שיטפון בדירה

כל מה שצריך לדעת על שיטפון בדירה- מי משלם, מי מתקן ואיך לחסוך?

כל שנה לאחר הגשם הראשון אנו מתחילים לחשוש משטפונות, הצפות ונזקי מזג אוויר סוער. אז מה באמת מגיע לכם מחברת הביטוח במקרה של שטפון בדירה?

מה תמצאו בכתבה שלנו?

אנחנו בשיא עונת החורף, אתו מגיעים גשמים חזקים ושיטפונות. זו אמנם בשורה משמחת לכנרת שלנו אשר מתמלאת במים, אך כשהדירה בה אנו גרים עולה על גדותיה ומוצפת זו כבר לא הבשורה הכי משמחת. אנו יודעים מניסיון העבר, שהצפת דירה בימים גשומים, או אפילו עקב פיצוץ בצנרת ישנה היא חוויה מתסכלת, ואך היא עלולה לקרות מדי פעם. רוצים לדעת מי אחראי לטפל בבעיה, לתקן ולשלם עליה?  לפניכם כל המידע הרלוונטי להתנהלות נכונה במקרה מצער שכזה בעזרת ביטוח דירה

איך קורה? מה קורה?

שיטפון בדירה עלול לקרות משתי סיבות מרכזיות: האחת, שיטפון ממקור מים חיצוני, כגון גשמים בעונת החורף, והשנייה נפוצה ביותר- פיצוץ בצנרת. כך או כך, זו חוויה מתסכלת מאוד, שיכולה מאוד להשפיע על המורל מבחינה רגשית וזאת משום שהתיקון עלול להיות יקר מאוד, ועלול להיגרם בדרך נזק רב לרכוש יקר ערך בבית, ולרהיטים, עקב צורך בהחלפתם לחדשים, מתייקרות עוד יותר ההוצאות על התיקון ועוגמת הנפש.

בנוסף, עלול להיגרם נזק למבנה עצמו של הדירה, לצנרת, לרצפות ולקירות ואף לדירות השכנות ולגרום גם בהן לנזק כבד דומה. כדי למנוע את ההוצאות הכבדות הללו מומלץ לרכוש ביטוח מבנה לדירה, שיכלול כיסוי למצבים כאלו.

פוליסת ביטוח דירה

כפי שציינו, הנזק הנגרם עקב הצפת דירה הוא כבד, והחזרתו למצבו התקין כרוך בהוצאות גדולות. פוליסת ביטוח דירה מאפשרת לבחור בין שתי אפשרויות לטיפול בנזקי מים: על ידי גורם מקצועי שתספק חברת הביטוח, או על ידי גורם מקצועי מטעם המבוטח- אם תבחרו באפשרות זו, תוכלו לחסוך עוד מעלות הביטוח משום שתוכלו לבחור בעצמכם את איש המקצוע והשכר שייגבה עבור התיקון. ביטוח דירה לא מכסה את עוגמת הנפש והתסכול הרב בעת המקרה בו נגרם נזק לרכוש יקר ערך, אך ללא פוליסה המצב היה חמור עוד יותר וזאת משום שהביטוח מכסה את הוצאות התיקונים וניתן לבטח גם את המבנה וגם את תכולתו.

שימו לב שגובה הביטוח הולם את גובה ערך הדירה, ואותו הדבר נוגע גם בתכולתה.

האם מגיע לי פיצוי?

במקרים רבים, במיוחד בחורף ניתן להוכיח שהאשמים בשיטפונות הם גופים כמו רשות הניקוז ואף העיריות בערים המוצפות. גופים אלו אחראים בדרך כלל לדאוג שלא נגיע למצבים כאלו חמורים של שיטפונות שעלולים לגרום לנזק כבד של מבנים ורכוש פרטי של המתגוררים בהם. ניתן במקרים כאלו, לתבוע את הגופים האלו ולדרוש פיצויים בהתאם.

לפי תביעות כאלו, כדאי לזכור שיש ביטוח מבנה דירה ותכולתה בפוליסות ביטוח דירה. הפוליסות מכסות את המבוטחים בדיוק מנזקים הנגרמים מגשמים חזקים, כסעיף מובנה בביטוח ללא צורך בהרחבת תכנית הביטוח לאחת מיוחדת.

עשו לעצמכם טובה – לפני שמגיע החורף הבא, וודאו שיש לכם ביטוח!

מערכת אתר ביטוח

מערכת אתר ביטוח מורכבת מאנשי מקצוע רבים בתחום הביטוח , כתיבה ושיווק ופועלים יחד על מנת לסקור את כל מה שחשוב לדעת על ענף הביטוח בצורה נוחה וקלה להבנה. במידה ואתם חולקים את החזון שלנו, נשמח לשמוע ממכם ולצרף אתכם למערכת אתר ביטוח.
כל הזכויות שמורות לאתר ביטוח
רוכשים ביטוח אחריות מקצועית של מגדל בהנחה בלעדית
migdalbox