איך לבחור את סכום הכיסוי ביטוח חיים המדוייק

איך לבחור את סכום הכיסוי ביטוח חיים המדוייק?

האם בביטוח חיים המטרה היא לרכוש את הכיסוי הגבוה ביותר? תתפלאו, התשובה היא לא. אז איך באמת ניתן לבחור את סכום כיסוי הביטוח חיים באופן מדוייק?

מה תמצאו בכתבה שלנו?

אנשים רבים מגיעים לשלב בחיים שבו הם מעוניינים לרכוש לעצמם ביטוח חיים. ביטוח חיים הוא היחיד שיכול להבטיח המשך הכנסה ופרנסה למרות אובדן כושר עבודה מסיבות כמו פציעה, מחלה או כל סיבה אחרת, ולכן כל מיני אנשים בוחרים לרכוש אותו. ביטוח חיים, כמו כל סוג ביטוח אחר, יכול לעמוד במסגרת של גבולות אחריות שיקבעו מה יהיה סכום הביטוח שייכנס אל המבוטח ברגע האמת, ונשאלת השאלה איך לבחור את סכום הכיסוי ביטוח חיים המדוייק? כדי לענות על זה יצאנו לבדוק מה בדיוק תצטרכו לשאול את עצמכם לפני שתרכשו ביטוח חיים אצל אחת מחברות הביטוח הפעילות במדינת ישראל.

מה זאת אומרת "איך"? כמה שיותר יותר טוב, לא?

אז כן, השאיפה של כולנו היא לקבל כמה שיותר כסף במהלך החיים, כך שיתאפשר לנו לא רק לפרנס את המשפחה שלנו ולדאוג להם לחיים טובים, אלא גם לאפשר לעצמנו להנות מחיי מותרות הכוללים טיולים, חופשות, בית מגורים מרווח והנאות נוספות. אולם ממש כמו בחיים עצמם – כדי להרוויח הרבה כסף תצטרכו לעבוד הרבה יותר, וכדי לרכוש ביטוח חיים עם כיסוי גדול יותר – תצטרכו לשלם הרבה יותר. לכן, הטענה של כמה שיותר יותר טוב הופכת ללא ממש רלוונטית.

כל מה שחשוב לדעת כדי לבחור כיסוי מדויק לביטוח חיים

כדי שלא נצא מהגבולות אבל עדיין נוכל לשמור על רמת חיים טובה עבורנו ועבור בני המשפחה שלנו, יש לבחור את סכום הכיסוי ביטוח חיים בצורה חכמה. לפני שתרכשו ביטוח חיים ועל מנת לקבוע את מחיר הפוליסה, חברת הביטוח תשאל אתכם מספר שאלות כלליות: מין, גיל, עישון, מחלות רקע ועוד.. בנוסף, מה שיקבע את מחיר הפוליסה הוא סכום הכיסוי שתבקשו.

אז איך לבחור את סכום הכיסוי ביטוח חיים המדוייק?

כדי לחשב את הנושא הזה בצורה טובה, תצטרכו להשקיע קצת מאמץ ומחשבה שעשויים להשתלם לכם בעתיד. החישוב נעשה בצורה הבאה: חשבו מהו סכום הנטו שאתם מרוויחים מדי חודש, והבינו כמה מתוכו הולך לחיסכון וכמה לשימוש בפועל. בהתאם לזה תוכלו לחשב מהו האחוז מתוך השכר שלכם שיש בו שימוש מיידי, וזהו הסכום שאותו תבקשו כ-כיסוי ביטוח חיים, לפחות לכמה שנים הקרובות.

הגוזלים שלי עזבו את הקן

ככל שהילדים גדלים, כך הצורך שלהם בשימוש בכספים שלכם הולך ויורד. ולמה? הם מתחילים לעבוד בעצמם, קונים לעצמם ביגוד, הנעלה וכדומה ומבקשים מכם פחות ופחות כסף עם הזמן. לכן, כשאתם בוחרים כיסוי ביטוח חיים בסכום מסוים, דעו שבשנים הבאות תוכלו להוריד אותו ובהתאם לשלם מדי חודש פחות כסף עבור ביטוח חיים.

אז איך זה בעצם עובד?

לאחר כל החישובים, תוכלו להגיש לחברת הביטוח בקשה לכיסוי עבור סכום מסוים ולמשך מספר שנים שתקציבו בעצמכם. לאחר שיעברו השנים, תוכלו לשנות מול חברת הביטוח את תנאי הפוליסה, ותוכלו לקבוע מחדש את סכום הכיסוי ולמשך כמה זמן ביטוח חיים זה יהיה פעיל.

איך יודעים באיזו חברת ביטוח לבחור כדי לרכוש ביטוח חיים?

חברות הביטוח הפעילות בישראל מציעות, כל אחת מהן, פוליסות שונות לביטוח חיים, בהיקפים שונים ובמחירים שונים. היות ומדובר בעניין חשוב ומשמעותי ביותר לכם ולבני המשפחה שלכם, חשוב להשקיע זמן בהשוואה בין ההצעות שהתקבלו מחברות הביטוח השונות, וגם לקבל המלצות מבני משפחה וחברים שכבר רכשו לעצמם ביטוח חיים. ככל שחברת הביטוח תהיה שירותית יותר, אדיבה יותר וזמינה יותר, כך תוכלו להבטיח שברגע האמת תהיה לכם רשת ביטחון יציבה.

מערכת אתר ביטוח

מערכת אתר ביטוח מורכבת מאנשי מקצוע רבים בתחום הביטוח , כתיבה ושיווק ופועלים יחד על מנת לסקור את כל מה שחשוב לדעת על ענף הביטוח בצורה נוחה וקלה להבנה. במידה ואתם חולקים את החזון שלנו, נשמח לשמוע ממכם ולצרף אתכם למערכת אתר ביטוח.
כל הזכויות שמורות לאתר ביטוח
רוכשים ביטוח אחריות מקצועית של מגדל בהנחה בלעדית
migdalbox