ביטוח בריאות לחולי לב

מחלות לב הן גורם המוות השני בישראל אחרי סרטן, ישראלים רבים מגיעים לגילאי 50 ומתחילים לפתח בעיות לב, הבעיות הללו לרוב מקשות על מציאת ביטוח בריאות מתאים לאור העובדה שחלק גדול מהחברות לא מבטחות חולי לב או שהן מחריגות כל סיטואציה שקשורה לבעיה המוכרת בלב. לאור זאת החלו לגבש בחברות הביטוח ביטוח בריאות לחולי לב, הביטוח הזה הוא ייחודי ומטרתו לסייע למבוטח להתמודד עם מחלת הלב שאיתה הוא מתמודד.

5/5
ביטוח בריאות מעולה
עד 50% הנחה בעלות הביטוח
משתלם לרכוש דרכנו ביטוח בריאות לחולי לב
אתר ביטוח מסייע לאלפי קוראים בדיוק כמוך מדי חודש להוזיל את עלות הביטוח

תוכן עניינים

מה זה ביטוח בריאות לחולי לב?

ביטוח בריאות לחולי לב כולל בתוכו כמות לא קטנה של טיפולים וכיסויים מיוחדים לחולי לב נמנה כאן את חלקן:

  1. במידה ומחלת הלב הקיימת מחמירה, הביטוחים המיוחדים לחולי לב יעניקו כיסוי רפואי עבור רכישת תרופות שלא נמצאות בתוך סל הבריאות הממלכתי, תרופות שייכללו הן תרופות שלא אושרו באופן רשמי על ידי משרד הבריאות אבל היעילות הרפואית שלהן הוכחה בקשר למצבו הרפואי של המבוטח. עלות התרופות למבוטח תהיה זולה בהרבה מהעלות המקורית וההשתתפות העצמית לרוב נמוכה למדי ומוגבלת עד לכמה מאות שקלים בחודש. בנוסף, חברת הביטוח תממן מוצרים המותאמים במיוחד לחולי לב שמדינת ישראל לא מממנת במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי
  2. הביטוח יספק מימון למספר גדול יחסית של ניתוחים שיכולים להיגרם כתוצאה ממחלות לב, בין הניתוחים הללו ניתן למנות ניתוחים באבי העורקי, ניתוחי מעקפים, ניתוחי תיקון דליפות וניתוחים להחלפה ותיקון של מסתמים. כמו כן, חברת הביטוח תממן את עלויות הייעוץ לפני הניתוח ואת כל ההוצאות הקשורות לניתוח עצמו כמו עלות הרופא המרדים וההוצאות הקשורות לאשפוז בבית חולים.
  3. במקרה בו מצבו של המבוטח ידרדר עד לרמה שתחייב השתלת לב ביטוח הבריאות המיוחד לחולי לב יממן את הוצאות ההשתלה, גם בחוץ לארץ. חברת הביטוח תממן את כל ההוצאות הקשורות להשתלה כמו עלות הטיסה, עלות האשפוז ועלויות נוספות.

מעבר לכך ניתן לרכוש ביטוחי בריאות ייחודיים עבור חולי לב, בין הביטוחים הללו ניתן למנות את הביטוחים הבאים:

  1. ביטוח תאונות אישיות לחולי לב הכולל מתן פיצוי כספי לאחר התרחשות של תאונה שמובילה לנכות, מוות או שברים וכוויות.
  2. ביטוח אובדן כושר עבודה ייעודי לחולי לב – במסגרת הפוליסה המבוטח יקבל תשלום תדיר לאחר אובדן כושר העבודה, לרוב הביטוחים הללו כוללים תקופת המתנה מקוצרת ביחס לביטוחי הבריאות הנפוצים.

כמה עולה ביטוח בריאות לחולי לב?

עלות הביטוח משתנה מאוד ממבוטח אחד לשני לאור העובדה שהמצב הרפואי של חולי לב יכול להיות שונה מאוד מחולה אחד לחולה שני. בעוד שחלק מחולי הלב סובלים מבעיות רפואיות קשות חלק אחר כמעט ואינם מושפעים ממחלתם.

באופן טבעי ככל שהמצב הרפואי של המבוטח חמור יותר, הסיכוי שהוא יזדקק לטיפול יקר במסגרת הביטוח עולה ולכן עלות הביטוח תעלה, במקרים חריגים במיוחד חברת הביטוח יכולה לסרב לבטח את המבוטח לאור סיכון גבוהה מדי מצדה.

חשוב מאוד לבחון את השוק בצורה מעמיקה לפני שמחליטים איזה ביטוח לרכוש. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא לשוחח עם מומחה בתחום הביטוח שיוכל להסביר על כל הביטוחים הקיימים כיום בשוק לחולי לב. בפרט הוא יכול להסביר איזה ביטוחים כדאיים ומה המחיר המומלץ בהתאם למצב הרפואי של המבוטח.

החשיבות של ביטוח בריאות לחולי לב

יש חשיבות גדולה במיוחד עבור חולי לב לרכוש ביטוח רפואי לאור העובדה שהם נמצאים בסיכון גבוהה ביחס לאוכלוסייה להזדקק לטיפולים מצילי חיים שלא כלולים בסל הבריאות הממלכתי. חלק מהטיפולים הנדרשים יכולים לעלות מאות אלפי שקלים, סכומים שלא כל משק בית יכול להרשות לעצמו להוציא.

כמו כן, במקרה בו המבוטח יזדקק לתרופה יקרה שלא כלולה בסל הבריאות, חברת הביטוח היא זו שתישא ברוב העלויות, מה שיקל על מצב החשבונות החודשי של המבוטח.

איך לקנות ביטוח בריאות לחולי לב?

אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות לחולי לב רק לאחר שיחה מעמיקה עם מומחה בתחום הביטוח יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר את פוליסת הביטוח שהכי תתאים לכם. הם יידעו להציג בפניכם מגוון רחב של פוליסות ביטוח ולהמליץ לכם על פוליסת הביטוח הטובה ביותר.