5 טיפים לחיים בריאים

5 דרכים לדאוג לבריאות שלכם שלא דורשים מאמץ

המילה בריאות לרוב הולכת יד ביד עם המילה כושר גופני, תתפלאו לגלות אבל יש מספר דרכים נוספות לשמור על הבריאות מבלי שתצטרכו להרים משקולת אחת.

מה תמצאו בכתבה שלנו?

הרבה אנשים רוצים לעבור לאורח חיים בריא יותר, בראש של רובם זה מצטייר כמאמץ משמעותי שדורש מהם לשנות את אורחות החיים שלהם, הדבר הראשון שחושבים עליו הוא ספורט, אבל להתחיל להתאמן באופן קבוע דורש מכם מאמץ, מה אם נגלה לכם שאפשר לדאוג לבריאות בכמה צעדים פשוטים בהרבה? הכירו 5 דרכים לדאוג לבריאות שלכם שלא דורשים מאמץ.

אל תדחיקו כאבים ובעיות

אחת הסיבות לכך שאנשים סובלים מבעיות חמורות היא העובדה שהם לא מטפלים בהם מיד בהתחלה, לאחר מספר ימים של הרגשה לא טובה או כאב באיבר כלשהו חשוב ללכת לרופא. לצערנו זמני ההמתנה הארוכים לתורים מרפים את ידיהם של לא מעט אנשים, לכן אחת השיטות לקצר את זמן ההמתנה היא להחזיק בביטוח בריאות פרטי המאפשר לכם לקבל תור לרופא מומחה תוך 48 או 72 שעות.

מים מים ועוד קצת מים

אחת הדרכים הכי פשוטות וזמינות לשפר באופן משמעותי את מצבכם הבריאותי הוא לשתות, אחוזים ניכרים באוכלוסייה כמעט ולא שותים לאורך היום, זה מוביל לפגיעה בריכוז, עייפות ורעב ואף גורם לכם להזדקן מהר יותר. 

אם גם אתם חושדים שאתם לא שותים מספיק מים, נסו לשנות את המצב. נסו להקפיד למזוג קנקן מים בכל ארוחה שאתם אוכלים, קחו איתכם בקבוק מים גדול לעבודה והקפידו לסיים אותו עד סיום יום העבודה. יש עוד מגוון רחב של שיטות שיזכירו לכם לשתות מים, תמצאו את זאת שעובדת לכם והקפידו על הנושא החשוב הזה.

אם אתם לא אוהבים מים, תמיד אפשר להוסיף חומרים שיעניקו להם קצת טעם, אפשר להוסיף למים חתיכות לימון, תפוז ואפילו מלפפון, העיקר שתגדילו את כמויות המים שאתם שותים בכל יום.

נשנוש בין הארוחות

לא מעט אנשים נוטים לנשנש בין הארוחות, כשלעצמו לא מדובר בדבר נוראי אולם, הבעיה היא שברוב המקרים המנשנשים בוחרים לאכול מאכלים משמינים כמו חטיפים או שוקולדים למיניהם. החטיפים והממתקים האלה לא טובים לכם לבריאות, הם עמוסים בסוכרים ובנתרן ולרוב מכילים המון קלוריות.

תנסו להחליף את החטיפים האלה במוצרים בריאים יותר, ניתן להביא קופסת ירקות מהבית, או שקית עם אגוזים לא קלויים ואפילו פרי אחד או שנים במהלך היום. לא רק שתחסכו קלוריות ופגיעה מיותרת בריאותית אתם תהנו מכל היתרונות הבריאותיים שיש לפירות, ירקות ואגוזים למיניהם.

אל תוותרו על שעות השינה שלכם

אחד הדברים שהכי משפיעים על מצבכם הבריאותי ועל מצב הרוח שלכם לאורך היום הוא שעות השינה שלכם, אם אתם לא ישנים מספיק, פחות משש שעות, אתם תסבלו בטווח הקצר מעצבנות, עייפות, כאבי ראש ועוד. אם אתם לא ישנים מספיק באופן קבוע אתם עלולים לסבול מפגיעה בריכוז, ממערכת חיסונית חלשה ועוד.

לכן חשוב מאוד להקפיד לישון שבע שעות בלילה ויותר ובכל מקרה לא פחות משש שעות. מעבר לשעות השינה חשוב להקפיד גם על איכות השינה, תשתדלו לא לישון אחרי ארוחות גדולות, תקפידו על שינה בחדר חשוך וממוזג ותדאגו למיטה נוחה ובריאה.

הקטינו כמויות

אחת הדרכים הכי טובות וקלות לרדת במשקל היא הפחתת כמויות, במקום להתחייב לדיאטות קשות שמונעות מכם אכילה של מאכלים שאתם אוהבים תנסו להפחית את כמות האוכל שאתם אוכלים, נסו לעשות זאת בצורה מתונה וזהירה, בהתחלה תורידו רק כ-עשרה אחוז מהכמות ותתקדמו ככל שעובר הזמן. 

עדיין רעבים? נסו למלא את החסר באמצעות מאכלים בריאים כמו ירקות, קטניות וחלבונים.

מערכת אתר ביטוח

מערכת אתר ביטוח מורכבת מאנשי מקצוע רבים בתחום הביטוח , כתיבה ושיווק ופועלים יחד על מנת לסקור את כל מה שחשוב לדעת על ענף הביטוח בצורה נוחה וקלה להבנה. במידה ואתם חולקים את החזון שלנו, נשמח לשמוע ממכם ולצרף אתכם למערכת אתר ביטוח.
כל הזכויות שמורות לאתר ביטוח
רוכשים ביטוח אחריות מקצועית של מגדל בהנחה בלעדית
migdalbox