כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מומלצות
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

בלוג ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים

ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים נועד להגן על כל העוסקים בתחום האימון וקידום עצמי מפני תביעות כתוצאה מרשלנות או טעות בשוגג.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים

מאמנים אישיים, אותם אנו נוהגים לכנות קואוצ'רים הם בעלי מקצוע שתפקידם לסייע בקידום מטרות שונות במגזר הפרטי, הארגוני והעסקי אימון אישי עוסק בתחומים רבים ושונים כגון הצלחה אישית, הצלחה עסקית, תהליכי סופרויז'ן לאימון מאמנים נוספים והענקת מוטיבציה.

כמו במקצועות חופשיים נוספים, גם כאן חשוף הקאוצ'ר לתביעות מצד לקוחות בגין הפרת החובה המקצועית. במאמר זה נדבר על חשיבות ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים כחומה ומגן מפני תביעות משפטיות מצד מתאמנים לשעבר. קואוצ'רים? אל תפספסו את המידע הזה.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים?

אימון אישי מתמקד במתן הגדרה, סיוע וכלים למתאמנים מסוגים שונים עבור קידום מטרות אישיות וארגוניות. בין הנושאים בהם עוסק תחום הקואצ'ינג ניתן למנות: ניהול ושיפור מערכות יחסים, קידום הקריירה, שדרוג יכולות משא ומתן ומקסום יכולות ניהול צוות.

מכיוון שתחום עבודתו של מאמן אישי נוגע בתחומים משמעותיים ביותר לאיכות חיי האדם, בלתי מן הנמנע שחלק מהמתאמנים ימצאו בתהליך אימון מתמשך כשלים וליקויים אובייקטיביים או שאינם – נתונים העשויים להוות עילה לתביעה בגין הפרת החובה המקצועית.

ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים נועד כדי להגן על מאמנים אישיים מפני תביעות אלו ולספק להם תמיכה בהיבט המשפטי והפיננסי בכל מקרה בו יוגש נגדם כתב אישום.

יש לדעת כי תביעות בתחום הפרת חובה מקצועית עלולות לטפס לסכומים גבוהים במיוחד וכן לגבות זמן יקר מאוד בניהול הליכי המשפט. ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים מספק לקואוצ'ר שקט נפשי בכל הנוגע למימון וניהול התהליך המשפטי.

מה מציע לכם ביטוח אחריות מקצועית למאמנים אישיים?

לפי היקף הגנת ביטוח אחריות מקצועית ייקבע גובה הסכום שיעמוד לקואוצ'ר בשעת תביעה. סכומי ביטוח אלו מכונים "גבולות אחריות" וככל שגבולות האחריות גבוהים יותר, משמע שהיקף ההגנה גובה יותר ובהתאם – מחיר הפוליסה יעלה, זאת מכיוון שחברת הביטוח נוטלת על עצמה סיכון גדול יותר. היקף הביטוח וסכומי הביטוח יושפעו מאופי משרת המתאמן, רמת הסיכון שלו ונפח עבודתו.

הכיסויים במסגרת ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים

1. תשלום הפיצויים שנפסקו למתאמן במידה והואשם במשפט
2. כיסוי ההוצאות המשפטיות במקרים של תביעה נגד הקואוצ'ר
3. כיסוי להגנה משפטית בהליכים פליליים במידה ונערכים נגד הקאוצ'ר.

שימו לב כי כדי לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית משתלמת עליכם לדאוג לגבול אחריות לכיסוי נזק ברמה מספקת ועם זאת, חשוב שתשלום הפרמיה החודשי לא יקשה עליכם כלכלית. בפסקה הבאה נציג את הדרך הנכונה לרכישת פוליסה משתלמת עבור קואצ'רים.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים?

כמו בביטוחים בתחומים אחרים, אין לנו יכולת להעריך במדויק עלות של פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים. עלות הביטוח תיגזר מאופי פעילות הקאוצ'ר, היקף עבודתו, שנות הניסיון והוותק שלו בתחום והעבר הביטוחי שלו.

במידה ואתם קואצ'רים בעלי וותק של שנים ובעלי עבר ביטוחי נקי, תוכלו ברוב המקרים להנות מפוליסה בעלות נמוכה יותר ביחס לקואוצ'רים נטולי ניסיון או שהתיק הביטוחי שלהם מכיל כבר אי אלה תביעות מהעבר נגד חברת הביטוח.

שימו לב שהפערים בין הצעות הביטוח של החברות השונות עשויים להיות גדולים, לכן מומלץ לערוך סקר שוק מקיף ולבקש הצעות מחיר מכמה חברות ביטוח. כך תוכלו לאתר פוליסה מושלמת עבורכם במחיר המשתלם ביותר.

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים

בשונה מתחומים אחרים בהם קיימים כללים ברורים לקביעת מהות נזקים והיקפם מבחינה נזיקית, עולם הקואצ'ינג בהיותו עוסק בהכוונה מנטלית ונפשית מעיקרו – הוא שטח אפור.

כאן, קשה למדוד או לכמת פגיעה נפשית וכן לקשר בקשר ברור נזק כלכלי לתהליך האימון. מסיבה זו, הענף פרוץ יחסית וכל מתאמן יכול לבוא ולהגיש תביעה בטענות שונות שייתכן ואינן עולות בקנה אחד עם ההיגיון והמציאות כפי שקרתה בפועל.

כאן, ביטוח אחריות מקצועית למטפלים הוא חובה, שכן קשה מאוד לנער האשמה של מתאמן בגין ליקויים או טעויות שנעשו לפי טענתו, במהלך האימון. במצב של תביעה, ניצבת חברת הביטוח לצד המאמן כשהיא מספקת תמיכה משפטית נרחבת לצד כיסוי כספי במקרה בו הקואוצ'ר הוכרז כאשם בהפרת חובה מקצועית.

2 אספקטים אלו של תמיכה משפטית וכלכלית מאפשרים לקואוצ'ר להמשיך בעבודתו ללא הפרעות וטרדות בגין המשפט וכן להמשיך בניהול קריירה ללא חשש מקריסה כלכלית כתוצאה מדרישה לתשלום פיצויים גבוהים.

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים?

כיום, חברות ביטוח רבות בשוק מציעות ביטוחים ייעודיים לקואוצ'רים. ישנם אף ארגונים המעסיקים קואוצ'רים ומשיגים עבורם הנחה קולקטיבית באיגוד קבוצת מאמנים תחת חברת ביטוח אחת.

כך או כך, חשוב מאוד לבחון את תנאי הפוליסה ולבדוק שהם אכן מכסים את מרבית המקרים הפוטנציאליים העלולים להוביל לתביעה. נוסף על כך, חשוב למצוא את האיזון בין פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים המציעה הגנה מושלמת לפרמיה חודשית בתשלום הגיוני.

כאן מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחים מתחום הביטוח המכירים את עולם הקואצ'ינג ויכולים לספק לכם את המידע המדויק לגבי רכישת ביטוח מותאם אישית או רכישת ביטוח כהשלמה לביטוח קיים.

ביטוח אחריות מקצועית לקואוצ'רים דגשים

בואו נדבר תכלס: חשוב מאוד שכל קואצ'ר המנהל קריירה בתחום האימון האישי ירכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית במטרה לאפשר עבודה בראש שקט ללא איום תמידי בפני תביעה פוטנציאלית של מתאמן מתוסכל או קרוב משפחה של מתאמן ממורמר.

ביטוח אחריות מקצועית נוטל מעל הכתפיים שלכם את האחריות בנוגע לניהול הליכים משפטיים ו/או פליליים וכן מסיר את הדאגה מפני תביעת פיצויים בגובה רב שעלולה לסתום את הגולל על הקריירה המקצועית.

המלצה שלנו: קחו לכם יועץ מומחה בתחום הביטוחים שינחה אתכם בבחירת הפוליסה המנצחת עבורכם. כך תדעו שהפרמיה החודשית אותה אתם משלמים עובדת עבורכם ומספקת לכם הגנה שאנו תקווה כי לעולם לא תצטרכו לעשות בה שימוש….

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק