כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח בריאות מומלצות
קו ראשון פלוס

ביטוח בריאות

מדיכלל בייסיק

ביטוח בריאות

יאנגז

ביטוח בריאות

עוד בנושא ביטוח בריאות
בלוג ביטוח בריאות

ביטוח בריאות - האם זהה לביטוח משלים ולמעשה יוצר כפל?

הדילמה הגדולה בעולם הביטוח היא האם לרכוש ביטוח בריאות פרטי בזמן שיש ברשותכם ביטוח משלים מקופת החולים, אז האם יש כפל ביטוחי בין השנים?
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

האם ביטוח בריאות זהה לביטוח משלים?

ביטוח בריאות הוא אחד הנושאים הכי חשובים שתצטרכו להכיר, היות והוא זה שבמידת הצורך יכול להבטיח כיסויים כלכליים עבור הוצאות גבוהות בגין טיפולים, אשפוזים, תרופות וציוד רפואי שאתם עלולים להיות זקוקים להם. בעוד מושגים כמו ביטוח רפואי ממלכתי, ביטוח רפואי משלים, ביטוח רפואי סיעודי וביטוח רפואי פרטי נזרקים לאוויר ואין לנו מושג מה הם אומרים, חשוב לדעת מה כל אחד מהם מציע והאם אנחנו משלמים תשלומים כפולים עבור אותו הדבר. אז בואו אחת ולתמיד נעשה סדר בדברים: ביטוח בריאות – האם זהה לביטוח משלים ולמעשה יוצר כפל?

ביטוח בריאות – הביטחון שלנו בזמני מצוקה רפואית

אנשים רבים דואגים לרכוש ביטוח בריאות מקיף יותר מאשר הביטוח הרפואי הממלכתי הניתן לכל תושב במדינת ישראל. ולמה? פשוט מאוד – אנחנו אוהבים להיות מכוסים מכל הכיוונים ולהבטיח שבמצב שבו חס וחלילה קורה לנו משהו, יהיה לנו מענה כלכלי שישאיר אותנו עומדים על הרגליים. אולם ברגע שמתחילים לפזר כספים עבור ביטוח בריאות מסוגים שונים, לא בטוח שאתם לוקחים בחשבון שאתם בעצם משלמים פעמיים על אותו הדבר.

ביטוח בריאות פרטי או ביטוח בריאות משלים?

אז קורה מצב שאנשים רוכשים לעצמם ביטוח בריאות פרטי עם פוליסה מקיפה ורחבה, שכוללת בתוכה כיסוי עבור מגוון טיפולים, אשפוזים, תרופות וציוד. עבור הפוליסה של ביטוח בריאות פרטי תשלמו כמה עשרות שקלים בחודש, ותבטיחו לעצמכם את כל ההטבות הרפואיות שהוא מכיל בתוכו. אולם מה קורה עם ביטוח משלים?

ביטוח בריאות – האם זהה לביטוח משלים ולמעשה יוצר כפל?

ביטוח בריאות משלים גם הוא ביטוח מקיף יותר המכיל שירותי רפואה מתקדמים יותר מאשר ביטוח בריאות ממלכתי, אולם ביטוח בריאות פרטי למעשה "בולע" את השירותים שנכללים במסגרת ביטוח בריאות משלים, ומציע אותם ועוד רבים במסגרת הפוליסה שלו. כתוצאה מכך, יוצא שאם אתם מחזיקים גם בביטוח בריאות משלים וגם בביטוח בריאות פרטי – סביר להניח שנוצר לכם כאן כפל ביטוחי.

וואו, מדובר כאן בתשלום של אלפי שקלים בשנה

נכון מאוד. ברגע שאתם משלמים גם עבור ביטוח בריאות משלים וגם עבור ביטוח בריאות פרטי, נוצר מצב שבו אתם מפרישים כספים כפולים שמצטברים לאלפי שקלים בשנה, וחבל. אם כבר בחרתם לרכוש לעצמכם ביטוח בריאות פרטי, ניתן בהחלט לשקול לבטל את הפוליסה הפעילה שלכם של ביטוח בריאות משלים, ולהנות מכל שירותי הבריאות תחת פוליסה אחת, המקיפה ביותר מבין שתיהן – הפוליסה של ביטוח בריאות פרטי.

איך אני יכול לדעת אם יש לי כפל ביטוחים?

כדי להימנע ממצב שבו מתקיים אצלכם כפל , מומלץ להיעזר במומחי הביטוח שלנו, תקבלו מאיתנו את התמונה המלאה כלפי הביטוחים שלכם, ולהבין האם קיים אצלכם כפל ביטוחים, ובהתאם – תוכלו לבטל את מה שכבר לא רלוונטי עבורכם.

איך עושים את זה?

התהליך הוא פשוט וקל, ואתם מוזמנים לבדוק עוד היום האם קיים עבורכם כפל ביטוחים. בעמוד הכתבה הזו תצטרכו להזין פרטים אישיים בסיסיים כמו שם וטלפון. המומחים שלנו יבצעו עבורכם שאילתא רחבה לכל פוליסות הביטוח הקיימות על שמכם, יסרקו אותם ויציגו עבורכם טבלת כפל ביטוח והצעות להוזלת תשלום ביטוח הבריאות.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק