דירה להשכרה

יש לכם דירה להשכיר? על מה צריך להגן

מעוניינים להשכיר דירה שבבעלותכם? רעיון לא רע להגדלת ההכנסה שלכם, אך מה חשוב לבדוק על מנת לוודא שאתם מכוסים ולא תדרשו להוצאות מיותרות

מה תמצאו בכתבה שלנו?

אם אתם בעלי דירה בה מתחלפים דיירים כל מספר שנים, ישנם מספר אינטרסים שחשוב שיגנו עליהם בזמן השכרת דירה לדיירים משתנים. על מה צריך לשים דגש ועל מה צריך להגן? בדיוק בשביל לוודא שאתם לא מפספסים מה שצריך ונמנעים מנזקים והוצאות מיותרות, איגדנו את עיקרי הדברים:

חוזה השכירות

חוזה שכירות הוא המסמך המשפטי המסדיר את הסכם השכרת נכס ביניכם לבין השוכרים שלכם. חוזה שכירות מאגד בתוכו סעיפים רבים, ברובם על פי סטנדרט, אך הפרטים בתוכו ניתנים לשינוי בהתאם לאינטרסים שלכם כבעלי הדירה, בכפוף לחוק כמובן.

הפרטים הבסיסיים נכללים בחוזה השכירות בדרך כלל הם אלו הנוגעים בהסדרי התשלום, תכולת הדירה, האחריות על נזקים אפשריים ותיקונם- (ביטוח דירה שכורה שעוד יוזכר בהמשך). פעמים רבות חוזה השכירות נכתב על ידי עורך דין, ואף נחתם בנוכחותו. וזאת על מנת לוודא שבתור בעלי הכנס תהיו מוגנים ובחוזה מהודק מול השוכרים שכולל בתוכו את כל האינטרסים החשובים שלכם.

אינטרסים של משכירי הדירה

האינטרסים שלכם כבעלי הנכס לא תמיד תואמים את האינטרס של השוכר אך החוזה מהווה עיגון חוקי לפשרה של שני הצדדים באינטרס משותף ביחס לדירה. כבעלי הדירה האינטרס שלכם הוא לקבל תשלום סדור עבור הנכס ולשמור על ערכו. אחד הדברים שמאפשר שמירה על ערך של נכס הוא שמירה על מצבו ותקינותו כלומר לשמור על הנכס שלכם מפני נזקים ובלאי מצטבר. לצורך כך, עליכם לוודא שהדיירים שומרים על הדירה בקפידה.. דרך מרכזית לעשות זאת היא ביטוח דירה שכורה.

מהו ביטוח דירה?

ביטוח לדירה שכורה הוא ביטוח שמכסה עבור השוכרים המתגוררים בדירה על הוצאות נזקים שעלולים לקרות בדירה למשך תקופת המגורים בדירה. ביטוח דירה שכורה מגן על השוכר ועל המשכיר מפני נזק. ביטוח דירה יתייחס לשני מרכיבים עיקריים- מבנה הדירה והתכולה שלה. ולכן, רלוונטי לשני הצדדים. האינטרס שלכם כבעלי הדירה שתהיה מבוטחת, משום שהנכס בבעלותכם ושוכרי הדירה מתחלפים באופן תדיר.

באילו מקרים צריך ביטוח דירה?

לכל מבנה יש בלאי סביר אפשרי, וכמו כן ישנן תאונות שקורות ולא ניתן לצפות אותן- שריפה שפורצת, צנרת שמתפוצצת, רעידות אדמה, ועוד. במקרים כאלו מחפשים אחר אשמים ומי יהיה האחראי על תיקון הנזקים, על הפיצוי והתשלום עבורו.  הפתרון האידיאלי עבור מקרים כאלו הוא לדאוג לביטוח דירה שמבטיח שקט וביטחון לשני הצדדים- השוכר והמשכיר באינטרס המשותף שלהם. ביטוח דירה מתייחס גם לתכולת הדירה אך כמובן גם למבנה. מבנה הדירה הוא זה שבבעלותכם, הוא רכושכם באופן ישיר ועליו תרצו להגן.

ביטוח דירה איננו זול, אך ברור שהוא הכרחי עבור שמירה על אינטרס מרכזי כבעלי נכס. לכן, מומלץ לחלק את עלות הביטוח באופן הוגן בין השוכר למשכיר.

מערכת אתר ביטוח

מערכת אתר ביטוח מורכבת מאנשי מקצוע רבים בתחום הביטוח , כתיבה ושיווק ופועלים יחד על מנת לסקור את כל מה שחשוב לדעת על ענף הביטוח בצורה נוחה וקלה להבנה. במידה ואתם חולקים את החזון שלנו, נשמח לשמוע ממכם ולצרף אתכם למערכת אתר ביטוח.
כל הזכויות שמורות לאתר ביטוח
רוכשים ביטוח אחריות מקצועית של מגדל בהנחה בלעדית
migdalbox