כתב שירות לרפואה משלימה

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

כתב שירות לרפואה משלימה

מגוון רחב של טיפולים לבעיות רפואיות נכללות תחת ההגדרה של רפואה משלימה, הטיפולים הללו משמשים כדי לטפל בבעיה ספציפית או שהם מהווים חלק מסל טיפולים רחב יותר בבעיה קשה יחסית כמו סרטן או מחלה כרונית או בעיה רפואית טורדנית ומתמשכת, למשל אחרי תאונת דרכים ושיקום. כדי להבטיח לכם כיסוי של חברת הביטוח לכל הטיפולים הקשורים ברפואה אלטרנטיבית תצטרכו להוסיף לביטוח הבריאות שלכם כתב שירות לרפואה משלימה.

השירותים המוענקים למבוטח באמצעות הביטוח הזה לרוב מוגדרים על ידי חברת הבריאות וכל ביטוח מגדיר ספקים ספציפיים לכל שירות. בנוסף, ברוב המקרים הרופא המטפל יצטרך להפנות את המבוטח לקבלת הטיפול ורק לאחריו יוכל המבוטח לפנות לחברת הביטוח כדי לקבל כיסוי עבור הטיפול. ברוב הגדול של פוליסות הביטוח כל טיפול משלים ידרוש השתתפות עצמית מצדו של המבוטח, אחוז ההשתתפות העצמית נקבע בפוליסת הביטוח בין החברה למבוטח, כאשר ברוב המקרים הוא משתנה מטיפול לטיפול.

מה זה כתב שירות לרפואה משלימה?

כתב שירות הוא מסמך שנוסף על ביטוח הבריאות ומגדיר תנאים לקבלת שירותים מסוימים באמצעות פוליסת הביטוח, חשוב לציין שאי אפשר לרכוש את כתב השירות בנפרד מפוליסת ביטוח, על מנת ליהנות מטיפולי רפואה משלימה במימון חברת הביטוח תהיו חייבים לרכוש ביטוח בריאות פרטי, עליו ניתן להוסיף את כתב השירות לרפואה משלימה.

לאחר רפורמה מקיפה בשוק הביטוח, כמעט כל כתבי השירות בתחום ביטוחי הבריאות בוטלו ביולי 2016, אחד השירותים היחידים ששרדו את השינוי הוא כתב השירות לרפואה משלימה וזאת לאור החשיבות שלו והעובדה שמבוטחים רבים כל כך בחרו לרכוש את התוספת הזאת.

כתב השירות לרפואה משלימה למעשה מגדיר את כל רשימת הטיפולים האלטרנטיביים שחברת הביטוח מוכנה להשתתף במימון, לרוב חברות הביטוח יעודדו את המבוטחים לקבל את הטיפולים המוצעים במסגרת פוליסת הביטוח באמצעות קופות החולים, היא מציעה לשלם את כל או רוב סכום ההשתתפות העצמית הנדרשת מהמבוטחים במסגרת ההשתתפות העצמית של קופות החולים, כך יוצא שהמבוטח משלם פחות, נחסכת לו ההשתתפות העצמית באופן מלא או חלקי וחברת הביטוח חוסכת את עלות הטיפול עצמו.

לרוב סכום ההשתתפות העצמית לא עולה על כמה עשרות שקלים כאשר בוחרים במטפל שחברת הביטוח מחזיקה בהסכם שירות עמו, אם המבוטח מעוניין ללכת למטפל שלא מחזיק בחוזה מול חברת הביטוח לרוב גובה ההשתתפות העצמית יוגבל לעד 50 אחוז מעלות הטיפול.

כמובן ששיעורי ההחזר משתנים מחברה לחברה ומטיפול לטיפול ולכן יש חשיבות גבוהה מאוד לבחירה בחברת ביטוח שתעניק לכם מקסימום שירות וכיסוי בתמורה לביטוח שאותו רכשתם.

מה כולל כתב שירות לרפואה משלימה?

טיפולים רבים נכללים במסגרת כתב השירות לרפואה משלימה ביניהם:

דיקור סיני, רפלקסולוגיה, שיאצו, אוסטאופתיה, כירופרקטיקה, הומאופתיה, פלדנקרייז, הידרותרפיה, ביופידבק, נטורופתיה, ייעוץ דיאטני קליני, שיטת פאולה, שיטת אלכסנדר, טיפול באמצעות פרחי באך, שיטת, טווינה, איורוודה, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי תאילנדי, לומי לומי, סוג'וק, טיפול בחדרי מלח, פיזיותרפיה

מעבר לכך, במסגרת כתב השירות גם ילדים נהנים מטיפולים בלעדיים כמו אבחונים פסיכו-דידקטיים, ריפוי בעיסוק, רכיבה טיפולית על סוסים, טיפולים במים ועוד מגוון רחב של שירותים ייעודיים לילדים.

חשוב לציין, בחלק גדול מהמקרים תגלו שאתם כבר משתמשים בחלק מהשירותים המוצעים על ידי כתב השירות, כך שרכישת התוספת הזאת תשתלם עבורכם כבר מהחודש הראשון לביטוח.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
מנורה

Top מנו מדיק

פוליסת ביטוח בריאות מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

Tour & Care

פוליסת ביטוח בריאות מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

מדיכלל פירסט

פוליסת ביטוח בריאות מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הפניקס

קו ראשון פלוס

פוליסת ביטוח בריאות מבית הפניקס
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

החשיבות של כתב שירות לרפואה משלימה

שימוש בטיפולי רפואה אלטרנטיבית במקביל לשירותי רפואה קונבנציונליים, הופך לשיטת טיפול מקובלת מאוד בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות שברפואה האלטרנטיבית וההיצע בשוק הולך וגדל כל העת, מה שמאפשר למבוטחים למצוא את הטיפול המתאים במדויק לצרכים ולבעיות שלהם.

החיסרון המרכזי של הטיפולים הללו הוא שהם לא כלולים בסל הבריאות הממלכתי מה שדורש ממי שרוצה לעבור אותם לשלם על הטיפולים באופן פרטי, ביטוח בריאות הכולל כתב שירות לרפואה משלימה יחסוך לכם מאות ואלפי שקלים מדי שנה. 

כמה עולה כתב שירות לרפואה משלימה?

העלות של כתב שירות לרפואה משלימה לא גבוהה במיוחד, ברוב המקרים מדובר בהוצאה של כמה שקלים בחודש, ובמקרים בהם מדובר במבוטח מבוגר או כזה שמצבו הרפואי בעייתי העלות יכולה לטפס לכמה עשרות שקלים בחודש.

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים כתב שירות לרפואה משלימה?

לפני שרוכשים כתב שירות לרפואה משלימה חשוב מאוד לבחון את כל הטיפולים הכלולים בכתב השירות, צריך לבדוק את גובה ההשתתפות העצמית, את מדיניות חברת הביטוח בכל הנוגע למטפלים שלא נמצאים בהסדר עם החברה ולבדוק מה מספר הטיפולים שחברת הביטוח מוכנה לממן מדי שנה.

ניתן לבצע את כל הבדיקות הללו באמצעות יועצי הביטוח שלנו שיסייעו לכם למצוא את הביטוח הכי טוב עבורכם במחיר המשתלם ביותר.

כתב שירות לרפואה משלימה בהנחה בלעדית