כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח דירה מומלצות
HOME פלוס

ביטוח דירה

אדירה ארד

ביטוח דירה

בונים מהיסוד

ביטוח דירה

מידע נוסף על ביטוח דירה
לא נמצאו עמודים נוספים
בלוג ביטוח דירה

איך מתכוננים לרעידת אדמה?

אירוע של רעידת אדמה יכול להיות מפחיד ומסוכן מאוד, לרוב זה מתרחש ללא התראה מוקדמת ולכן חשוב לוודא שיש בסביבתכם את כל הדרוש על מנת להיות מוכנים ככל שניתן.
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

איך-להתכונן-לרעידת-אדמה

זה נכון שרעידת אדמה היא בדרך כלל אירוע בלתי צפוי, תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה, אבל אנחנו יודעים שהיא עלולה להתרחש, אנו למודי ניסיון מאסונות טבע שונים שהתרחשו בעולם ויודעים מה יכול להיגרם בעקבות רעידות אדמה.
איך להיערך, מה ניתן להכין או לרכוש מראש על מנת למזער את הנזקים ולהגן על עצמכם ורכושכם? כל המידע הרלוונטי לנושא מפורט לפניכם, ולא שכחנו את החשוב מכל בהקשר זה- מידע על ביטוח דירה.

היערכות לשעת חירום

מרבית הפגיעות הנגרמות בעת רעידת האדמה הן משברי זכוכית מחלונות מתנפצים, דליפות גז, וקריסה של חפצים שיכולים לפגוע בגוף של מי שנמצא במבנה. מומלץ להכין את הבית ואת דייריו לעת חירום, לקראת מצבים בהם תתרחש רעידת אדמה. למשל, להימנע מהנחת חפצים כבדים במקומות גבוהים, לדאוג לתמיכה בתליית הדודים, בלוני גז ומזגנים, אחסון חומרים דליקים ורעילים רחוק ממקור חום וייצוב רהיטים בצמוד לקירות.

דבר נוסף שכדאי לעשות הוא למצוא מקום בטוח אליו ניתן לברוח בעת חירום, ולהכין פנסים, ערכת עזרה ראשונה, מלאי מים ומזון למקרים כאלו. נוסף לאלו, חשוב מאוד לעשות ביטוח מבנה דירה ותכולתה לכל מקרה שהוא.

מידת היתכנות

כמו שכבר ציינו, קשה לחזות ולצפות אסונות טבע, אך קיימת חשיבות רבה להיערכות מראש שהוזכרה מעלה, ולתשומת לב להתראות שונות במידה ויש ידיעה מקדימה למכה. בעולם מתרחשות רעידות אדמה רבות, והמודעות להיתכנותן צריכה להגביר אצלנו את הערנות לגבי אסון טבע שכזה.
באזורנו, התרחשו במהלך ההיסטוריה רעידות אדמה רבות שהובילו להרס גדול. וזאת בעיקר עקב העובדה שישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי המאופיין בפעילות גיאולוגית רבה שעלולה להוביל לרעידת אדמה. פעמים רבות רעידת אדמה הביאה להרס בלתי נתפס שפגם מאוד ברכושם של אנשים, באיכות חייהם והוביל למעמסה כלכלית כבדה מאוד. תמיד כדאי למזער נזקים, ולכן לא לשכוח להיערך מראש למצב בו נתקל בנזקים בלתי צפויים שנצטרך לכסות. כדאי שיהיה לכם כיסוי מתאים וגב שמשרה ביטחון לגבי ביטוח דירה, תכולתה ובריאותכם.

ביטוחים הכרחיים

לאור אפשרויות הנזקים הרבות שיכולות להיגרם בעקבות רעידת אדמה, הן לדיירים בבית והן לרכוש או למבנה, מאוד חשוב לדאוג לביטוחים רלוונטיים לכל אחד מהמקרים. חשוב מאוד שתדעו, שאין המדינה חייבת לפצות את האזרחים במקרה של הנזקים הללו, לכן כדאי שתדאגו לעצמכם ותרכשו ביטוח דירה ותכולה, והן וודאו שנזקים גופניים ונפשיים הנגרמים עקב אסון טבע נכללים בביטוח הבריאות שלכם.
 זה נכון, סעיף של ביטוח רעידת אדמה מייקר את פוליסת ביטוח מבנה דירה אך הוא הכרחי. שימו לב כמובן שגם ההשתתפות העצמית לסעיף רעידת אדמה לביטוח דירה יכולה להיות גבוהה.

לסיכום, תמיד כדאי להיערך גם לבלתי צפוי היערכות מראש לשעת חירום היא בין השאר ביטוח רלוונטי, בין אם ביטוח בריאות או ביטוח דירה ותכולתה.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק