כל מה שחשוב לדעת

אל תחמיצו עדכונים מאיתנו
הרשמו וקבלו מאיתנו ניוזלטר משובח מעת לעת
פוליסות ביטוח דירה מומלצות
דירה פלוס

ביטוח דירה

Safe Home

ביטוח דירה

TOP HOME

ביטוח דירה

מידע נוסף על ביטוח דירה
לא נמצאו עמודים נוספים
בלוג ביטוח דירה

כיצד ביטוח בריכה פרטית ישפיע על שאר הביטוחים שלכם?

בריכה פרטית הינה תוספת מבורכת לכל בית פרטי, מלבד ההנאות ישנן גם סכנות ואליהן מתלווים ביטוחים שונים. גלו כיצד בריכה פרטית תשפיע על תשלומי הביטוח הקיימים שלכם
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

ביטוח בריכה פרטית

סוף סוף עברתם לבית חדש אשר עמלתם רבות על תכנונו, בו יש כל מה שחלמתם- יש גינה גדולה שהילדים יכולים להתרוצץ ולשחק בה, ובריכה פרטית מתאימה בדיוק לאירוח מסיבות וכמו כן גם לספורט קליל בכל ערב. מה שאתם צריכים לדעת במקרה כזה, שמלבד ביטוח דירה צריך לעשות ביטוח לגינה ולבריכה, אך יש לכך השלכות ביחס לשאר הביטוחים שלכם. רוצים לדעת איך ביטוח בריכה פרטית ישפיע על שאר הביטוחים? המשיכו לקרוא את הקטע שלפניכם:

מה זה בעצם ביטוח דירה?

ביטוח דירה מורכב משני חלקים: ביטוח מבנה לדירה עצמה (קירות, תקרות, רצפות, דלתות חלונות, ותשתיות כמו חשמל ומים) וכמו כן ביטוח לתכולתה. ניתן לרכוש אותם יחד, או כל אחד לחוד. ביטוח בסיסי כזה מתייחס לסעיפים כמו פריצות וגניבות, וכיסוי נזקים עקב שיטפונות, סערות כדומה.

לעומת זאת, כדי להגן על רכוש אישי יקר ערך, צריך לרכוש הרחבות מותאמות לתכניות הביטוח. אם יש לכם תכולה יקרה ואתם מעוניינים בפיצוי התואם את ערך הרכוש שלכם, חשוב מאוד לדרוש מחברת הביטוח איש מקצוע שיקבע את ערכו של הרכוש. ביטוח דירה לא מכסה כל מקרה, ויש לבדוק בסעיפי פוליסת הביטוח אילו סייגים קיימים בו. וודאו שהביטוח משתלם ביחס העלות לעומת הכיסוי שלו. פעמים רבות גובה הכיסוי אינו תואם את גובה ערכו של הנזק.

לא כדאי לפספס

כדאי לערוך השוואות מחירים, ולבדוק מה כולל הביטוח ואלו הרחבות ניתן וצריך לעשות בהתאם למצבכם. כדאי לבדוק מה הם תנאי התשלומים והריביות, ומה גובה ההשתתפות העצמית.

פוליסה בסיסית של ביטוח דירה לרוב אינה מכסה ביטוח בריכות ומומלץ לרכוש הרחבות כיוון כפי שציינו לא הכול כלול בה. אחד הסעיפים החשובים למשל שכדאי מאוד להוסיף בהרחבה הוא ביטוח צד שלישי. הרחבה זו המכסה נזקי גוף ורכוש הנגרמים לצד שלישי הנמצא בשטח ביתכם.

ביטוח בריכה פרטית

אז כפי שציינו מעלה , ישנם דברים שדורשים הרחבה של ביטוח דירה ואחד מהם הוא שטח הגינה שלכם, ועל אחת כמה וכמה גם בריכת השחייה. פוליסות ביטוח דירה אינן מכסות בריכות וצריך להוסיף אותן בפוליסה נפרדת. יש לבטח את הבריכה כמובן כחלק מביטוח רכוש במקרה של נזק לבריכה עצמה, אך יש צורך לבטחה תחת סעיף חבויות, זה שציינו בפסקה הקודמת המכונה "צד שלישי".

פרק זה נותן כיסוי במקרה של תאונה, פציעה או כל אירוע של פגיעה פיזית באחד מבני המשפחה או האורחים שלכם בזמן הרחצה בבריכה שנמצאת אצלכם בחצר.

מכאן ניתן להסיק שביטוח בריכה פרטית עלול ליקר את ביטוח מבנה הדירה ותכולתה, והוא מערב ביטוח של צדדים נוספים שלא רק נוגע ברכוש אלא בגוף אדם. לא כדאי לפספס את ההרחבה הזו, אחרת לא תתאפשר לכם ולאורחים הנאה אמיתית ובטוחה מהיתרונות של ביתכם החדש.

אהבתם? שתפו עם חברים
Picture of צוות ביטוח

צוות ביטוח

צוות הכותבים של אתר ביטוח מורכב מאנשי מקצוע בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום או אנשי מקצוע אשר שואפים להנגיש את המידע לקהל הרחב. אנחנו צמאים לידע ונשמח לשמוע ממכם על נושאים או תחומים נוספים שתרצו שנכתוב עליהם.

זה לא מכובד להעתיק