• ביטוח תאונות אישיות

   פוליסות ביטוח תאונות אישיות מעניקות למבוטח פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של פציעה או חבלה כתוצאה מתאונה

   ביטוח בריאות

   פוליסות ביטוח בריאות מקיפה ונועדה להעניק למבוטח כיסויים נרחבים לקבלת טיפול רפואי בעת הצורך

   ביטוח מחלות קשות

   פוליסות ביטוח מחלות קשות מעניקות למבוטח פיצוי כספי במקרה של מחלה קשה וזאת על מנת לממן טיפולים.

   ביטוח חיים

   פוליסות ביטוח חיים מעניקות ליורשיו של המבוטח סכום פיצוי כספי מוסכם מראש במקרה של מוות.

   ביטוח סיעודי

   פוליסות ביטוח סיעודי מעניק שיפוי כספי מתמשך למבוטח אשר נמצא במצב סיעודי זמני או קבוע

   ביטוח אובדן כושר עבודה

   פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה יעניק למבוטח פיצוי כספי חודשי במקרה שבו איבד את יכולת הפרנסה

   הזמינו ללא עלות
   חוברת ניתוח תיק ביטוח
  • ביטוח אחריות מקצועית

   פוליסות ביטוח אחריות מקצועית מיועדות להגן על אנשי מקצוע בכל תחום מפני תביעות אשר נובעות מרשלנות

   ביטוח דירה

   פוליסות ביטוח דירה מכילה מספר כיסויים אשר נועדו להגן על תשתית הדירה, תכולתה וסביבה

   ביטוח משכנתא

   פוליסות ביטוח משכנתא נועדה להבטיח את יכולת תשלום המשכנתא של המבוטח במקרה של מוות בטרם עת

   ביטוח רכב

   פוליסות ביטוח רכב מכילות מספר רב של כיסויים לכל כלי רכב מוטורי אשר נועד להעניק פיצוי במקרה של תאונה

   ביטוח נסיעות לחו"ל

   פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל תעניק שיפוי כספי במקרה של אובדן כבודה או טיפול רפואי במסגרת נסיעה לחו"ל

   ביטוח עסק

   פוליסות ביטוח עסק מגוונות וגמישות מיועדות להגן על כל בית עסק בהתאם לדרישתו ופועלו.

   הזמינו ללא עלות
 • הר ביטוח
 • מי אנחנו

למה צריך ביטוח חיים במשכנתא?

מה תפקידו של ביטוח חיים בביטוח המשכנתא שלכם? למה הוא הכרחי אם הבית מהווה ערבון בעבור ההלוואה שלקחתם הבנק? ניסינו להסביר קצת ולשפוך אור על הנושא
ביטוח חיים בהנחה בלעדית
נקודות אפורות
נקודות אפורות
מה תלמדו בכתבה שלנו?
Newsletter3
הירשמו לניוזלטר
אל תפספסו את הטיפ הבא שלנו בנושא ביטוח

ביטוח חיים במשכנתא הוא ביטוח שהבנק שמעניק את המשכנתא מחייב את נוטל המשכנתא מהבנק לרכוש, הסיבה שהבנק דורש מהלווה לרכוש ביטוח משכנתא היא כדי להבטיח לעצמו שהוא יקבל בחזרה את הכספים שנתן ללווה גם במקרה בו הוא נפטר לפני שהספיק להחזיר את הכספים שלקח מהבנק. 

מה זה ביטוח חיים במשכנתא?

ביטוח חיים במשכנתא מגן גם על הבנק שהעניק את ההלוואה וגם על נוטל המשכנתא ובני משפחתו במקרה פטירה לפני החזרת ההלוואה וגם במקרה של נכות שלא מאפשרת לרוכש הפוליסה לפרנס את עצמו. 

במקרה מסוג זה, חברת הביטוח תשלם לנוטל ההלוואה סכום כסף משמעותי בסכום דומה ליתרת החוב שנותרה לו כלפי הבנק. למעשה, הכסף יעבור כולו לבנק לטובת חיסול ההלוואה ואם ישאר עודף הוא יועבר למוטבים של רוכש הביטוח.

בנקים רבים דורשים את רכישת הביטוח כדי למנוע מצב בו המשפחה של נוטל ההלוואה לא מסוגלת לעמוד בתשלומי המשכנתא החודשיים מה שיכניס את הבנק למאבק משפטי ארוך וכואב מול משפחה שנאבקת על הבית שלה. 

כפי שצויין לעיל, ברוב המקרים סכום הפיצוי המופיע בפוליסה צמוד לגובה החוב שנותר לנוטל המשכנתא להחזיר, לאור זאת ככל שעוברות השנים וככל שיתרת החוב מצטמצמת גם העלות של פוליסת הביטוח יורדת. 

חלק לא קטן מבין אלה שרוכשים ביטוח חיים במשכנתא חושבים שמדובר בכפל ביטוח, זה לא המצב, אמנם שתי הפוליסות דומות באופיין אבל הערך שלהן שונה לחלוטין. בעוד שביטוח חיים במשכנתא מבטיח לכם ולמשפחתכם שתוכלו לשמור על הבית שלכם במקרה של מוות או נכות. ביטוח החיים הרגיל יסייע לכם להתמודד עם הפגיעה הכלכלית הנובעת ממוות או נכות.

כמה עולה ביטוח חיים במשכנתא?

העלות של ביטוח חיים במשכנתא עולה לרוב כמה עשרות שקלים, המחיר עלול להשתנות באופן משמעותי בין לווה אחד למשנהו לאור העובדה שמידת הסכנה הנובעת מלווים שונים עלולה להיות שונה במיוחד. דמיינו למשל לווה בריא בן 45 שלקח משכנתא למשך 30 שנה לעומת לווה בריא בן 25 שלקח משכנתא למשך 30 שנה. ברור כי יש סבירות גבוהה יותר שהלווה בן ה-45 יתמודד עם בעיות רפואיות שעלולות לפגוע בהכנסה שלו לעומת הלווה הצעיר יותר שאמור לסיים את תקופת ההלוואה בגיל 55.

כמו כן, חברות הביטוח מתחשבות בעוד גורמים לפני שהן מחליטות מה תהיה גובה הפרמיה החודשית. חברת הביטוח מתחשבות בתחום העיסוק של נוטל המשכנתא ואם התחום נחשב למסוכן יחסית היא תגבה יותר, בנוסף אנשים בריאים צפויים לשלם פחות עבור המשכנתא.

החשיבות של ביטוח חיים במשכנתא

החשיבות של ביטוח חיים במשכנתא היא אדירה! הביטוח עלול להיות ההבדל בין משפחה שנזרקת לרחוב לאחר שלא הצליחה לעמוד בהחזר התשלומים החודשי לבין משפחה שחיה בנוחות ורווחה יחסית בבית שלה.

כמו כן, חשוב לציין שזה לא כל כך משנה אם אתם חושבים שמדובר בביטוח חשוב או לא לאור העובדה שהבנקים פשוט מחייבים את נוטלי המשכנתאות לרכוש ביטוח כזה.

איך לקנות ביטוח חיים במשכנתא?

בעבר נוטלי המשכנתאות היו חייבים לרכוש את ביטוח המשכנתא בבנק שדרכו נטלו את ההלוואה. חשוב לציין שהמצב הזה השתנה בשנים האחרונות וכי אתם יכולים לרכוש ביטוח משכנתא בכל חברת ביטוח שמציעה ביטוח מסוג זה.

אנו ממליצים בחום לא להתפתות לרכוש את הביטוח דרך הבנק לפני שבדקתם אופציות אחרות לאור העובדה שברוב המקרים הפוליסה שהם מציעים יקרה בהרבה מפוליסות שניתן לרכוש בשוק הפרטי. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר את פוליסת הביטוח הכי משתלמת עבורכם שתחסוך לכם סכומים נכבדים בכל שנה.

סמל לוגו אתר ביטוח
מערכת אתר ביטוח

הצוות שלנו במערכת אתר ביטוח עם ניסיון מצטבר של מעל 40 שנה בתחום, עובד סביב השעון בניסיון להנגיש לכם את תחום הביטוח בצורה הטובה ביותר. 

ביטוח חיים
האם שיפוצניק צריך ביטוח חיים?
ביטוח חיים
כמה עולה ביטוח חיים ריסק?
ביטוח חיים
איך לבחור את סכום הכיסוי ביטוח חיים המדוייק?
ביטוח חיים בהנחה בלעדית
זה לא מכובד להעתיק
הזמינו דוח ביטוח בחינם
לא בטוחים איזה ביטוחים יש לכם? אל דאגה, אנחנו פה!

אנחנו מתמחים בבדיקה והוזלה של כיסוי ביטוח, בין אם נצליח להוזיל את התיק ובין אם לא, אתם תישארו עם חוברת מפורטת אודות כל הביטוחים שיש ברשותכם.