כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח בריאות מומלצות
יאנגז

ביטוח בריאות

Safe Stay Plus

ביטוח בריאות

Upgrade Platinum

ביטוח בריאות

עוד בנושא ביטוח בריאות
בלוג ביטוח בריאות

תם עידן ביטוח שיניים - מה כוללת פוליסת ביטוח שיניים

ביטוח שיניים הפך להיות כיסוי אקסקלוסיבי לצרכנים חכמים אשר רכשו את הפוליסה עוד כאשר היא הייתה מוצעת למכירה. גלו מהי כוללת והאם יש דרכים לרכוש את ביטוח שיניים היום.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח שיניים

ישראלים רבים מתמודדים עם בעיות שיניים חמורות שמעמידות אותם במצבים של טיפולים שונים נרחבים ופולשניים אשר עלולים להימשך לאורך כמה וכמה פגישות ולשלב אלמנטים כמו השתלות, כתרים, עקירות ועוד. היות ומדובר כאן על סיפור לא זול בכלל, ישראלים רבים העדיפו לאורך השנים להצטייד בביטוח שיניים שיכסה את כל או לפחות חלק מההוצאות הנלוות לטיפולי השיניים המסובכים. אולם בשנת 2020 תם עידן ביטוח שיניים – מה כוללת פוליסת ביטוח שיניים?

מה היה עד היום?

ביטוח שיניים במצבו הקודם הציע מספר כיסויים, האחד מצומצם יחסית והשני נרחב ומקיף ובעלות גבוהה יותר. ניתן היה לרכוש ביטוח שיניים שמתייחס אל טיפולים כמו צילומים, עקירות, סתימות וטיפולי שורש בלבד, ואילו ניתן היה לרכוש ביטוח שיניים מקיף יותר המכיל גם כיסוי עבור טיפולים אורתודנטיים וכיסויים נוספים.

תם עידן ביטוח שיניים ?

היום ביטוח שיניים נמצא תחת סוג ביטוח שנקרא שב"ן – ביטוח בריאות הכולל שירותי בריאות נוספים. הכיסוי הניתן תחת ביטוח של שירותי בריאות נוספים הוא כיסוי עבור טיפולי שיניים מכל מיני סוגים, והוא מוצע לרכישה על ידי קופות החולים השונות בישראל.

אפשר לסרב לי לקבל ביטוח שיניים?

היות וביטוח שיניים נכלל היום תחת שירותי בריאות נוספים של קופות החולים, הן אינן יכולות לסרב למבוטחים להצטרף אל תכנית הביטוח. כידוע, חברות הביטוח שמציעות ביטוחים פרטיים יכולות להחליט שלא לצרף מבוטח מסויים אל תכניות הביטוח שלהן, משיקולים של מצב בריאותי של המבוטח המבקש להצטרף אליהן, לדוגמה.

אני יכול לרכוש ביטוח שיניים באופן פרטי?

היום ביטוח שיניים לרכישה פרטית מוצע אך ורק לאנשים שהם חלק מארגונים או קבוצות. אנשי קבע, גמלאי צבא ההגנה לישראל, חברי הארגון "חבר", קולקטיבים שונים ועוד מקבלים הצעות מחברות הביטוח השונות כדי להצטרף לתוכניות ביטוח פרטי שונות ונרחבות יותר מאשר אלו המוצעות על ידי קופות החולים, וכחלק מהן להנות גם מביטוח שיניים פרטי.

מה כולל ביטוח שיניים פרטי, במידה ואני חבר בקבוצה כזו או אחרת?

תכניות ביטוח שיניים פרטיות עבור חברי הקבוצות והארגונים הן תכניות מקיפות הכוללות טיפולים מורכבים כמו כתרים, גשרים, תותבות, מבנים ישירים, שיקומי שיניים לאחר טיפולי שורש, שחזור מרווח שיניים, טיפולי חניכיים, ניתוחים, בדיקות מומחים, תיקוני עצם, גרידת חניכיים ועוד.

דברים שחשוב לדעת

ביטוח שיניים פרטי כחלק מהארגונים והקבוצות הוא ביטוח שיכסה גם את העבר הרפואי של השיניים שלכם וגם את העתיד. כלומר, תקבלו כאן פיצויים גם בגין שיניים שחסרות בעקבות עקירה שנעשתה עוד לפני שהצטרפתם אל תכנית הביטוח.

כמה זה עולה?

קיימות כמה וכמה פוליסות של ביטוח שיניים פרטי, והמחירים שלהן משתנים בהתאם להיקף הפוליסה וסוגי הטיפולים שהיא מכסה. מדובר כאן על טווח שמתחיל בכ-40 ש"ח לחודש למבוגר עבור פוליסת ביטוח המכילה כיסויים בסיסיים יותר, ויכולה להגיע גם עד 100 ש"ח ויותר עבור פוליסת ביטוח המכילה כיסויים מקיפים יותר.

השתתפות עצמית בביטוח שיניים

חלק מהפוליסות מציעות כיסויים אך מתנות את הביטוח ואת הפיצויים גם בהשתתפות עצמית. כלומר, גם אתם בתור מבוטחים תצטרכו לשלם מכספכם עבור טיפולים מסוימים כמו טיפולים משקמים, ניתוחי חניכיים ועוד. מדובר כאן בדרך כלל על השתתפות עצמית שנעה בין 25% ל-50%, וגובה ההשתתפות העצמית משפיע כמובן גם על המחיר שתשלמו עבור פוליסת הביטוח.

לכמה זמן תקף ביטוח שיניים פרטי?

ביטוח שיניים פרטי נקבע לתקופת זמן מסוימת שנעה בדרך כלל בין שנה אחת לבין כמה שנים, שבתומן תוכלו לחדש את הביטוח או לעבור לביטוח שיניים אצל חברת ביטוח אחרת.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק