ביטוח אחריות מקצועית לחובש

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח אחריות מקצועית לחובש

חובשים ומער"ים הם הראשונים לפגוש במקרי חירום ובמצבים רפואיים מורכבים בזירות של תאונות, אסונות ואירועי טרור. חשוב לדעת כי למרות כי הסמכות המוגבלת שלהם, סוג הטיפול אותו הם מעניקים הוא חיוני ומציל חיים.

מסיבה זו הם עשויים כמו רבים העוסקים במקצועות הרפואה, להיות חשופים לתביעות נזיקין מצד מטופלים או אנשים מטעמם. כאן בפוסט נעסוק בביטוח אחריות מקצועית לחובש, משמעותו, חשיבותו ואיך ניתן להתאים פוליסה משתלמת במיוחד.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לחובשים?

ביטוח אחריות מקצועית לחובשים מעניק הגנה וגב כלכלי לחובשים בכל מקרה בו מוגשת נגדם תביעת נזיקין מצד מטופלים הטוענים כי גרמו להם לפגיעה בגין הפרת חובתם המקצועית. תביעות אלה – מתוקף היותן כוללות עלויות גבוהות, עשויות לאיים על העתיד הכלכלי ועל מוניטין החובש כאיש מקצוע מוסמך.

במקרים אלו, רכישת ביטוח אחריות מקצועית חיונית ומספקת סיוע כספי למימון הוצאות המשפט ותשלום הפיצויים במידת הצורך. כך נמנע החשש מהתמוטטות כלכלית ומקצועית במקרה של תביעת נזיקין מצד מטופלים או בני משפחתם.

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לחובש

תפקידם של חובשים ומגישי עזרה ראשונה הוא להציע טיפול ראשוני מציל חיים בזירות חירום ולאפשר פינוי מהיר ומיידי לבית החולים בכל מקרה בו המטופל לא מסוגל להתפנות בכוחות עצמו.

הגם שהיקף סמכותם של חובשים הוא מצומצם באופן יחסי, תחום העיסוק העיקרי הוא בפציעות ופגיעות גופניות בדרגות חומרה שונות והם מבצעים פעולות הקשורות בחיים ומוות.

מספיקה סטייה מינימלית מן הסמכות הרפואית ופגיעה במטופל כדי להמיט על חובש תביעת נזיקין מורכבת בסכומים של מאות אלפי שקלים. מסיבה זו חשופים חובשים אף יותר ממקצועות חופשיים אחרים לתביעה מצד חולים, פצועים או בני משפחותיהם בגין הפרת החובה המקצועית וחריגה מהסמכות בשטח.

חקירה שתתנהל מולם תוכל לאשש האם פעלו בתחום סמכותם והפגיעה הייתה טבעית ובלתי נמנעת, או שמדובר בחריגה מצד החובש ורשלנות שראויה להעמידו לדין.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת למנהלים בכירים ונושאי משרה המעניקה כיסוי רחב מפני תביעות בגין רשלנות ניהולית. כיסוי הפוליסה כולל הוצאות משפטיות, חקירות וכו'
ביטוח EXTRA מקצועי

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית לחובשים – דגשים חשובים

הגנה לאורך זמן

קיימים מקרים רפואיים רבים בהם נפגעי פעולות הצלה בזמני חירום מגישים תביעות נזיקין נגד המעורבים לשיטתם, ברשלנות רפואית – רק לאחר מספר שנים. במקרים אלו לא מספיק שאיש המקצוע יהיה מבוטח בביטוח אחריות מקצועית בסיסי, אלא עליו לוודא שהביטוח מספק לו הגנה לאורך זמן.

בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית ניתן לרכוש הרחבה של הארכת זמן הביטוח ובכך לספק כיסוי מתמשך עבור תביעות גם מחוץ לתקופת הביטוח ואף בזמן פרישה מעבודה או הסבת מקצוע.

גבול אחריות

גבול האחריות בביטוח אחריות מקצועית הוא מושג שמשמעותו גובה הסכום אותו מחויבת חברת ביטוח להעניק למבוטחיה במקרה בו מפעיל הלקוח את הביטוח. חשוב שגבול האחריות יותאם לגובה סכום התביעות המקובלות בענף זה. במקרה הצורך על המבוטח להגיע להסכם עם חברת הביטוח בנוגע להרחבת גובל אחריות בתוספת תשלום.

איך לקנות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לחובש?

בקניית פוליסת ביטוח לחובשים, חשוב מאוד להיוועץ עם סוכן ביטוח מיומן שלו היכרות מעמיקה עם תחום החירום הרפואי לרבות מקצועות הגשת עזרה ראשונה וחובשות.

סוכן הביטוח יוכל ליידע את החובש מה ההיבטים השונים של תנאי הפוליסה. בנוסף, מומלץ שהחובש יקדיש זמן במטרה לספר על תחום עיסוקו במדויק, כך שסוכן הביטוח יוכל לקבל תמונה מושלמת ובעזרתה להתאים לו פוליסת ביטוח ייעודית הכוללת כל תרחיש אפשרי אליו יכול להיקלע החובש במסגרת עבודתו ומנגד אינה כוללת הרחבות מיותרות שלא רלוונטיות לו כלל ומייקרות את הפוליסה לחינם.

חשוב: ביטוח אחריות מקצועית לחובשים מתאים אך ורק לבעלי תעודת חובש מוסמך בתוקף.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לחובש?

קיימים מספר פרמטרים המשפיעים על העלות של כיסוי ביטוחי מתאים בתחום האחריות המקצועית לחובשים:

התאמת גבולות האחריות

בתחום הביטוח כפי שכבר ציינו, גבול אחריות מרבית בפוליסה מציין את גובה הסכום המרבי לתשלום מצד חברת הביטוח בהפעלת הביטוח מצד המבוטח. גבול האחריות ישפיע על מחיר הבסיסי אולם חשוב לדעת כי לרוב הסכום לא יעלה באותו יחס בו מתרחב גבול האחריות זאת מכיוון שההסתברות לשימוש בגבולות האחריות הגבוהים – נמוכה.

כך ייתכן שבהכפלת גבולות האחריות מחיר הפוליסה הבסיסי יתייקר רק ב-50% נוספים ולא יוכפל בצורה מלאה.

השתתפות עצמית

רכיב ההשתתפות העצמית משתנה בין עוסקים במקצועות שונים ובין מבוטחים ונקבע לפי עבר ביטוחי ומאפייני העיסוק. ניתן להוזיל את הפרמיה החודשית על ידי הגדלת רכיב ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה.

עבר ביטוחי

חברת הביטוח בוחנת בזכוכית מגדלת את עברו הביטוחי של חובש. במידה ונתבע על ידי מטופל ב-10 השנים האחרונות הוא עלול להתקשות בהשגת הצעת מחיר מחברת ביטוח שמעוניינת להימנע ככל האפשר מסיכון שתביעה מסוג זה תחזור על עצמה.

במידה והחובש יקבל אפשרות לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, הוא עשוי לשלם פרמיה מוגדלת או לשלם השתתפות עצמית גבוהה יותר במקרה הצורך. בנוסף, יתכן וחברת הביטוח תציב תנאים והגבלות טרם ההצטרפות לביטוח במטרה לבטח את עצמה בכל מקרה של תביעה חוזרת.

שמירה על רצף ביטוחי

בהרבה מהביטוחים מקובל כי במעבר של מבוטח מחברה מבטחת אחת לשניה – הוא יהיה זכאי לשמירה על הרצף הביטוחי. כאן, בביטוח אחריות מקצועית לחובש, הכללים מעט שונים. בביטוח אחריות מקצועית לרוב לא יינתן כיסוי רטרואקטיבי, אלא אם כן יבחר החובש בהרחבת הפוליסה בתוספת תשלום.

כפי שהבנתם, עלות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לחובשים משתנה בהתאם למספר משפיעים ועל כן קשה לנקוב בסכום מדויק. באמצעות אתר "ביטוח" תוכלו להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי בעל ידע רב בתחום החובשות לקבלת הצעות מחיר משתלמות בתחום ביטוח זה.

ביטוח אחריות מקצועית לחובש בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק