כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח בריאות מומלצות
משפחה פלוס

ביטוח בריאות

קו ראשון פלוס

ביטוח בריאות

תרופות מיוחדות

ביטוח בריאות

עוד בנושא ביטוח בריאות
בלוג ביטוח בריאות

האם ביטוח בריאות פרטי כולל טיפול נפשי?

כמעט כל אחד מאיתנו חווה תקופות מאתגרות ובוודאי הרגיש לחץ נפשי, כדי לבדוק האם טיפול נפשי כלול בביטוח הבריאות שלכם כך שתוכלו להיעזר באיש מקצוע בעת תקופה קשה חולפת.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח בריאות פרטי - טיפול נפשי

כל אחד ואחת מאיתנו מחזיקים בביטוח בריאות ממלכתי, שמגיע לנו על פי החוק כתושבים במדינת ישראל. חלק מאיתנו כבר הגיעו להחלטה שהם מעוניינים להרחיב את שירותי הבריאות המוענקים להם ואת גודל הכיסוי שהם מקבלים עבור השירותים השונים, ורכשו לעצמם ביטוח בריאות משלים שמאפשר להם ליהנות מאותם השירותים.

חלק אף הגדילו לעשות ורכשו לעצמם ביטוח פרטי דרך אחת מחברות הביטוח שפעילות בארץ, אולם נשאלת השאלה האם ביטוח בריאות פרטי כולל טיפול נפשי? כדי שלא תצטרכו להסתבך עם החיפוש בעצמכם, טוב שהגעתם למקום שיעשה לכם סדר ויתן לכם את כל התשובות שלהן אתם זקוקים.

טיפול נפשי – לא פחות חשוב מטיפול גופני

בעבר רבים נהגו לבודד את הנפש מהגוף, והיו מתייחסים אליהם בתור שני דברים נפרדים. הדבר הוא אמנם נכון, והגוף והנפש הם לא "גוף" אחד, אבל מדובר כאן על שני דברים שהולכים בהרבה מקרים ביחד. לכן, לא ברור האם ביטוח בריאות פרטי עונה גם על צרכים כמו טיפול נפשי או שדווקא לא.

מהו בכלל ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח בריאות פרטי הוא סוג הביטוח הנרחב ביותר בארץ. הוא מאפשר קבלה של שירותים רפואיים מתקדמים שלא נכללים בסל הבריאות, שירותים כמו השתלות איברים, טיפולים בארץ ובחוץ לארץ, שימוש בתרופות שאינן נמצאות בסל הבריאות ועוד.

ביטוח בריאות פרטי – עובר דרך חברות הביטוח הישראליות

בעוד ביטוח בריאות ממלכתי וביטוח בריאות משלים ניתנים או נרכשים שניהם דרך קופות החולים, ביטוח בריאות פרטי הוא שירות המונע לרכישה על ידי חברות הביטוח השונות. כל מטופל ומטופל זכאי לבחור חברת ביטוח שדרכה הוא מעוניין לרכוש ביטוח בריאות פרטי, אולם חשוב לדעת שחברת הביטוח יכולה לסרב לקבל מבוטח מסוים בעקבות רקע רפואי כזה או אחר.

האם ביטוח בריאות פרטי כולל טיפול נפשי?

ביטוח בריאות פרטי אינו כולל טיפול נפשי באופן כללי, אולם הוא בהחלט כולל שירותים רפואיים שיכולים לסייע בהתמודדות הנפשית. תרופות מרגיעות שאינן נכללות בסל הבריאות ויכולות להשפיע בצורה דרמטית על המצב הרפואי הנפשי של המטופל הן בדרך כלל חלק מהכיסוי של ביטוח בריאות פרטי, כמו גם התייעצות עם רופאים מומחים בנוגע למצב הנפשי המדובר.

פוליסה אחת היא לא כמו פוליסה אחרת

חשוב לדעת בזמן שרוכשים ביטוח בריאות פרטי שמדובר כאן על כמה סוגי פוליסות שונות. חברת ביטוח אחת יכולה להציע פוליסה מסויימת מקיפה פחות או מקיפה יותר מאשר פוליסה אחרת של חברת ביטוח אחרת, ולכן חשוב לפני שחותמים על המסמכים לוודא מה מציעה כל פוליסה של כל חברת ביטוח. במידה ואתם זקוקים להתמקדמות ספציפית על תחום של טיפול נפשי, רצוי לוודא כפליים מה נכלל או לא נכלל בפוליסה שהוצעה לכם לרכישה.

איך בוחרים חברת ביטוח לביטוח בריאות פרטי?

חברות הביטוח שונות זו מזו בקטגוריות שונות כמו מחיר הפוליסה, היקף הפוליסה וכמובן השירות שאותו כל אחת מהן נותנת. בעוד שחברות ביטוח מסויימות נותנות שירות נהדר עבור תמורה נהדרת, חברות ביטוח אחרות דווקא משתרכות מאחור במדד שביעות הרצון. חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים נכון ובצורה מושכלת, ומקבלים החלטה כזו שברגע האמת תוכלו לדעת שמאחוריכם נמצאת רשת ביטחון יציבה, אמינה, מקצועית והכי חשוב – זמינה.

יש לכם המלצה על חברת ביטוח לביטוח בריאות פרטי?

הבחירה של חברת הביטוח שלכם לביטוח בריאות פרטי היא בחירה אישית לגמרי, ותלויה בגורמים אינדיווידואלים לחלוטין כמו מצב בריאותי, איסוף המלצות ועוד. אנחנו מציעים לבצע סקר מקיף לפני שאתם מקבלים החלטה, כדי לוודא שאתם נמצאים בידיים טובות.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק