תביעת ביטוח אחריות מקצועית

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

תביעת ביטוח אחריות מקצועית

במהלך היום כולנו מבצעים מגוון פעולות שעלולות להסתיים בדרך שלא ציפינו. במקרים הקיצוניים מדובר על תאונות דרכים קשות או חלילה מקרים של מוות, ובמקרים יום יומיים אחרים מדובר על למשל ביצוע פעילות גופנית שמסתיימת בנקע, שבר ועוד. במקרים שכאלה המתאמן או המתאמנת שביצעו פעילות גופנית במכון או בסטודיו ונפגעו יפנו לתביעה, ובמאמר הקרוב נרד לשורש העניין בנושא תביעת ביטוח אחריות מקצועית. אז מה זה ואיך זה בדיוק עובד? בואו נבדוק ביחד.

תהליך תביעת ביטוח אחריות מקצועית

תביעת ביטוח אחריות מקצועית היא למעשה תביעה שבה חברת הביטוח נדרשת לתשלום עבור הלקוח הנפגע. חברות המעניקות שירות הופכות חשופות לתביעת ביטוח אחריות מקצועית כאשר מקרה מסוים התרחש בשטח שלהן או בעקבות התנהלות לא תקינה שלהן, וחברות הביטוח השונות מציעות פוליסות רבות בהיקפים שונים כדי להבטיח לאותן חברות שהן מכוסות בכל מקרה שלא יהיה.

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית בא לכסות מקרים המתרחשים בשטח החברה או בגין פעילות שלה שגרמה לנזקים בגוף או ברכוש של אדם הקשור אליה. בין אם מדובר על עובדים בחברה ובין אם על לקוחות החברה, מקרים רבים עלולים להתרחש בזמן הפעילות שיותירו את החברה חשופה לתביעה.

מה נחשב "רשלנות מקצועית" כהגדרה בביטוח?

ביטוח אחריות מקצועית מכיל מונחים רבים שלא בטוח שתבינו בדיוק כל אחד ואחד מהם לעומק, אולם יש כמה סעיפים שתצטרכו להכיר בעל פה על מנת להיות מסוגלים לתת מענה מקצועי ולדעת על מה בעצם אתם יכולים לתבוע ועל מה לא. כהגדרה בביטוח, "רשלנות מקצועית" היא מונח המתייחס לכל אירוע שהוא "תאונה" שנגרמה באופן לא צפוי, וכתוצאה ממנו נגרמו לפחות אחת מהתוצאות הבאות: נזקים גופניים, מחלות, מקרי מוות, פגיעה גופנית או ליקוי גופני, פגיעות וליקויים נפשיים או פגיעות וליקויים שכליים. בנוסף, גם כל מה שקשור באובדן או גרימת נזק לרכוש צד שלישי נכלל תחת ההגדרה של רשלנות מקצועית.

חשוב מאוד לזכור, רשלנות מקצועית היא רשלנות ללא תלות אם מדובר בטעות אנוש או בתוצאה של התנהגות מכוונת, ולכן כיסוי בהיקף רחב של ביטוח אחריות מקצועית הוא חשוב ביותר.

תהליך תביעת ביטוח אחריות מקצועית

תהליך תביעת ביטוח אחריות מקצועית הוא לא תמיד תהליך נעים והוא גם לא תהליך קצר במיוחד, ולכן תצטרכו להשקיע כאן אנרגיה וזמן על מנת להתמודד עם תביעה שכזו, אך בסופו של דבר בעזרת הגורמים המקצועיים הרלוונטיים שילוו אתכם לאורך הדרך – הכל פתיר ויישאר מאחוריכם יותר מהר ממה שתחשבו.

תהליך תביעת ביטוח אחריות מקצועית כולל הגשת מסמכים רבים אשר בהם יפורטו כל הפרטים הרלוונטיים למקרה, למבוטח ולתובע. הטפסים יוגשו אל חברת הביטוח ומשם מתחיל הליך של אימות נתונים ואישור התביעה.

לעיתים יהיה צורך בתהליך קצת יותר מורכב מאשר הגשת טפסים ובדיקה שלהם, ולעיתים חברת הביטוח תרצה לשלוח אל החברה נציג מטעמה כמו שמאי או חוקר. יש לשתף פעולה באופן מלא עם אנשי המקצוע על מנת לקדם ולזרז את תהליך התביעה, כך שכולם יוכלו להמשיך הלאה בדרכם.

אלו טפסים נדרשים לתביעת ביטוח אחריות מקצועית?

כדי להגיש תביעת ביטוח אחריות מקצועית יצטרכו התובעים להגיש מספר טפסים. טפסים אלו כוללים מכתב דרישה מהתובע או מבא כוחו, חוזים, הסכמים, פרטים מלאים של הגורמים המעורבים בתביעה, מסמכים רפואיים רלוונטיים ולעיתים תבקש חברת הביטוח להצטייד במסמכים נוספים שיוכלו לסייע באימות פרטי התביעה, קבלה שלה וכמובן בתשלומה.

מה קורה לאחר מכן?

במידה ופרטי התביעה אכן מאומתים ונמצאת סיבה הגיונית לתשלום, יפוצה התובע על פי חוק בגובה תשלומים שנקבע בהתאם למקרה.

כמה עולה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית?

היות ועולם הביטוח באופן כללי וכן פוליסת ביטוח אחריות מקצועית באופן ספציפי פונים אל הרבה מאוד תחומים, אין כאן מחיר אחד שנוכל לנקוב בו עבור פוליסת ביטוח אחריות מקצועית עבור העסק שלכם. מומלץ להתייעץ עם אחד מהמומחים שלנו בתחום ביטוח אחריות מקצועית ולהתאים פוליסת ביטוח בהתאם לצרכים של העסק שלכם. באופן כללי, ככל שגבול האחריות יהיה גבוה יותר כך מחיר הפוליסה יהיה גבוה יותר, לדוגמה גבולות אחריות של חצי מיליון שקלים יעלו בערך 800 ש"ח עבור ביטוח אחריות מקצועית למאמנים, אך אציין שנית שזוהי רק דוגמה העשויה להשתנות.

נקודות אפורות
ביטוח אחריות מקצועית בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק