כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח דירה מומלצות
דירה פלוס

ביטוח דירה

Cyber Assist

ביטוח דירה

בונים מהיסוד

ביטוח דירה

מידע נוסף על ביטוח דירה
לא נמצאו עמודים נוספים
בלוג ביטוח דירה

איך ניתן להוזיל את ביטוח מבנה לדירה שלכם?

ביטוחי דירה תמיד היו ברורים וקבועים, תשתיות הדירה לא ניתנות לשינוי ולכן האלמנט היחיד שנתון לשינוי הוא ביטוח רכוש. אם כך, איך בכל זאת ניתן להוזיל את ביטוח המבנה שלכם?
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח מבנה לדירה

דברים רבים יכולים לקרות למבנה הדירה, החל מנזקים בפנים הדירה, הנגרמים עקב התפוצצות בלון גז או צנרת ועד נזקים נגרמים בעקבות אסונות טבע- רעידות אדמה, שיטפונות, ברקים.. ואף, לצערנו, במדינה כמו שלנו – נזקים הנגרמים עקב אירועים ביטחוניים. תיקון הנזקים הנגרמים עלולים להיות מייגעים ולהגיע לעלויות גבוהות מאוד. כדי לחסוך אנו ממליצים על ביטוח דירה. לפניכם כל הפרטים החשובים שצריך לדעת על הביטוח:

מהו ביטוח דירה?

הבית הוא הנכס החשוב והיקר ביותר שיש ברשות רוב האנשים, במקרה של נזק שנגרם לקניין יקר הערך הזה, הנטל עלול להיות גדול מכדי שתוכלו לשאת בו וכדאי מאוד לבטח אותו לכל מקרה שבו לא תוכלו לקבל פיצויים על הנזקים ותצטרכו לשאת בעלויות בעצמכם.

ביטוח דירה מורכב משני חלקים: ביטוח מבנה לדירה עצמה, וכמו כן ביטוח לתכולתה. ניתן לרכוש אותם יחד, או כל אחד לחוד. ביטוח בסיסי כזה מתייחס לסעיפים כמו פריצות וגניבות, וכיסוי נזקים עקב שיטפונות וכדומה. לעומת זאת, כדי להגן על רכוש אישי יקר ערך, צריך לרכוש הרחבות מותאמות לתכניות הביטוח.

ביטוח מבנה מתייחס לביטוח הנכס עצמו- קירות, תקרות, רצפות, דלתות חלונות, ותשתיות כמו חשמל ומים.

מה חשוב לבדוק?

חשוב לשים לב מה מכסה הביטוח- ביטוח דירה לא מכסה כל מקרה, ויש לבדוק בסעיפי הביטוח אילו סייגים קיימים בו.

בנוסף, כדאי כמובן לבדוק מה ערכו של המבנה אותו אתם רוצים לבטח, ותכולתו כדי לוודא שעלות הביטוח מתאימה משתלמת ביחס העלות לעומת הכיסוי שלו. פעמים רבות גובה הכיסוי אינו תואם את גובה ערכו של הנזק.

בנוסף, כיוון שמדובר בעסק יקר, בדקו מהו גובה ההשתתפות העצמית בכיסוי הביטוח, ואת סעיפי האחריות כלפי צד שלישי שיכול להיות מעורב בעניין. בנוסף, נסו לבדוק את תנאי השירות של חברת הביטוח, ואת מדיניות פריסת תשלומים והריביות שלה.

כיצד להוזיל עלויות?

הדבר הראשון שכדאי לעשות, כמו לפני כל רכישה משמעותית הוא השוואות מחירים. בבחירת סוג הביטוח תוכלו לצמצם ולבחור רק בתכנית הבסיסית ביותר, ללא הרחבות נוספות. תמיד תוכלו להסכים על הערכה בשווי נמוך יותר מהערך האמיתי של המבנה ( שימו לב כי הוזלה על רקע כזה אינה בהכרח מומלצת משום שהיא לוקחת סיכון שבמקרה ויגרם נזק, הביטוח לא יכסה את העלות האמיתית שלו)

כמובן, תמיד ניתן ברכישת ביטוח דירה להגדיל את סך ההשתתפות העצמית מתוך כיסוי הביטוח ובכך להקטין את מחירה של הפוליסה. נוסף על כך, ניתן להוסיף אמצעי מיגון ואבטחה במבנה בו אתם מתגוררים כך שיסייעו לכם למזער חלק מהנזקים האפשריים שיכולים להיגרם ביום יום, כך תצטרכו לבטח פחות במסגרת הביטוח.

כל אלו הן רק הצעות, והן נתונות לשיקול דעתכם. רק וודאו שאם וכאשר תצטרכו ביטוח, יהיה לכם גב!

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק