ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים

פיזיותרפיה היא ענף בתחום הבריאות העוסק בשיפור תפקודו הגופני של המטופל בכל הקשור למשולש התנועה הכולל שלד, עצב ושריר. בין תפקידיו של הפיזיותרפיסט ניתן למנות טיפולי שיקום אורטופדיים ונוירולוגיים, טיפול בבעיות יציבה, טיפול התפתחותי, טיפול בפציעות ספורט, הקלה על כאבי שרירים, שיקום נפגעי אירוע מוחי ועוד.

במהלך עבודתו העוסקת בתחום הפיזי, חשוף פיזיותרפיסט לתביעות נזיקין בגין רשלנות בזמן הטיפול, העלמת מידע או כשל בהפניה לאבחון. כאן בהמשך: המידע החשוב ביותר בנושא ביטוח אחריות מקצועית לעוסקים במקצועות הפיזיותרפיה.

התביעות המשפטיות נגד מומחים מתחום הרפואה והבריאות שהתרבו מאוד בשנים האחרונות, מצביעות על מגמה ההולכת וגוברת בקרב הציבור להעמדת גורמים רפואיים לדין באשמת רשלנות ובגין מחדלים בתחום הטיפולי. המודעות הציבורית חושפת גם את ציבור הפיזיותרפיסטים לסיכון להיתבע בתביעת נזיקין על נזקים שנגרמו למטופל כתוצאה מליקויים בהליך הטיפולי, מתן המלצות שגויות וטיפול בצורה רשלנית. ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים נועד כדי להגן על הפיזיותרפיסט בהיבט הכלכלי והמשפטי מתביעת נזיקין נגדו.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים?

ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים הינו פוליסה הכוללת בתוכה סעיפים רבים ושונים בהם מכוסה איש המקצוע במקרה של תביעה מצד הלקוח. הסעיפים השונים מקיפים מגוון סיטואציות אפשריות אליהן עלול להיקלע פיזיותרפיסט במהלך שנות עבודתו לרבות מקרי רשלנות שונים, כשלים אבחוניים, מתן הנחיות בלתי מתאימות למטופל וגרימת נזקים ברמות חומרה שונות.

נוסף על הסעיפים הבסיסיים בפוליסה יכול כל פיזיותרפיסט לבחור ברכישת הרחבות שיכסו אותו מפני מקרים של רשלנות כפולה (מצב בו המטופל תובע בגין מספר מקרי רשלנות בו זמנית) ועוד.

חשוב להבין כי גם הפיזיותרפיסט הזהיר ביותר אינו מכוסה מפני תביעות נזיקין המוגשות בגין התרחשויות בהן הסיר את תשומת לבו לרגע בודד או שפעל מתוך לחץ/עייפות, זו הסיבה שמרבית העוסקים בתחום יבחרו בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית במטרה למנוע סיכון במקרה שתוגש תביעה נגדם.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים?

קיימים הבדלים בין מחירי פוליסות של פיזיותרפיסטים בתחומים שונים. אנשי מקצוע בתחום הפיזיותרפיה העוסקים בתחומי התמחות מורכבים – ישלמו יותר מעמיתיהם המבצעים פעולות פשוטות בתחום הפרא-רפואי. נוסף על כך יש לדעת כי וותק במקצוע ועבר ביטוחי נקי מהווים נקודות זכות מצד החברה המבטחת מה שמתבטא בפרמיה חודשית מוזלת.

במידה ואתם עובדים מטעם מוסד רפואי שימו לב לבדוק האם נרכשה עבורכם פוליסת ביטוח אחריות מקצועית ואם כן, מה רמת הכיסוי הנדרשת להשלמה מצדכם לצורך קבלת היקף ביטוחי מספק.

החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים

עם התגברות המודעות הציבורית להגשה של תביעות רשלנות נגד אנשי מקצוע בתחום הרפואה, גם בעלי מקצועות פרא-רפואיים כמו פיזיותרפיה אינם מוגנים מתביעות משפטיות. תביעות אלו עלולות להגיע לסכומים גבוהים במיוחד מה שעשוי לסכן את איש המקצוע מבחינה כלכלית, אישית ומקצועית.

מובן כי התמודדות עם תביעות בסדר גודל של עד מאות אלפי שקלים היא מורכבת מאוד ואף בלתי אפשרית כאשר בעל המקצוע עומד לבד מול המערכת. כאן נכנס לתמונה ביטוח אחריות מקצועית לרופאים ופיזיותרפיסטים ומאפשר לפיזיותרפיסט להנות מהגנה הן בפן הכלכלי והן בפן המשפטי מה שעוזר לו לפעול ולעבוד למען מטופליו ללא חשש שמא בעתיד הקרוב או הרחוק תצנח עליו תביעה שתאיים על המשך הקריירה שלו.

חשוב כי מאחורי כל פיזיותרפיסט תעמדו חברת ביטוח כגב חזק ותספק לו תמיכה כלכלית במקרה ופסק הדין ייטה לרעתו וכן תמיכה משפטית לאורך כל זמן התביעה.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
Top Sport

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
בראש שקט

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
TOP DIRECTOR

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
CORPORATE GUARD

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית
פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המיועדת למנהלים בכירים ונושאי משרה המעניקה כיסוי רחב מפני תביעות בגין רשלנות ניהולית. כיסוי הפוליסה כולל הוצאות משפטיות, חקירות וכו'

מהי הדרך הטובה ביותר לרכישת ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים?

לפני רכישת ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים, יש להיות מודעים תחילה למצב הביטוחי של איש המקצוע. עליכם כפיזיותרפיסטים לבדוק האם אתם מבוטחים בביטוח אחריות מקצועית מטעם מקום העבודה שלכם? במידה וכן מהי רמת הכיסוי בה אתם מבוטחים כרגע ומהי ההגנה הנדרשת אותה תרצו להשלים לצורך קבלת מעטפת ביטוחית מושלמת עבורכם.

ביטוח משלים יוכל גם לסייע לכם במדיה ואתם משלבים עבודה כפיזיותרפיסטים מטעם מוסד רפואי ועבודה עצמאית בקליניקה פרטית.

ביצוע סקר שוק מקיף

לאחר שהבנתם מהו מצבכם הביטוחי, חשוב לבצע סקר שוק לבדוק מהי הצעת המחיר המשתלמת ביותר מבין אלה המוצעות על ידי חברות הביטוח השונות. כאשר אתם מבררים מחירים בתחום, חשוב שתזכרו לקחת בחשבון הרחבות אפשריות להן תזדקקו במהלך עבודתכם כפיזיותרפיסטים, נוסף על הגנת הפוליסה הבסיסית.

עם מי כדאי להתייעץ בנוגע לביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסט?

בבחירת הפוליסה הרלוונטית עבורכם, חשוב לקבל ליווי מקצועי של סוכן ביטוח שידריך אתכם בבחירת הביטוח הנכון שמצד אחד ישיג כיסוי מלא לכל תרחיש אפשרי בתחום הרשלנות והנזקים בעבודה בתחום ומצד שני תאפשר לכם לשלם את המחיר הנמוך ביותר כפרמיה חודשית.

התייעצו עם מומחה המכיר מקרוב תחום זה ועסק בעבר עם פיזיותרפיסטים על מנת שיספק לכם מידע רלוונטי מהשטח. שימו לב כי לא תמיד בחירה בכיסוי מלא ובהרחבות רבות היא הבחירה הנכונה עבורכם, לעיתים תוכלו להסתפק בכיסוי בסיסי יותר מבלי להסתכן בתביעת נזיקין. מומחה מקצועי יוכל למקד אתכם בבחירת הפוליסה הנכונה ביותר עבורכם מקצועית וכלכלית.

ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים סיכום

עבודה במקצוע פרא-רפואי נושאת בחובה סיכון לתביעה משפטית בסכומים גבוהים. מסיבה זו רכישת ביטוח אחריות מקצועית הוא פופולרי גם בתחום הפיזיותרפיה כחלק תחום העיסוק בבריאות המטופל. שימו לב לבדוק היטב את תנאי הפוליסה הקיימת שלכם במידה וקיימת ולהשלים את היקף הביטוח לפי צרכי ואופי המשרה.

מתלבטים? היעזרו בשירותיו של איש מקצוע מטעם אתר ביטוח על מנת שייתן לכם את כל המידע הרלוונטי ויספק לכם את הביטוח המשתלם ביורת שיאפשר לכם לעבוד בלב שקט כשחברת הביטוח שלכם עומדת מאחוריהם על כל צרה שלא תבוא.

ביטוח אחריות מקצועית לפיזיותרפיסטים בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק