כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מומלצות
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

בלוג ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת

ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת מגן עליכם מפני כל תביעה אשר עלולה להגיע מצד הלקוח. אתר ביטוח השיג לכם הנחות בלעדיות.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת הינו איש מקצוע פרא-רפואי שתחום עיסוקו הוא אבחון וטיפול בלקויות תקשורת שונות כמו: לקויות דיבור, שמיעה, הבנה ואיכויות תקשורת. רוב העוסקות במקצוע זה בישראל הן נשים שעברו הכשרה אקדמית והן בעלות סמכות לעבודה עם ילדים, נוער, מבוגרים ואוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

קלינאי תקשורת מתוקף עבודתם פוגשים בקשת מטופלים רחבה ונושאים אחריות טיפולית בפן הרגשי והפיזי מול מטופליהם. כמו במקצועות חופשיים נוספים, עיסוק בתחום קלינאיות התקשורת טומן בחובו סיכון לתביעות בגין הפרת אחריות מקצועית בהליכי טיפול ומחוצה להם.

כאן במאמר נקיף את פתרונות הביטוח לקלינאיות תקשורת בתחום האחריות המקצועית. ביטוח אחריות מקצועית לקינאי/יות תקשורת: החשיבות, העלות ואיך ניתן לקנות בצורה המשתלמת ביותר?

מהו ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת?

קלינאיות תקשורת כמקצוע טיפולי מבוקש מפגישה את אנשי המקצוע עם תהליכים מורכבים ומגוון אוכלוסיות. במסגרת העבודה עם מוגבלי שמיעה וקטינים, אין ספק כי קיים סיכון לחשיפה לתביעה בגין רשלנות מצד המטופלים.

ראוי לדעת כי מדובר בתביעות נזיקין שעלותן עלולה להיות גבוהה מאוד והן עלולות אף לפגוע במוניטין של קלינאי התקשורת לצמיתות.

מסיבה זו קיימת פוליסת ביטוח ייעודית לבעלי מקצוע מתחום קלינאיות התקשורת. פוליסה זו נועדה כדי להגן על בעל המקצוע במקרי רשלנות ובמקרים נוספים בהם הוא נתבע על ידי מטופלים או באי כוחם על הפרת החובה המקצועית.

קלינאי תקשורת? חשוב שתשימו לב כי הפוליסה המקצועית מותאמת אישית לסוג המשרה בה אתם עובדים ולסיטואציות האפשריות במסגרת הקריירה שלכם.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת?

ביטוח אחריות מקצועית לעוסקים בתחום קלינאות התקשורת כולל כיסוי במקרה של תביעה משפטית של הוצאות המשפט וכספי פיצויים במקרה של הפסד בהליכים המשפטיים. נוסף על התמיכה הכלכלית אותה מציעה חברת הביטוח במקרה של תביעה, היא גם מעניקה גב משפטי חזק עבור קלינאי התקשורת כך שבזמן הליכי המשפט יוכל להמשיך לנהל קריירה מקצועית ללא טרדות והפרעות.

נוסף על כך, כפי שפרטנו, ניתן לבחור בהרחבות שונות שיספקו הגנה מושלמת לקלינאי התקשורת.

אתר "ביטוח" כאן עבורכם עם ייעוץ מקצועי מטעם סוכני ביטוח מיומנים המכירים את התחום ויכולים לספק מידע מדויק ורלוונטי לרכישת פוליסה מקיפה ואפקטיבית במחיר משתלם.

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת

קיימות 2 סיבות עיקריות לחשיבות הרבה של ביטוח אחריות מקצועית בייחוד עבור קלינאי תקשורת:

עבודה עם אוכלוסיות רגישות

במסגרת עבודתם פוגשים קלינאי תקשורת בקליניקה מגוון מטופלים רחב לרבות: פעוטות, ילדים, קשישים, נכים ואנשים בעלי רקע של פציעות פיזיות, קשיים גופניים ופגיעות נפשיות.

עבודתם כוללת אבחון, טיפול ופעולות שיקום ומתוקף כך הם נחשפים כמעט מידי יום לסוגיות של אחריות מקצועית הכוללות שמירה על דיסקרטיות המידע של המטופלים, עבודה רגישה והנגשה של הקליניקה גם לבעלי צרכים מיוחדים וקשישים.

טעויות כאלו ואחרות, חוסר תשומת לב מספקת ואף האשמות בלתי מבוססות עשויים להוביל להתגבשות של תביעה משפטית נגד קלינאי התקשורת מצד מטופלים שונים. ביטוח אחריות מקצועית מכסה את הקלינאי מפני אירועי רשלנות שונים ונוספים העלולים להקים כנגדו את המטופל בתביעת נזיקין.

דרישה של גופים ומוסדות רפואיים

קלינאי תקשורת העובדים כעצמאיים מול חברות ביטוח, קופות חולים ומוסדות ציבוריים נוספים – נדרשים רבות מן הפעמים להציג ביטוח אחריות מקצועית כחלק מתנאי שיתוף הפעולה ביניהם. ביטוח אחריות מקצועית במקרים אלו חיוני לצורך התקשרות חוקית עם הגופים הרלוונטיים.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת?

למעשה, אין אפשרות לקבוע בצורה ברורה מחיר אחיד לפוליסות ביטוח אחריות מקצועית למקצועות הפרא רפואיים בכלל ולקלינאי תקשורת בפרט. זאת משום שכמו בענפי מקצועות חופשיים נוספים מחיר הפוליסה משתנה בהתאם למרכיבים שונים:

  • שנות הוותק של קלינאי התקשורת (ככל שהוא בעל ניסיון רב יותר, חברת הביטוח מתייחסת אליו כבעל סיכון נמוך יותר לחשיפה לתביעה ולכן מוזילה את עלות הפוליסה באופן יחסי).
  • עבר ביטוחי (עבר ביטוחי נקי מוסיף נקודות זכות לקלינאי התקשורת ומאפשר לו ליהנות ממחיר פוליסה נמוך יותר).
  • גבול האחריות (סכום הביטוח אותו מחויבת חברת הביטוח לשלם במקרה של תביעה נגד קלינאי התקשורת העומדת בתנאי הפוליסה. במידה והמבוטח מעוניין להרחיב את גבול האחריות יהיה עליו לשלם פרמיה חודשית גבוהה יותר).
  • החרגות והרחבות (במקרה בו קלינאי התקשורת מעוניין בתוספת כיסוי על פני הכיסויים הבסיסיים אותם מציעה הפוליסה, הוא יכול ליצור פוליסה מורחבת ולשלם על כך מחיר גבוה יותר מדי חודש).

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת?

ברכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ולקלינאי תקשורת, חשוב להתייחס לתחומי ההתמחות אליהן הוסמך איש המקצוע. חשוב לפנות לסוכן ביטוח או לסוכנות אשר מכירים את השטח היטב ומיומנים בהתאמת פוליסות ספציפיות קלינאי תקשורת. מדוע הספציפיות כה חשובה כאן?

הסיבה היא כי שכדי שהפוליסה תכלול מצד אחד את כל הכיסויים הרלוונטיים ומנגד לא תספק הגנות מיותרות שתייקרנה את הפרמיה – נדרשת הבנה והיכרות אישית עם תחום הקלינאות וכן עם היקף המשרה וסוג ההתמחות של קלינאי התקשורת.

סוכן הביטוח ידון עם קלינאי התקשורת בסוגיית גובה הכיסוי. בהתאם לאופי המקצוע החשוף לתביעות בעלויות פיצויים ועלויות משפט גבוהות ביותר, חשוב לבדוק עם סוכנות הביטוח כי הכיסוי מספק הגנה מושלמת ותואם את הסכומים המקובלים לתביעות בתחום זה, כך שבמקרה של תביעה מצד הלקוח, בעל המקצוע יהיה מכוסה לחלוטין ולא יצטרך להתמודד עם תשלומי הפרש.

אגב, ההמלצה של רבים מבעלי המקצוע מתחום הביטוח היא לרכוש הרחבה של צד ג' ביטוח אחריות מקצועית לקלינאי תקשורת בהתאם לעובדה כי רוב העוסקים בתחום מחזיקים בקליניקה פרטית ועלולים להיתבע בגין נזק שנגרם לרכוש מטופלים או למבנה הקליניקה.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק