כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח בריאות מומלצות
Top Premium

ביטוח בריאות

חיים בשיא

ביטוח בריאות

מגדל עולמי פלוס

ביטוח בריאות

עוד בנושא ביטוח בריאות
בלוג ביטוח בריאות

סקר תקופתי לגילוי סרטן : אסור לכם להיות שאננים

סרטן זוהי אחת המחלות הקשות שפקדו אותנו בשנים האחרונות, המסר מצד הרופאים הוא ברור, זיהוי מוקדם מעלה את האחוזים להצלחת הטיפול באלפי אחוזים. אז מהו סקר לגילוי סרטן?
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

סקר גילוי סרטן

בדיקת סקר תקופתית לגילוי סרטן היא אחד הכלים החשובים ביותר לגילוי מוקדם של סרטן וטיפול יעיל במחלה. החל מגיל 50 מומלץ לעבור בדיקת סקר אחת לתקופה כדי לאתר גידולים לפני שהם מתפרצים באופן חמור. בשלבים הראשוניים של מחלת הסרטן לא מבחינים בתסמינים ולכן יש חשיבות גדולה לבדיקה תקופתית לאיתורה לאור העובדה שגילויי מוקדם הוא אחד המפתחות להחלמה מן המחלה, לכן רופאים רבים ממליצים לבצע סקר תקופתי לגילוי סרטן – אסור להיות שאננים.

איזה בדיקות כלולות במסגרת בדיקת סקר לגילוי סרטן?

בדיקת הסקר כוללת בתוכה מגוון רחב של בדיקות ואבחונים, חשוב לציין שיש הבדלים בין מרכז רפואי אחד למשנהו אך ברוב המקרים סט הבדיקות די דומה וכולל את הבדיקות הבאות:

  • אבחון עם רופא –  מדובר בשיחת אבחון כללית עם רופא שבמסגרתה הרופא מנסה לאתר נקודות אדומות העלולות להעיד על בעיה מסוימת.
  • בדיקות – במסגרת בדיקות הדם נבדקים ממצאים רבים שמטרתם להעיד על המצב הבריאותי של המטופל ולבדוק את התפקוד של איברים בגוף המטופל.
  • בדיקות שתן.
  • בדיקות לאיתור מגוון רחב של סוגי סרטן ביניהם סרטן המעי הגס, סרטן העין, סרטן בלוטת התריס, סרטן הערמונית, סרטן האשכים, סרטן השד, סרטן צוואר הרחם ועוד.

את בדיקת הסקר לגילוי מוקדם של סרטן ניתן לבצע במסגרת פרטית או באמצעות ביטוח בריאות, אם אתם מחזיקים בביטוח בריאות אזי רוב הסיכויים שהפוליסה שלכם כוללת כיסוי לבדיקות סקר לסרטן, מה שיכול לחסוך לכם אלפי שקלים.

החשיבות של סקר תקופתי לגילוי סרטן

מחקר חדש שנערך בבית החולים איכילוב מצביע על העובדה שמתוך 10,000 נבדקים שהגיעו לעבור בדיקות סקר במרכז הרפואי נמצא סרטן ב-366 מהם. חשוב לציין כי מדובר באנשים שהגיעו לבדיקת סקר, לכאורה כשהם בריאים לחלוטין.

בחלק הארי של המקרים, בזכות האבחון המוקדם המטופלים יכלו לקבל טיפול מהיר ויעיל אשר יסייע להם להתגבר על המחלה באופן מוחלט, במהירות ובקלות יחסית.

חשוב לציין כי גם אנשים בריאים שמקפידים על תזונה נכונה ואורח חיים בריא יכולים לחלות בסרטן, גילוי מוקדם יכול ובמקרים רבים מציל חיים.

היעילות של בדיקות סקר לגילוי מוקדם של סרטן

ממצאים של האגודה הארצית למלחמה בסרטן מלמדים כי העלייה במודעות לגילוי מוקדם של סרטן הביאה לשיפור במימדי התחלואה בישראל, בזכות המודעות למחלה יותר אנשים עוברים בדיקות סקר ולכן שיעורי הגילוי המוקדם עלו ומימדי התחלואה ירדו.

אל תכנסו לשאננות והקפידו להיבדק

ישראלים רבים חיים בגישה שלהם זה לא יקרה, אסור להיכנס להלך הרוח הזה כיוון שמחלת הסרטן היא מחלה קשה ומאתגר מאוד להחלים ממנה כאשר היא נמצאת בשלבים מתקדמים. גילוי מוקדם הוא אחד המסלולים הכי חשובים למניעת מוות בטרם עת מסרטן.

מודעות למחלה ויתרונות של גילוי מוקדם הם חשובים ביותר, לכן, אל תגידו שלכם זה לא יקרה. מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא המשפחה שלו בנוגע לבדיקות סקר לגילוי מוקדם, במיוחד אם כבר הגעתם לגיל 40.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק