כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח בריאות מומלצות
מגדל עולמי פלוס

ביטוח בריאות

יאנגז

ביטוח בריאות

מדיכלל פרימיום

ביטוח בריאות

עוד בנושא ביטוח בריאות
בלוג ביטוח בריאות

האם ניתן לרכוש ביטוח בריאות ללא שאלון רפואי?

שאלון רפואי יכול להחליץ ואף להרתיע לקוחות רבים מרכישה של ביטוח בריאות, אם כך, האם ישנה דרך לרכוש ביטוח ללא שאלון רפואי?
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

שאלון רפואי

ביטוח בריאות הוא אולי הביטוח הכי פופולרי בישראל אחרי ביטוחי הרכב, אחד מהגורמים המונעים מישראלים לא מעטים לרכוש ביטוח בריאות הוא העובדה שצריך למלא שאלון רפואי שגורם לחברת הביטוח לדחות את בקשתם לאור מצב רפואי בעייתי. לאור זאת רבים שואלים את עצמם האם ניתן לרכוש ביטוח בריאות ללא שאלון רפואי?

תחילה – מהו שאלון רפואי?

מילוי שאלון רפואי הוא אחד השלבים הכי חשובים אם לא החשוב ביותר לפני רכישת ביטוח בריאות, השאלון הרפואי מאפשר לחברת הביטוח להעריך את מצבו הבריאותי של הפונה ומסייעת לה לקבוע מה הפרמיה החודשית הראויה עבור הביטוח שהלקוח מבקש לרכוש.

השאלון הרפואי כולל בתוכו מידע רב ואינטימי על אודות מצבו הרפואי של המטופל, שואלים לגבי מחלות כרוניות מהן סובל המבוטח, אלרגיות כאלה ואחרות, ניתוחים אותם עבר המבוטח הפוטנציאלי, מחלות קשות מהן החלים, מחלות מהן הוא סובל כעת ועוד שפע של שאלות המסייעות לחברת ביטוח להבין במדויק את הסבירות של המבוטח לתבוע מחברת הביטוח פיצויים כאלה ואחרים.

מילוי השאלון בצורה מדויקת הוא חשוב ביותר, מילוי שגוי, בזדון או בתמימות עלול להעניק לחברת הביטוח עילה לסרב לשלם למבוטח את הפיצויים המגיעים לו, לכן חשוב למלא את הצהרת הבריאות באופן מלא, מקיף ושקוף ככל האפשר.

רכישת ביטוח בריאות ללא מילוי שאלון רפואי, זה אפשרי?

כעת נענה על השאלה שלשמה התכנסנו, לא, אי אפשר לרכוש ביטוח בריאות מבלי למלא שאלון רפואי. מילוי שאלון רפואי הוא הדרך היחידה של חברת הביטוח להעריך את המבוטח שעומד מולה. אם חברת הביטוח לא תדרוש מילוי שאלון רפואי לפני מכירת ביטוח בריאות היא תצטרך למכור לכל המבוטחים הפוטנציאליים את אותו הביטוח ובמחיר יקר בהרבה.

למשל, חברת הביטוח תמכור ביטוח בריאות לגבר בריא בן ארבעים שנמצא במשקל תקין ביטוח זול בהרבה מאשר לגבר בן ארבעים שסובל מבעיות רפואיות כאלה ואחרות, מעשן וסובל מעודף משקל ותסרב למכור ביטוח רפואי למי שסובל ממחלה קשה כזאת או אחרת. אי מילוי שאלון רפואי יחייב את חברת הביטוח לגבות מחירים גבוהים יותר מכולם ובלי קשר למצבם הרפואי.

לכל כלל יש יוצא מן הכלל

למרות מה שציינו לעיל בחלק קטן מהמקרים ניתן לרכוש ביטוח רפואי מבלי למלא שאלון רפואי. בשוק הפרטי, זה בעיקר אפשרי במסגרת מבצעים שיווקיים כאלה ואחרים של חברות הביטוח בהן ניתן לצרף לפוליסת הביטוח עוד מבוטחים מבלי למלא שאלון רפואי. חברת הביטוח לוקחת על עצמה סיכון מסוים אולם לרוב היא מגנה על עצמה שמאפשרת לצרף רק ילדים או במקרים נדירים יותר צעירים עד גיל 25.

בשוק המאורגן יש אפיקים המאפשרים לרכוש ביטוח בריאות מבלי למלא שאלון רפואי, ברוב המקרים מדובר במקומות עבודה גדולים, כמו חברות גדולות או משרדי ממשלה שמאפשרים לעובדים שלהם לרכוש ביטוח בריאות באופן מאורגן.

הרכישה המאורגנת מאפשרת למקום העבודה לדרוש מחברת הביטוח לצרף את כל העובדים שלה לביטוח ובנוסף היא מאפשרת לעובדים לרכוש את הביטוח במחיר נמוך באופן יחסי למחירים הנהוגים בשוק הביטוח הפרטי.

 איך לרכוש את ביטוח הבריאות בצורה החלקה ביותר?

אם החלטתם לרכוש ביטוח בריאות פרטי כדאי לכם להתכונן מראש, ארגנו את כל המסמכים הדרושים שמעידים על מצבכם הבריאות היו מוכנים לענות על כל שאלה שישאלו אתכם ונסו לא להסתיר אף פרט מידע חשוב ומהותי.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק