שמאי ביטוח

בעזרת שמאי ביטוח תקבלו כל מה שמגיע לכם

מה תפקידו של שמאי ביטוח? מדוע אנחנו נמנעים מלהיעזר בשמאי? ריכזנו את כל מה שצריך לדעת לפני שמבקשים חוות דעת מוסמכת משמאי ביטוח

מה תמצאו בכתבה שלנו?

הבית הוא הנכס החשוב והיקר ביותר שיש ברשות רוב האנשים, במקרה של נזק שנגרם לקניין יקר הערך הזה, הנטל עלול להיות גדול מכדי שתוכלו לשאת בו וכדאי מאוד לבטח אותו לכל מקרה שבו לא תוכלו לקבל פיצויים על הנזקים ותצטרכו לשאת בעלויות. תיקון הנזקים הנגרמים עלולים להיות מייגעים ולהגיע לעלויות גבוהות מאוד. לפניכם כל הפרטים החשובים שצריך לדעת על ביטוח דירה:

מהו ביטוח דירה?

ביטוח דירה מורכב משני חלקים: ביטוח מבנה לדירה עצמה (קירות, תקרות, רצפות, דלתות חלונות, ותשתיות כמו חשמל ומים) וכמו כן ביטוח לתכולתה. ניתן לרכוש אותם יחד, או כל אחד לחוד. ביטוח בסיסי כזה מתייחס לסעיפים כמו פריצות וגניבות, וכיסוי נזקים עקב שיטפונות, סערות כדומה.

לעומת זאת, כדי להגן על רכוש אישי יקר ערך, צריך לרכוש הרחבות מותאמות לתוכניות הביטוח. אם יש לכם תכולה יקרה ואתם מעוניינים בפיצוי התואם את ערך הרכוש שלכם, חשוב מאוד לדרוש מחברת הביטוח איש מקצוע- שמאי שיקבע מה ערך התכולה.

פרטים חשובים

חשוב לשים לב מה מכסה הביטוח- ביטוח דירה לא מכסה כל מקרה, ויש לבדוק בסעיפי הביטוח אילו סייגים קיימים בו.

בנוסף, כדאי כמובן לבדוק מה ערכו של המבנה אותו אתם רוצים לבטח, וערך תכולתו כדי לוודא שעלות הביטוח מתאימה משתלמת ביחס העלות לעומת הכיסוי שלו. פעמים רבות גובה הכיסוי אינו תואם את גובה ערכו של הנזק.

רק בעזרת שמאי ביטוח מקצועי תוכלו לוודא כי גובה הביטוח נקבע בהתאם לערך האמיתי של רכושכם.

מתי פוגשים את השמאי?

שירותיו של השמאי מתאפשרים רק באחד מן השניים- או בעת חתימה על הסכם הביטוח, כאשר הוא מעריך מבעוד מועד את שווי הרכוש שלכם ותכולת הדירה. ערכים אלו אותם קבע יכנסו לפוליסה וישרתו אתכם במידה ותצטרכו להפעיל את הפוליסה בעתיד, מחיר הפוליסה והכיסוי העתידי יקבעו בהתאם להערכות אלו שיקבע השמאי.

אפשרות נוספת, לפגוש את השמאי לאחר שהנזק נגרם למבנה והגשתם תביעת ביטוח דירה. במקרה הזה, שמאי יבדוק את הנסיבות שגרמו לנזק כדי להעריך ולקבוע האם הנזק נגרם עקב סיבה שאינה כלולה בפוליסה בה אתם מבוטחים.

כיצד להוזיל את עלויות הביטוח?

הדבר הראשון שכדאי לעשות, הוא השוואות מחירים. בבחירת סוג הביטוח תוכלו לצמצם ולבחור רק בתוכנית הבסיסית ביותר,  ולהעלות את גובה ההשתתפות העצמית. תמיד תוכלו להסכים על הערכה בשווי נמוך יותר מהערך האמיתי של תכולת הדירה שימו לב כי הוזלה על רקע כזה אינה בהכרח מומלצת משום שהיא לוקחת סיכון שבמקרה ויגרם נזק, הביטוח לא יכסה את העלות האמיתית שלו, לכן דווקא כדאי לסמוך על שמאי מומחה כך שההערכה תתבצע לפני רכישת הביטוח ומחירו יקבע בהתאם לצורך עתידי אפשרי בו.

מערכת אתר ביטוח

מערכת אתר ביטוח מורכבת מאנשי מקצוע רבים בתחום הביטוח , כתיבה ושיווק ופועלים יחד על מנת לסקור את כל מה שחשוב לדעת על ענף הביטוח בצורה נוחה וקלה להבנה. במידה ואתם חולקים את החזון שלנו, נשמח לשמוע ממכם ולצרף אתכם למערכת אתר ביטוח.
כל הזכויות שמורות לאתר ביטוח
רוכשים ביטוח אחריות מקצועית של מגדל בהנחה בלעדית
migdalbox