ביטוח בריאות לתושב חוזר

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח בריאות לתושב חוזר

חזרה למדינת ישראל לאחר מגורים של מספר שנים בחו"ל לרוב טומנת בחובה מספר אתגרים וקשיים, רוב השבים מתעסקים במקום המגורים אליו יחזרו, בחיפוש אחר מקום עבודה עתידי וסידורים נוספים. אחד הנושאים מהם שוכחים לעיתים קרובות מדי הוא ביטוח הבריאות.

ביטוח בריאות לתושב חוזר מוענק מטעם המדינה רק לאחר שישה חודשים של מגורים רצופים בארץ, לכן צריך למצוא פתרון חלופי מתאים במהלך ששת החודשים הללו, שכן עלות טיפולים רפואיים פרטיים יכולה להגיע לאלפי או אף עשרות אלפי שקלים במהלך התקופה.

מה זה ביטוח בריאות לתושב חוזר?

מדינת ישראל מעניקה ביטוח בריאות במסגרת חוק הבריאות הממלכתי לכל אחד מאזרחי המדינה, באופן גורף וללא יוצאים מן הכלל. הביטוח מוענק לתושבי ישראל החל מהרגע בו הם נולדים והביטוח הזה נחשב למוביל וכולל ביחס למדינות רבות בעולם. ביטוח הבריאות של ישראל כולל מספר גדול יחסית של טיפולים רפואיים כמו ביקורים אצל רופא המשפחה, מרשמים לתרופות הכלולות בסל הבריאות, טיפולי שיניים לילדים, מענק חיסונים, כיסוי עלויות של ניתוחים במוסדות ציבוריים ועוד.

הזכאות לביטוח הבריאות נשמרת כל עוד האזרח הישראלי ממשיך לגור בישראל, אולם אזרחים ישראלים שהיגרו לתקופה ממושכת לחו"ל מאבדים את זכאותם לביטוח הבריאות הממלכתי. אזרח ישראלי שעבר לחו"ל למשך שנה וחצי או יותר והפסיק לשלם דמי ביטוח לאומי לתקופה של שנה ברצף מאבד את זכאותו לביטוח בריאות ממלכתי.

יש מספר סייגים לאובדן הזכאות והיא כוללת חיילים משוחררים בתקופה של שנתיים לאחר השחרור, קטינים שחוזרים לארץ, עולים חדשים או כאלה שמשרד הפנים הכיר בהם כאזרחים עולים.

כדי לקבל זכאות צריך להמתין במשך פרק זמן ארוך יחסית, לכל שנה של שהות בחו"ל יש להוסיף חודש לתקופת ההמתנה ועד לזמן המתנה מירבי של חצי שנה. חודש נוכחות בישראל נחשב ל-25 ימים ברצף של שהות במדינה. כמו כן, מדינת ישראל מציעה לאזרחיה את האפשרות לשלם פדיון ובתמורה לזכות בביטוח רפואי ממלכתי מהיום הראשון לחזרתם לארץ.

תושבים חוזרים רבים ממהרים לשלם את הפדיון שדורשת המדינה, אשר יכול להגיע עד ל-12 אלף ₪ לפני שהם בוחנים את שאר האפשרויות העומדות לרשותם. תשלום של 12 אלף ₪ עבור ביטוח לתקופה קצרה יחסית נחשבת ליקרה יחסית ולאור זאת יש מספר חברות שמציעות לבטח תושבים חוזרים לכל אורך תקופת ההמתנה. ביטוח רפואי פרטי אמור לתת מענה ברוב המקרים שכלולים בביטוח מטעם המדינה ולכן חשוב מאוד לבחון מה המוצר שאותו אתם רוכשים.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
פוליסה מומלצת
הפניקס

חיים בשיא

פוליסת ביטוח בריאות מבית הפניקס
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

מדיכלל בייסיק

פוליסת ביטוח בריאות מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

Upgrade Platinum

פוליסת ביטוח בריאות מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
מנורה

Top Basic

פוליסת ביטוח בריאות מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

כמה עולה ביטוח בריאות לתושב חוזר?

עלות ביטוח בריאות לתושב חוזר היא נמוכה בהרבה ביחס לעלות הפדיון, החיסכון יכול להגיע גם לעשרת אלפים שקלים לתקופה של חצי שנה. חשוב להבהיר שלא כל תושב חוזר יקבל את אותה הצעה מחברת הביטוח לאור העובדה שמבוטחים שונים סובלים מבעיות שונות ולכן מי שסובל מבעיות רפואיות שונות צפוי לשלם סכומים גבוהים יותר.

כמו כן, יש הבדלי מחירים ביחס לעלות הפוליסה, חשוב לבדוק שהפוליסה מכסה את רוב הבעיות הרפואיות היום יומיות, כמו ביקורים תדירים בקופת החולים, כיסוי בדיקות ותשלום עבור תרופות בסיסיות. כמו כן, חשוב מאוד לרכוש ביטוח שמספק כיסוי גם במקרים חמורים יותר של מחלות קשות יחסית כולל כיסוי של הוצאות ניתוח לאור העובדה שההוצאות הללו מגיעות לעשרות ומאות אלפי שקלים למי שמשלם עליהם במסגרת פרטית.

החשיבות של ביטוח בריאות לתושב חוזר

אנו ממליצים לכל תושב חוזר לבדוק את כלל האפשרויות שלו לפני שהוא מקבל החלטה, ההחלטה הגרועה ביותר תהיה לחזור לארץ ללא ביטוח רפואי מכיוון שההוצאות עלולות להיות גבוהות ויכולות לפגוע בצורה משמעותית בביטחון הכלכלי שלכם ושל משפחתכם.

יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכם, הם יידעו לספק המלצות בנוגע לביטוח אותו כדאי לרכוש הם יידעו להציג במדויק את הכיסויים שמופיעים בכל פוליסה ואת הכיסויים שנעדרים ממנה, כמו כן, יועצי הביטוח שלנו ידעו לאתר עבורכם את הביטוחים הכי משתלמים מבחינת יחס עלות – היקף כיסוי.

איך לקנות ביטוח בריאות לתושב חוזר?

ההמלצה שלנו היא לרכוש ביטוח בריאות לתושב חוזר רק לאחר שתנהלו שיחת ייעוץ עם מומחה בתחום הביטוח, חשוב שלא להתפתות מהצעות באינטרנט היות ופעמים רבות מדובר בביטוחים לא מספיק טובים או בביטוחים שהעלות שלהם מופרזת ביחס לתועלת שהם מספקים.

ביטוח בריאות לתושב חוזר בהנחה בלעדית