ביטוח חיים לאנשי מפתח

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח חיים לאנשי מפתח

בלא מעט חברות יש עובד מיוחד אותו ניתן להגדיר כאיש מפתח בחברה, אחד שמחזיק בידע או מיומנות יוצאת דופן שמעניק לחברה את היכולת שלה למשוך לקוחות, להציע מוצר ייחודי או להתחרות בשוק תחרותי. 

אנשי המפתח הללו מחזיקים בלא מעט מקרים את המפתח להצלחה של חברה והיעלמותם עלולה להביא לפגיעה אנושה בתפקוד של החברה, לעיתים עד כדי קריסה של החברה. בדיוק לשם כך נועד ביטוח חיים לאנשים מפתח. הביטוח הזה אמור לפצות את המעסיק של איש המפתח במקרה בו איש המפתח נפטר או מאבד את כושר העבודה שלו. הפיצוי אמור לסייע לחברה להתגבר על האובדן של איש המפתח, בין אם על ידי איתור מחליף ובין אם על ידי מתן המשאבים לסגירה או העברה מסודרת של העסק. 

מה זה ביטוח חיים לאנשי מפתח? 

בעוד שבביטוח חיים רגיל המוטבים המופיעים בפוליסה הם לרוב בני המשפחה של המבוטח בביטוח אנשי מפתח מי שיקבל את הפיצוי הוא החברה בה עובד איש המפתח אשר ברוב הגדול של המקרים היא גם זאת שמשלמת עליו. 

כך, החברת מבטיחה לעצמה פיצוי במצב בו העובד החיוני לא יוכל להמשיך לעבוד בחברה ולהעניק לה מיכולותיו וכישוריו. המטרה של ביטוח אנשי מפתח היא להעניק פיצוי משמעותי לחברה שהעסיקה את איש המפתח, מדובר למעשה בסוג של שיפוי כנגד הפסדים משמעותיים שעלולים להיגרם לחברה כתוצאה מהיעלמותו של איש המפתח מקרב כוח האדם של החברה. 

לפני שרוכשים את הביטוח לאיש המפתח חשוב לנסות להעריך את שוויו לחברה וזאת כדי להבין מה הפיצוי אותו יש לקבוע בפוליסת הביטוח, כדי לקבוע את הסכום הראוי צריך לקחת בחשבון מספר לא קטן של אספקטים המשפיעים על הסכום הזה. ננסה לפרט על הגורמים המשפיעים על גובה הפיצוי הראוי:

  • חשוב לנסות להבין האם החברה תאבד את אמון המשקיעים במקרה של היעלמות אי המפתח, האם הם ימשכו את ההשקעות שלהם, האם החברה תוכל למשוך השקעות אחרות, מהו הנזק הצפוי? 
  • כמה זמן יקח למצוא מחליף שיתפוס את מקומו של איש המפתח, מה תהיה עלות ההכשרה שלו, השכר אותו הוא יקבל והאם בכלל ניתן למצוא מישהו כזה בפרק זמן שלא יפגע בחברה אנושות. 
  • האם החברה תספוג פגיעה כלכלית ישירה ומיידית במקרה בו איש המפתח לא יוכל להמשיך לעבוד בחברה, אם כן מה תהיה גובה הפגיעה הכלכלית. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון אובדן לקוחות ופגיעה בפיתוח של מוצרים בהם מעורב איש המפתח.

לביטוח אנשי מפתח יש שלושה מרכיבים חשובים שיכולים לגרום לכך שאיש המפתח לא יוכל להמשיך ולתרום מהידע והניסיון שלו לחברה: 

הראשון הוא ביטוח למקרה מוות, אם איש המפתח ימצא את מותו במהלך תקופת הביטוח, חברת הביטוח תעביר למעסיק שלו, זה שרכש את הפוליסה, את הפיצוי המופיע בפוליסה. 

השני הוא ביטוח למקרה נכות תמידית, אם איש המפתח יהפוך לנכה קבוע, החברה שמעסיקה אותו תקבל לאחר תקופה של שישה חודשים את הסכום המופיע בפוליסת הביטוח.

השלישי הוא ביטוח למקרה אובדן כושר עבודה זמני – חברה שאיבדה את איש המפתח שלה כתוצאה מאובדן כושר עבודה זמני תקבל לאחר תקופת המתנה קבועה מראש פיצוי חודשי, שגובהו ייקבע מראש שאמור לאפשר לחברה להתמודד עם הנזקים הנגרמים כתוצאה מאובדן איש המפתח. 

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
פוליסה מומלצת
הכשרה

מגן לעתיד

פוליסת ביטוח חיים מבית הכשרה
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

כלל כפול למשפחה

פוליסת ביטוח חיים מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

ספיר

פוליסת ביטוח חיים מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

הכנסה למשפחה

פוליסת ביטוח חיים מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

כמה עולה ביטוח חיים לאנשי מפתח? 

העלות של פוליסת ביטוח חיים לאנשי מפתח משתנה מאוד מביטוח אחד לשני, יש מספר גורמים המשפיעים על העלות. הגורם הכי משמעותי הוא גובה הפיצוי אותו מבקשת החברה לקבל במקרה של התממשות תנאי הפוליסה. באופן טבעי, ככל שהפיצוי אותו החברה תבקש לקבל גבוהה יותר המחיר של הפוליסה יזנק.

בנוסף, למצבו הרפואי של איש המפתח יש גם השפעה גדולה על העלות של הפוליסה, אם איש המפתח הוא אדם צעיר ובריא, הרי הסיכון הנשקף לחברת הביטוח נמוך יחסית. אם איש המפתח מבוגר או שמצבו הרפואי רעוע הרי שחברת הביטוח לוקחת על עצמה סיכון גבוהה יותר ולכן סביר שתדרוש פרמיה חודשית גבוהה יותר.

החשיבות של ביטוח חיים לאנשי מפתח

לרכישת ביטוח חיים לאנשי מפתח יש חשיבות אדירה לחברות המעוניינות להגן על עצמן ממקרי קיצון. רכישת הביטוח תסייע לחברה להתמודד עם אחד העובדים הכי חשובים בה. הפיצוי הכלכלי יסייע לחברה למצוא מחליף רפואי ולהתמודד עם ההפסדים שנגרמו כתוצאה מעזיבתו. 

ביטוח אנשי מפתח יכול להיות ההבדל בין חברה שהצליחה להתמודד ולהתגבר על אובדן איש מפתח לבין חברה שהגיעה לפשיטת רגל כתוצאה מאובדנו. 

איך לקנות ביטוח חיים לאנשי מפתח?

אנו ממליצים לרכוש ביטוח אנשי מפתח רק לאחר קיום שיחת ייעוץ מקצועית עם גורם שמבין בתחום, יועצי הביטוח שלנו ישמחו לתת לכם את כל המדדים שעל פיהם כדי לרכוש פוליסת ביטוח כזאת ואף יסיעו לכם באיתור הפוליסה שהכי מתאימה לכם. 

ביטוח חיים לאנשי מפתח בהנחה בלעדית