ביטוח דירהמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

מהו ביטוח דירה?סוג והיקף הכיסוי בפועל

ביטוח דירה הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שניתן לעשות, הביטוח מגן על הנכס היקר ביותר שמחזיקים רוב האזרחים במדינה. הצורך בביטוח דירה יכול להופיע במקרים רבים, בין אם מדובר בפריצה לבית במסגרתה נגנבו חפצים יקרי ערך או בין אם מדובר בנזק שנגרם בתום לב במהלך שיפוץ. באמצעות ביטוח דירה תוכלו להגן על עצמכם בפני נזק לתשתיות של הדירה שתיקונן עולה לרוב עשרות או מאות אלפי שקלים.

ביטוח דירה צד ג'האם הוא נכון לי?

ביטוח דירה צד ג' הוא ביטוח הכרחי לבעלי דירות ומשכירי דירות כאחד, כל אדם שמגיע אליכם לדירה נמצא למעשה באחריותכם, אם הוא יפגע או יפצע כתוצאה ממפגע כלשהו בבית, האחריות על כך עלולה ליפול עליכם.

יש נטייה בציבור להתעלם מהסוג הזה של התביעות, אולם תחשבו שמדובר באדם שלא מכיר אתכם, טכנאי, או שליח שלא מכיר אתכם ועלול לנצל את ההזדמנות כדי לתבוע. אפילו חברים שהגיעו אליכם ונפגעו יכולים לתבוע את בעל הדירה. קשה להאמין אבל חיפוש קצר בגוגל יאשש את הטענה הזאת.

השוואת ביטוח דירהביטוח איכותי תואם לנכס

יש מגוון אתרים ודרכים להשוות בין ביטוחי דירות, משרד האוצר השיק אתר בשם האוצר שלי הכולל הסברים בסיסיים על פוליסות הביטוח האפשריות, כך שניתן לקבל באמצעותו מושג בסיסי לגבי סדרי הגודל של מחירי ביטוח הדירה, אולם חשוב שלא לטעות ולחשוב כי ניתן לרכוש ביטוח לאחר חיפוש קצר באחד מאתרי השוואות המחירים, זה איננו המצב.

האתרים שמציעים להשוות מחירים עבורכם לא מציגים בפניכם את התמונה המלאה, הם לרוב לא כוללים מידע על הפוליסה עצמה ומציגים בפניכם רק את השורה התחתונה, המחיר. כך יוצא שכדי לקבל את הפרטים המלאים על הביטוח, המבוטחים צריכים לקרוא קבצים של עשרות עמודים, מבוטחים רבים לא מספיק מתעמקים בקובץ ונדהמים בדיעבד לגלות שבמקרים רבים הם לא מכוסים על ידי הביטוח ושאינם זכאים לפיצוי.

כך יוצא שמבוטח יכול לשלם במשך שנים על ביטוח לא מספיק טוב או לא מספיק רלוונטי, לכן חשוב תמיד לשוחח עם מומחה בתחום ביטוחי הדירות על מנת שהוא יוכל להסביר לכם מהם הסעיפים שאתם חייבים לכלול בפוליסה ומה הם הסעיפים שניתן לוותר עליהם. המומחים שלנו ישמחו להתאים לכם ביטוח דירה מקיף במחיר משתלם במיוחד.

פוליסות ביטוח דירה החופש לבחור פוליסה נכונה

TOP HOME

ביטוח דירה

ביטוח דירה
אדירה כסף

ביטוח דירה

ביטוח דירה
הבית שלי

ביטוח דירה

ביטוח דירה
אדירה זהב

ביטוח דירה

ביטוח דירה

ביטוח דירה שכורהפוליסה לתקופה זמנית

לבטח תופתעו אבל גם למי ששוכר דירה יש אינטרס לרכוש ביטוח דירה, מעבר לביטוח תכולה המספק הגנה לשוכר במקרה של פריצה לבית, בו רוב החפצים שייכים לשוכר ולא למשכיר.

נקודה נוספת, שפעמים רבות זוכה להתעלמות מהשוכרים היא שבסופו של יום הם מקבלים לרשותם נכס לשימוש זמני, הנכס יקר מאוד ויש בו תשתיות יקרות כמו חשמל וביוב. פעמים רבות בחוזה השכירות נקבע כי הם יהיו אחראים לשמור על מצב הבית, או על אזורים ספציפיים בדירה ולכן במקרה של נזק הם יוכלו להיחשב לאחראיים עליו ולשלם סכומים לא קטנים לתקנו, אפילו אם הם לא האשמים בנזק והנזק נגרם על ידי בעל מקצוע שעבד בדירה מטעם השוכר.

אכן, מדובר בסכנה כספית לא קטנה, ששוכרים רבים לא יכולים לעמוד בה במקרה מסוג זה ולכן חלק לא קטן מהשוכרים בוחרים לרכוש פוליסת ביטוח לדירה שכורה. חשוב לציין שחלק גדול מהמקרים, המשכיר הוא האחראי הבלעדי למצבה של הדירה, לכן לפני רכישת ביטוח מסוג זה חשוב לבדוק את חוזה השכירות.

ביטוח תכולת דירההרכוש היקר לליבכם

ביטוח דירה הוא למעשה שם כולל לשתי פוליסות שונות, הראשונה היא ביטוח מבנה, בה מבטחים את הדירה עצמה, את הקירות, הרצפה, המטבח, תשתיות החשמל, המים והביוב וכן כל חלק פיזי בדירה או במרפסת.

לעומת ביטוח מבנה, ביטוח התכולה מיועד לרכוש של בעל הדירה ובכלל זאת לכל חפץ שנמצא בדירה ומופיע בפוליסת הביטוח. לרוב נהוג לבטח את הרהיטים, מוצרי החשמל, הבגדים, ומוצרים אחרים בעלי ערך. חשוב לשים לב שתכשיטים אינם נכללים בפוליסת התכולה הבסיסית ועל מנת לבטח אותם יש לרכוש פוליסה נפרדת.

ביטוח התכולה יספק לכם הגנה לא רק במקרה של גניבה, הסיבה המרכזית בגינה אנשים רוכשים ביטוח, אלא גם במקרים אחרים של נזק שנגרם כתוצאה ממזג אוויר קיצוני, שלג או גשם ואף מנזקים שנגרמו על ידי שרב.

חברות ביטוח המציעות ביטוח דירהמי השחקנים הגדולים בענף?

חברות ביטוח רבות מציעות ביטוח דירה, רוב מוצרי הביטוח דומים מאוד במהותם ומציעים כיסוי דומה. ההבדלים באים לידי ביטוי בגובה הפרמיה החודשית ובאיכות השירות של חברת הביטוח. לכן כל כך כדאי לעשות שימוש בכלים של משרד האוצר ורשות שוק ההון כאשר מבטחים את הדירה.

בין החברות המציעות ביטוח דירה ניתן למנות את הכשרה חברה לביטוח, שירביט, AIG, ביטוח חקלאי, ביטוח ישיר, ליברה, כלל, הפניקס, שומרה, שלמה ביטוח, מנורה, איילון, מגדל, כלל ועוד.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח דירה?חשוב לעשות שיעורי בית

בקצרה, לא. יחד עם זאת, חברות הביטוח לרוב מציעות פוליסות מקיפות בעלות אטרקטיבית ולכן אין סיבה ממשית להסיר באופן יזום את אחד הכיסוים, למעט מקרים בהם יש צד שלישי אשר מבטח אתכם כגון בעל דירה וכדומה. 

ביטוח מבנה מגן עליכם מפני נזקים אשר יכולים להיגרם למבנה בו אתם גרים בעקבות שריפות, פיצוצים, נזקי מזג אוויר קשה, שריפה ועוד. תשתית הבית שלכם מכוסה, כולל קירות, רצפה, תקרה, דלתות וחלונות. בנוסף גם החלקים בצמודים כגון מערכות מיזוג אוויר, מרפסות, צנרת ועוד). בנוסף על כך, אל תמהרו להסיק שביתכם מכוסה באופן מלא, חשוב לבדוק את הפוליסה עם זכוכית מגדלת לפני שקובעים זאת.

ביטוח משכנתא אינו קשור למצבו הפיזי של הבית, ביטוח זה נועד להבטיח שתוכלו להחזיר את ההלוואה שקיבלתם מהבנק על מנת לרכוש את הבית. ביטוח דירה יסייע לכם לכסות הוצאות בלתי צפויות אשר עלויות לקרות לבית כתוצאה מאירועים בלתי צפויים.

ביטוח דירה הוא הביטוח היחיד שלא צריך הקדמה, בדיוק כפי שכל אחד מאיתנו מבטח את רכבו , אז בוודאי שנבטח נכס אשר יקר פי כמה וכמה מהרכב שלנו. 

לא מעט שוכרים ומשכירים מגיעים למבוי סתום בזמן המשא ומתן מכיוון שאין הגדרה ברורה על מי האחריות. על פניו זהו אינטרס של השוכר שכך יוכל להתגורר בדירה בראש שקט ולא לחשוש על נזק שעלול להיגרם.

יחד עם זאת, השוכר הוא זמני והמשכיר הוא שמחזיק בנכס לאורך זמן ומן הראוי שהוא יבטח את הנכס שלו. 

בשונה מהדעה הרווחת, ביטוח דירה יכול להגיע לעלות של שקלים בודדים ליום. רבים חושבים שמכיוון שהדירה יקרה, גם הביטוח יהיה יקר גם כן. אל תמנעו מלבדוק לפחות כמה יעלה ביטוח לדירה שלכם. 

חברות הביטוח השתכללו ומציעות תביעות דיגיטליות, יחד עם זאת, לרוב בביטוחי דירה התהליך אינו מסתיים בדיגיטל ותצטרכו לפגוש שמאי או איש מקצוע מטעם חברת הביטוח ולהמשיך תהליך בירוקרטי לא נעים כל כך. 

ביטוח דירהפוליסה בהתאמה אישית

זה לא מכובד להעתיק