ביטוח מבנה לדירה

איך ניתן להוזיל את ביטוח מבנה לדירה שלכם?

ביטוחי דירה תמיד היו ברורים וקבועים, תשתיות הדירה לא ניתנות לשינוי ולכן האלמנט היחיד שנתון לשינוי הוא ביטוח רכוש. אם כך, איך בכל זאת ניתן להוזיל את ביטוח המבנה שלכם?

מה תמצאו בכתבה שלנו?

דברים רבים יכולים לקרות למבנה הדירה, החל מנזקים בפנים הדירה, הנגרמים עקב התפוצצות בלון גז או צנרת ועד נזקים נגרמים בעקבות אסונות טבע- רעידות אדמה, שיטפונות, ברקים.. ואף, לצערנו, במדינה כמו שלנו – נזקים הנגרמים עקב אירועים ביטחוניים. תיקון הנזקים הנגרמים עלולים להיות מייגעים ולהגיע לעלויות גבוהות מאוד. כדי לחסוך אנו ממליצים על ביטוח דירה. לפניכם כל הפרטים החשובים שצריך לדעת על הביטוח:

מהו ביטוח דירה?

הבית הוא הנכס החשוב והיקר ביותר שיש ברשות רוב האנשים, במקרה של נזק שנגרם לקניין יקר הערך הזה, הנטל עלול להיות גדול מכדי שתוכלו לשאת בו וכדאי מאוד לבטח אותו לכל מקרה שבו לא תוכלו לקבל פיצויים על הנזקים ותצטרכו לשאת בעלויות בעצמכם.

ביטוח דירה מורכב משני חלקים: ביטוח מבנה לדירה עצמה, וכמו כן ביטוח לתכולתה. ניתן לרכוש אותם יחד, או כל אחד לחוד. ביטוח בסיסי כזה מתייחס לסעיפים כמו פריצות וגניבות, וכיסוי נזקים עקב שיטפונות וכדומה. לעומת זאת, כדי להגן על רכוש אישי יקר ערך, צריך לרכוש הרחבות מותאמות לתכניות הביטוח.

ביטוח מבנה מתייחס לביטוח הנכס עצמו- קירות, תקרות, רצפות, דלתות חלונות, ותשתיות כמו חשמל ומים.

מה חשוב לבדוק?

חשוב לשים לב מה מכסה הביטוח- ביטוח דירה לא מכסה כל מקרה, ויש לבדוק בסעיפי הביטוח אילו סייגים קיימים בו.

בנוסף, כדאי כמובן לבדוק מה ערכו של המבנה אותו אתם רוצים לבטח, ותכולתו כדי לוודא שעלות הביטוח מתאימה משתלמת ביחס העלות לעומת הכיסוי שלו. פעמים רבות גובה הכיסוי אינו תואם את גובה ערכו של הנזק.

בנוסף, כיוון שמדובר בעסק יקר, בדקו מהו גובה ההשתתפות העצמית בכיסוי הביטוח, ואת סעיפי האחריות כלפי צד שלישי שיכול להיות מעורב בעניין. בנוסף, נסו לבדוק את תנאי השירות של חברת הביטוח, ואת מדיניות פריסת תשלומים והריביות שלה.

כיצד להוזיל עלויות?

הדבר הראשון שכדאי לעשות, כמו לפני כל רכישה משמעותית הוא השוואות מחירים. בבחירת סוג הביטוח תוכלו לצמצם ולבחור רק בתכנית הבסיסית ביותר, ללא הרחבות נוספות. תמיד תוכלו להסכים על הערכה בשווי נמוך יותר מהערך האמיתי של המבנה ( שימו לב כי הוזלה על רקע כזה אינה בהכרח מומלצת משום שהיא לוקחת סיכון שבמקרה ויגרם נזק, הביטוח לא יכסה את העלות האמיתית שלו)

כמובן, תמיד ניתן ברכישת ביטוח דירה להגדיל את סך ההשתתפות העצמית מתוך כיסוי הביטוח ובכך להקטין את מחירה של הפוליסה. נוסף על כך, ניתן להוסיף אמצעי מיגון ואבטחה במבנה בו אתם מתגוררים כך שיסייעו לכם למזער חלק מהנזקים האפשריים שיכולים להיגרם ביום יום, כך תצטרכו לבטח פחות במסגרת הביטוח.

כל אלו הן רק הצעות, והן נתונות לשיקול דעתכם. רק וודאו שאם וכאשר תצטרכו ביטוח, יהיה לכם גב!

מערכת אתר ביטוח

מערכת אתר ביטוח מורכבת מאנשי מקצוע רבים בתחום הביטוח , כתיבה ושיווק ופועלים יחד על מנת לסקור את כל מה שחשוב לדעת על ענף הביטוח בצורה נוחה וקלה להבנה. במידה ואתם חולקים את החזון שלנו, נשמח לשמוע ממכם ולצרף אתכם למערכת אתר ביטוח.
כל הזכויות שמורות לאתר ביטוח
רוכשים ביטוח אחריות מקצועית של מגדל בהנחה בלעדית
migdalbox