כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח בריאות מומלצות
משפחה פלוס

ביטוח בריאות

מגדל עולמי פלוס

ביטוח בריאות

מדיכלל פרימיום

ביטוח בריאות

עוד בנושא ביטוח בריאות
בלוג ביטוח בריאות

תינוק חדש בבית? כך תכינו את הבית שלכם לקראתו

התינוק או התינוקת שלכם הם כנראה המתנה הכי גדולה שתקבלו בחיים, יחד עם זאת ישנם שינויים רבים שאתם עתידים לעבור על מנת להתאים את החיים שלכם למציאות החדשה. בין היתר, תצטרכו להכין את ביתכם לקראת האוצר החדש שלכם.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

להכין את הבית לתינוק

הורים רבים לא יודעים כיצד להתכונן לקראת הגעת התינוק החדש שלהם, כיצד יש להכין את הבית, מה חשוב לעשות לפני הלידה ומה צריך לעשות מיד לאחר מכן, צפוי לכם תינוק חדש בבית? כך תכינו את הבית שלכם לקראתו

בירוקרטיה

מיד לאחר הלידה יש מספר פעולות חשובות שיש לבצע כדי להבטיח מעבר חלק ונטול דאגות מבית החולים לבית. חשוב לדאוג לרישום השם של התינוק אם לא הודעתם עליו בבית החולים, חשוב להירשם לקופת חולים (לרוב בוחרים בקופה של אחד ההורים) כמו כן, אם אתם מחזיקים בביטוח בריאות כדאי להוסיף את התינוק ולרכוש עבורו ביטוח בריאות מותאם לתינוקות.

מקום השינה של התינוק

בחודשים הראשונים להיוולדו רוב ההורים ישנים עם התינוק שלהם בחדר, חשוב להכין לתינוק עריסה מראש, חשוב שהיא תהיה במקום צדדי ובצל כדי שהתינוק לא יסבול משמש או מתנועה של ההורים בחדר. בנוסף חשוב לרכוש עריסה בעלת תו תקן ולהחזיק לפחות שני סטים של מצעים.

כמו כן, חשוב לרכוש כמה בגדים לפני שהתינוק נולד כדי שלא תצטרכו לרוץ לקניון בימים הראשונים לאחר הלידה ולרכוש שמיכה עבור התינוק כדי שלא יהיה לו קר. בהקשר זה חשוב לדאוג למקור חימום בחדר, בלילות החורף מומלץ לחמם את החדר שבו התינוק ישן ולא להסתמך רק על שמיכה.

עגלה ומושבי בטיחות לילד

אחד הדברים שהכי חשוב לרכוש לפני שהתינוק נולד הוא עגלה ומושב בטיחות לרכב, בימים הראשונים העגלה ומושבי בטיחות מאפשרים להורים לצאת עם התינוק לטיול מחוץ לבית ומאפשרים להם להסתובב גם אם אין מי שישגיח על התינוק.

תרופות מוצרי בריאות

חשוב לרכוש מראש מספר תרופות ומוצרים שיוכלו לסייע לכם להתמודד עם בעיות שעלולות לצוץ לאחר הלידה, עבור התינוק כדאי לרכוש מראש מד חום ותרופות להורדת חום מותאמים לילדים. כדאי לרכוש מוצרים להגנה על העור כמו משחה להגנה על הישבן, מגבונים מתאימים לתינוקות וקרם לחות לתינוקות.

העור של תינוקות בחודשים הראשונים רגיש במיוחד ולכן חשוב לשמור עליו ולסייע לתינוק להתגבר על החיכוך המתמיד עם החיתול.

יש לתינוק החדש אחים? דברו איתם

אם התינוק החדש הוא לא התינוק הראשון חשוב לעשות הכנה רגשית גם עם הילדים האחרים באים, לעיתים ילדים בעיקר הילד הקטן, רגילים להיות מרכז העניינים ותינוק חדש עלול לערער מבחינתם את המקום שלהם בבית. 

לפני הלידה מומלץ לשוחח עם הילדים להכין אותם לקראת המצב החדש ולהסביר להם על מה שצפוי לקרות. במקרים לא מעטים זה מסייע בהפחתת התחושות השליליות שעלולות להיווצר אצל האחים.

הכנת חיות המחמד שלכם

אם אתם מחזיקים בחיית מחמד כמו כלב או חתול חשוב לעשות מספר הכנות כמה חודשים לפני הגעת התינוק, למשל כדאי למנוע מחיית המחמד שלכם מלהיכנס לחדר שבו אמור לישון התינוק, אם תרגילו אותם לכך שהם לא יכולים להיכנס אליו יש סיכוי נמוך יחסית לחיכוך לא מפוקח בין התינוק לבין חיית המחמד. כמו כן, באופן זה חיית המחמד לא תקשר את "הפגיעה במעמדה" להגעת התינוק. 

כמו כן, מומלץ לוודא כי חיית המחמד קיבלה את כל החיסונים אליהם היא נדרשת לפני שהתינוק מגיע הביתה כדי להפחית את הסיכון לזיהומים כאלה ואחרים.

הגעת תינוק חדש לבית כוללת אתגרים רבים, אנו מקווים שהעצות המופיעות לעיל יסייעו לכם לעבור את התקופה הזאת על הצד הטוב ביותר ומזל טוב על התינוק החדש!

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק