה הפוליסה, גבול זה נקרא גבול האחריות.

ישנן חברות ביטוח אשר מאפשרות להגדיל או להקטין ואף לבטל את גובה ההשתתפות עצמית בביטוח אחריות מקצועית, חשוב לבדוק את פוליסת הביטוח שלכם לעומק ולוודא שאתם אכן עומדים בתנאים להקטנה או הסרה של השתתפות עצמית.

ישנם מקצועות ראשיים מאוד פופולאריים כגון רופאים, עורכי דין, אדריכלים וכדומה אשר חברות הביטוח השיקה עבורם פוליסות מיוחדות ומותאמות במיוחד.

יחד עם זאת, כל בעל מקצוע חייב לוודא שחברת הביטוח אשר מבטחת אותו מבינה את המקצוע שלו ואף יש לה עשרות מבוטחים דומים.

טעות נפוצה בקרב בעלי המקצוע היא לחשוב שלאחר שסוגרים את הדלתות, האחריות שלכם פגה.

ההיפך הוא הנכון, תביעות אחריות מקצועית יכולות להתממש גם שבע שנים לאחר מעשה. ולכן חשוב לרכוש הרחבה לפוליסה אשר מגנה עליכם בהמשך הדרך.

זה לא מכובד להעתיק