ביטוח בריאות לתיירים

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח בריאות לתיירים

תיירים שמגיעים למדינת ישראל לא נהנים מביטוח הבריאות הממלכתי שמוצע לאזרחי המדינה בדומה לישראלים שנוסעים לחו"ל אשר לרוב נוהגים לרכוש ביטוח רפואי לחו"ל מהארץ. אזרחים זרים שמגיעים לישראל לא מודעים בהרבה מקרים לסכנות הכרוכות בהגעה ללא ביטוח ולכן מארחים רבים וחברות תיירות המציעות טיולים מאורגנים רוכשות בעבור מי שמגיע לארץ ביטוח בריאות לתיירים. ביטוח הבריאות למעשה ידאג לתייר בזמן השהות שלו במדינה.

מה זה ביטוח בריאות לתיירים?

כפי שציינו כל אזרח זר שמגיע לישראל ולא מקבל בה מעמד קבוע כמו למשל עובדים זרים או דיפלומטים, לא נהנה מביטוח בריאות. תיירים, אנשי עסקים, סטודנטים ואזרחים זרים שמגיעים לארץ לתקופה קצובה לא ייהנו מביטוח רפואי במהלך השהות שלהם במדינה והם אינם זכאים לסבסוד כלשהו מטעם המדינה במסגרת חוק הבריאות הממלכתי.

כל טיפול רפואי שאותו תייר מקבל במהלך השהות שלו במדינה, בין אם מדובר בטיפול פשוט כמו ביקור אצל רופא ובין אם מדובר בטיפול מסובך יותר כמו ניתוח או ביקור בבית חולים ילווה בהוצאה כספית כבדה למדי שכן השירותים הרפואיים הניתנים במסגרות פרטיות נחשבות ליקרות.

כדי להימנע מההוצאות הלא צפויות הללו, מומלץ לתייר לרכוש ביטוח בריאות לפני שהוא מגיע לישראל, ברוב מדינות העולם ניתן לרכוש ביטוח באמצעות סוכנות ביטוח מקומית, כפי שנוהגים לעשות רוב הישראלים. אולם, בחלק ניכר מן המדינות אין מודעות לשירותים הללו או שהעלות שלהם גבוהה בהרבה מהשירותים המוצעים באמצעות חברות הביטוח הישראליות.

ביטוח בריאות לתיירים מעניק למבוטחים שלו מגוון רחב של טיפולים וכיסויים רפואיים בעלות נמוכה או אף בחינם וללא השתתפות עצמית, בין הכיסויים הללו ניתן למנות ביקור אצל רופא, כיסוי הוצאות אשפוז וביקור בבית חולים, תשלום על פינוי באמצעות אמבולנס, טיפולי שיניים דחופים, תרופות דחופות ועוד. כמו כן, הביטוח מכסה ברוב המקרים הוצאות הקשורות למוות של התייר, כמו הטסת הגופה ועוד.

חלק גדול מחברות הביטוח בישראל מציעות ביטוחים רפואיים לתיירים, ברוב המקרים חברת הביטוח מתקשרת עם אחת מקופות החולים ובמקרה הצורך התייר מקבל טיפול במסגרת קופת החולים עמה חברת הביטוח התקשרה.

כמה עולה ביטוח בריאות לתיירים?

עלות ביטוח הבריאות לתיירים משתנה מתייר לתייר בהתאם למספר קריטריונים, בין היתר נלקחים בחשבון הגיל של התייר ומצבו הרפואי כאשר ברוב המקרים גיל צעיר ובריאות טובה מובילים לביטוח זול יותר. חשוב לציין כי עלות הביטוח לא נחשבת לגבוהה במיוחד והיא לרוב מסתכמת בכ-15 עד 20 שקלים. כך שלא מדובר בהוצאה כבדה עבור תייר שמגיע למדינה.

עוד גורם המשפיע על עלות הביטוח הוא איכות הביטוח והיקף הכיסויים הכלולים בו. חלק מן הביטוחים מציעים כיסויים מצומצמים יותר למשל במקרים בהם אין כיסוי עבור טיפולי שיניים או עבור הוצאות במקרה מוות בעוד שחלק אחר מציעות שירותים מקיפים יותר כמו ביקור של רופא בשעות הערב, תשלום עבור חזרה מאוחרת בעקבות הליך רפואי ועוד. חשוב לבדוק מה הפוליסה כוללת לפני שרוכשים אותה כדי לוודא שהמחיר הזול הוא לא אשליה.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
הראל

Basic Platinum

פוליסת ביטוח בריאות מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

מדיכלל פרימיום

פוליסת ביטוח בריאות מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הפניקס

משפחה פלוס

פוליסת ביטוח בריאות מבית הפניקס
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

Tour & Care

פוליסת ביטוח בריאות מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

החשיבות של ביטוח בריאות לתיירים

כפי שציינו יש מספר לא קטן של חברות המציעות ביטוחי בריאות לתיירים, לרוב ההבדלים בין חברות הביטוח השונות קטנים בכל הנוגע להיקף הפוליסה ובעיקר באים לידי ביטוי בסוגיות של מחיר, לכן חשוב לבחון מספר הצעות לפני שמחליטים לרכוש ביטוח מסויים.

חשוב מאוד שהמבוטח יקרא את כל סעיפי הפוליסה אותה הוא קורא כדי שיוכל להבין מה מותר לו לעשות ומה אסור לו לעשות. למשל, חלק מן הפוליסות מחריגות מהכיסוי פיצוי עבור פציעות שהתרחשו בזמן פעילות אקסטרים כזאת או אחרת וחשוב שהתייר יידע שהוא לא ייהנה מהכיסוי של הביטוח אותו הוא רכש במקרה של פציעה.

אנו ממליצים למבוטחים לרכוש ביטוח בריאות רק אצל חברות ביטוח המפעילות מוקד בשפה אותה הוא דובר בצורה סבירה לכל הפחות וכן לבחון את שעות הפעילות של חברת הביטוח כדי לוודא שהוא יקבל מענה בכל שעות היממה.

איך לקנות ביטוח בריאות לתיירים?

אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות לתיירים המגיעים ארצה רק לאחר שיחת ייעוץ עם מומחה בתחום הביטוח לתיירים, יועצי הביטוח שלנו ישמח לתת לכם מידע בנוגע לכל הפוליסות הקיימות בשוק, המחירים שלהן ובמידת הצורך הם גם יסייעו לכם למצוא פוליסה מתאימה בדיוק לצרכים שלכם.

ביטוח בריאות מותאם לכל אחד
ביטוח בריאות לתיירים בהנחה בלעדית