ביטוח אחריות מקצועית לרופאים

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח אחריות מקצועית לרופאים

רופאים נושאים באחריות כבדה למטופלים שלהם, הרופאים מקבלים החלטות קריטיות כמעט מדי יום וזקוקים להגנה במקרה של טעות. לשם כך, נוצר ביטוח אחריות מקצועית לרופאים שמטרתו להגן על רופאים במקרה של תביעה מצדו של אחד המטופלים שטוען לרשלנות או טעות מצדו של הרופא. אוכלוסיית הרופאים, מתמודדת לצערנו עם כמות הולכת וגדלה של תביעות רשלנות רפואית והצורך בביטוח זה גדל מאוד עם השנים.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לרופאים?

ביטוח אחריות רפואית כולל למעשה מגוון רחב של מקרים אשר יכולים להתרחש במהלך הקריירה של הרופא, בין היתר הביטוח מכסה תביעות הקשורות לנזקים בגוף או בנפש למחלות שנגרמו במהלך טיפול רפואי ואף מספק הגנה במקרה של מות המטופל.

בפוליסה נכללות גם תביעות הקשורות לביצוע או לאי ביצוע של פעולות רפואיות נדרשות מצדו של הרופא וכן טעויות בזיהוי של המטופל. באמצעות הביטוח נוכל לסייע לכם ולספק לכם הגנה למול כל תקלה או בעיה שהתרחשה במהלך הטיפול הרפואי שהענקתם למטופלים.

כמו כן יש מספר לא קטן של הרחבות אשר ניתן להוסיף לפוליסת הביטוח, בהן:

  • סיוע במקרה אסון – היה והרופא נמצא במצב חירום רפואי הוא יכוסה בגין פעולות שנקט בזירה.
  • רשלנות כפולה – חלק גדול מחברות הביטוח מחריגות תביעות בהן במהלך טיפול רפואי אחד עלו שתי תלונות שונות מצד המטופל שבגינן הוא בחר לתבוע את הרופא. הרחבת הרשלנות הכפולה תדאג שהרופא יכוסה על ידי הביטוח בכל מקרה.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לרופאים?

בשנים האחרונות לאור העלייה במספר התביעות הרפואיות, אנו עדים לעלייה במחירי ביטוח האחריות הרפואית, הדבר הוביל לכך שההסתדרות הרפואית הבחינה בניסיונות של בתי החולים לצמצם את הכיסוי הביטוחי של הרופאים שלהם.

כמו כן, חשוב להבין כי העלות של הביטוחים משתנה מרופא לרופא בעיקר על בסיס תחום ההתמחות של ועל בסיס הניסיון וההיסטוריה הביטוחית שלו. רופאים שתחום התמחותם עתיר סיכונים צפויים לשלם סכומים גבוהים יותר עבור הביטוח בעוד שכאלה עם היסטוריה ביטוחית נקייה יחסית וניסיון רב במקצוע הרפואה ישלמו סכום נמוך יותר.

בכל מקרה, רכישת ביטוח אחריות מקצועית היא השקעה חכמה מאוד ותסייע לרופא לפעול מבלי לחשוש מתביעות עתידיות, או לכל הפחות להפחית את רמת הדאגה מהצורך להתמודד עם התביעות הרפואיות הללו לבד.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת למנהלים בכירים ונושאי משרה המעניקה כיסוי רחב מפני תביעות בגין רשלנות ניהולית. כיסוי הפוליסה כולל הוצאות משפטיות, חקירות וכו'
בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לרופאים

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לרופאים היא אדירה, אנו בטוחים כי כל הרופאים פועלים בתום לב ומתוך רצון אמיתי וכן לסייע למטופלים, אולם תקלות קורות לכל אחד והציבור הישראלי הופך ער יותר ויותר לאפשרויות שלו לתבוע את הרופאים בגין אותן תקלות.

כך מנתוני ההסתדרות הרפואית עולה כי כמות התביעות גדלה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, לאו דווקא מכיוון שאיכות הרופאים ירדה אלא בעיקר הודות לעלייה במודעות של המטופלים לאפשרויות שלהם.

חשוב לציין שגם בתי המשפט מאמצים מדיניות מרחיבה בשנים האחרונות ואף תועדו מקרים בהם נתבעו פיצויים בגין ידע רפואי שלא היה קיים בזמן הפעולה הרלוונטית. גובה הפיצויים שנפסקו כנגד המבוטח יכולים להיות גבוהים במיוחד ולהגיע אף למאות אלפי שקלים.

לא כל רופא יכול להתמודד עם ההוצאות הכספיות הכרוכות בהרפתקה משפטית שכזאת ולכן חשוב שתעמוד מאחוריו חברת ביטוח שתסייע ותספק לו צוות משפטי מוביל שמבין בתחום ובמקרה והמשפט ייחתם לרעת המטופל שחברת הביטוח תהיה שם כדי לשלם את הפיצויים שנפסקו.

איך לקנות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים ?

כדי לקנות ביטוח אחריות מקצועית חשוב תחילה להבין מה מצבכם הביטוחי, לאחר שתבינו האם אתם מבוטחים כבר בביטוח דרך מקום העבודה נוכל להתאים לכם ביטוח מקצועי כך שימלא אחר כל הדרישות שלכם וגם יכסה את העבודה שאתם עובדים גם במסגרות פרטיות.

על מנת לקנות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים חשוב בנוסף לבצע סקר שוק, כדאי לפנות למספר רב ככל האפשר של חברות העוסקות בתחום כדי לקבל הצעות מחיר וכדי לשמוע על ההרחבות האפשריות שיכולות לעזור לכם לעבוד בצורה שקטה ובטוחה.

בכל סיטואציה, חשוב להתייעץ עם מומחה בתחום שכן האותיות הקטנות בתחום ביטוחי האחריות המקצועית יכולים להיות משמעותיים ביותר, במקצוע הרפואה כל מקרה שונה מקודמו ולכל תביעה מאפיינים שונים, לכן ייעוץ והתאמה של הביטוח באופן אישי למבוטח היא קריטית במיוחד.

ביטוח אחריות מקצועית מותאם לכל אחד
ביטוח אחריות מקצועית לרופאים
ביטוח אחריות מקצועית
ביטוח אחריות מקצועית לרופאים בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק