כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח בריאות מומלצות
Upgrade Platinum

ביטוח בריאות

Top Premium

ביטוח בריאות

תרופות מיוחדות

ביטוח בריאות

עוד בנושא ביטוח בריאות
בלוג ביטוח בריאות

ביטוח משלים שב"ן או ביטוח בריאות פרטי - המדריך למבוטח

רכשתם הרחבה לביטוח הבריאות שלכם בקופת החולים? מעולה! בדקו האם יש לכם צורך לרכוש ביטוח בריאות פרטי כשכבה נוספת של הגנה.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח משלים שבן או ביטוח בריאות פרטי

בוודאי שמעתם לפחות פעם אחת לאורך החיים את המשפט – better safe than sorry. מדובר על משפט שבעצם אומר לכם במילים פשוטות שעדיף להיזהר מאשר להצטער, ובאמונה במשפט הזה רבים מעדיפים להתמגן מפני מצבים לא צפויים שעלולים להתרחש לאורך החיים.

בתחום הבריאות, אנשים רבים מעדיפים, נוסף על ביטוח בריאות ממלכתי שלו זכאי כל תושב ישראלי לקבל מתוקף החוק, להגדיל את ביטוח הבריאות ולהרחיב את מימדי הכיסוי שלו. אם אתם דובקים בגישה הזו, טוב שהגעתם אלינו כדי לקבל את ההסברים המלאים על ביטוח משלים שב"ן או ביטוח בריאות פרטי – המדריך למבוטח.

לא הבנתי, אז בעצם יש הבדל בין כל סוגי הביטוחים?

בהחלט כן. חשוב לדעת בראש ובראשונה שביטוח בריאות הוא מושג כללי המתייחס לכמה וכמה סוגי ביטוחים שנמצאים תחתיו, כאשר כל אחד מהם מכיל כיסויים בגובה אחר, מקרים שונים, מחלות שונות, תרופות שונות, טיפולים שונים ושירותי בריאות נוספים אחרים.

ביטוח משלים שב"ן או ביטוח בריאות פרטי ?

אז בואו נעשה סדר בדברים. אנחנו למעשה מדברים כאן על שלושה סוגי ביטוח בריאות: ביטוח בריאות ממלכתי, ביטוח משלים שב"ן וביטוח בריאות פרטי. אלו שלושת סוגי הביטוח הנפוצים ביותר, ובדרך כלל כאשר תשמעו הצעות על הרחבת ביטוח הבריאות מקופת החולים שלכם או מחברות הביטוח השונות, יהיו אלו הצעות הןן ביטוח משלים שב"ן או ביטוח בריאות פרטי.

מה ההבדלים בין כל סוגי הביטוחים?

ביטוח בריאות ממלכתי הוא ביטוח בריאות הניתן לכל תושב מדינת ישראל כחלק מהחברות הבסיסית אצל אחת מקופות החולים הפעילות במדינה. ביטוח בריאות מסוג זה כולל את כל שירותי הבריאות הכלולים בסל הבריאות, אולם שירותי בריאות מתקדמים יותר, נרחבים ומקיפים יותר אינם נכללים תחת סוג ביטוח זה.

ביטוח משלים שב"ן – יתרונות

כאן בדיוק מתחילות ההרחבות השונות, כאשר ביטוח משלים שב"ן הוא הראשון מביניהן. ביטוח משלים שב"ן מוצע למבוטחים של קופות החולים על ידן, והוא כולל, כשמו כן הוא, שירותי בריאות נוספים. שירותים אלו הם שירותים שאינם נכללים בסל הבריאות, והם מקיפים סוגים נרחבים יותר של טיפולים, תרופות, אשפוזים, בדיקות תקופתיות, רפואה משלימה, רפואת שיניים, אפשרות לבחירת מנתח, ביצוע ניתוחים בחוץ לארץ ועוד.

ביטוח פרטי – יתרונות

ביטוח פרטי הוא סוג ביטוח הנמכר למבוטחים על ידי חברות הביטוח השונות. ביטוח פרטי מכיל כיסויים עבור סיטואציות שאינן נכללות לא בביטוח הבריאות הממלכתי ולא בביטוח משלים שב"ן, הכוללים בין היתר השתלות, תרופות מסוימות הנמצאות בסל הבריאות אך מיועדות לטיפול במחלה מסוימת ובמסגרת הביטוח הפרטי מתאפשר שימוש בהן גם ללא המחלה ולצרכים אחרים, הוצאות בגין אשפוזים סיעודיים, מחלות קשות, תאונות אישיות ועוד.

אז במי מהם לבחור?

הבחירה בביטוח משלים שב"ן או בביטוח פרטי היא בחירה שהיא לחלוטין פרטנית ואישית. לפני שתבחרו בביטוח משלים שב"ן או בביטוח פרטי, רצוי שתבינו איפה אתם ממקמים את עצמכם על ציר הבריאות – האם ידוע לכם על מצב בריאותי מסויים שאתם לוקים או עלולים ללקות בו שיצריך טיפולים רפואיים מתקדמים, תרופות יקרות, אשפוזים או ניתוחים שונים? במקרה שכזה ביטוח פרטי יכול להיות הפתרון עבורכם.

בנוסף, חשבו עד כמה אתם מעדיפים להיות מכוסים "לכל מקרה". אם אתם אנשים בריאים באופן כללי וסביבת העבודה היום יומית שלכם אינה מעמידה אתכם בפני סכנות ממשיות שעלולות לפגוע בבריאות שלכם, ייתכן שביטוח משלים שב"ן הוא הביטוח המתאים לכם.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק