ביטוח חיים לחולי איידס

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח חיים לחולי איידס?

מחלת האיידס היא מחלה חשוכת מרפא אשר ברוב המקרים מובילה להידרדרות משמעותית במצב הפיזי של החולה ואף למוות, לאור זאת, החולים באיידס נתקלים לעיתים קרובות מאוד בבעיה ברכישת ביטוחים וביטוחי חיים בפרט, זאת למרות העובדה שהתפתחו בשנים האחרונות טיפולים מאריכי חיים רבים ששיפרו הן את איכות החיים והן את תוחלת החיים של החולים במחלה.

חולה שמעוניין לרכוש ביטוח חיים צפוי לשלם סכום גבוהה באופן ניכר ביחס למחירים המקובלים בשוק ובמקרים רבים המוצר שיקבל יהיה נחות מהמוצר שיקבל אדם בריא. זה קורה בגלל העובדה שחברות הביטוח מעוניינות להגדיל את שורת הרווח שלהם ומבוטחים שסביר שיקבלו פיצוי מחברת הביטוח לא משתלמים לחברה.

מה זה ביטוח חיים לחולי איידס?

ביטוח חיים סטנדרטי מעניק למבוטחים בו פיצוי משמעותי מחברת הביטוח בה הוא מבוטח במספר מקרים, הראשון הוא במצב בו המבוטח מאבד את כושר העבודה שלו, כלומר במצב בו המבוטח לא יכול להמשיך לעבוד בעבודה שלו ולפרנס את עצמו באותה רמה שבה היה מפרנס את עצמו בעבר. המקרה השני הוא מקרה של פטירה, במקרה זה חברת הביטוח תעביר פיצוי למוטבים של המבוטח, אנשים אותם קבע המבוטח בפוליסת הביטוח כזכאים לקבלת הפיצוי במקרה פטירה.

במידת הצורך, בגלל אובדן כושר העבודה או בגלל מוות המבוטח או מוטביו, ברוב המקרים מדובר בבני משפחה של המבוטח, רשאים להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח ולדרוש ממנה את תשלום הפיצוי שנקבע בפוליסה. לאחר בירור קצר במסגרתו תיבדק זכאות התובע או התובעים לפיצוי חברת הביטוח תשלם למוטבים או למבוטח את סכום הכסף הדרוש. מי שקיבל לידיו את הכסף יכול לבחור אם לקבל אותו בפעימה בודדת, או כקצבה חודשית.

חולי איידס רבים רוצים לרכוש לעצמם ביטוח חיים כמתואר למעלה, הבעיה היא שחברות הביטוח מערימות קשיים רבים על אנשים שאינם בריאים לפני שהן מבטחות אותם, חולי איידס סובלים ממנה אפילו יותר מאנשים אחרים שמצבם הבריאותי רעוע.

בנוסף בלא מעט מקרים, חברות הביטוח מכניסות לפוליסת הביטוח סעיפים המחריגים תשלום פיצוי כתוצאה מהידרדרות שנובעת באופן ישיר או עקיף מבעיה רפואית שהייתה ידועה בזמן רכישת הביטוח. לאור העובדה שאיידס היא מחלה שניתן לקשר אליה בעיות רפואיות רבות, בלא מעט מקרים חברת הביטוח תוכל להתחמק מתשלום הפיצוי ולמעשה הביטוח אותו רכש החולה הוא כזה שיעניק פיצוי במספר מצומצם מאוד של מקרים.

הפתרון אליו פונים חלק גדול מבין אלו שפוליסות הביטוח הרגילות לא מתאימות עבורם, בהם חולי האיידס הוא רכישת פוליסת ביטוח ללא מילוי שאלון רפואי לפני הרכישה. פוליסות הביטוח האלה מבטיחות לרוכש שהוא או משפחתו יקבלו את הפיצוי שנקבע בפוליסה ללא תנאים הקשורים למצב הבריאותי של המבוטח, באופן זה הסיכוי לקבלת הפיצוי עולה באופן משמעותי ולכן מדובר בפתרון אופטימלי לאנשים רבים.

הפוליסה מכילה מספר תנאים המבדילים בינה לבין פוליסה רגילה, למשל, במסגרת שלוש השנים הראשונות לאחר תחילת הביטוח, חברת הביטוח לא תצטרך לשלם למבוטח פיצוי כלשהו במקרה פטירה, הסעיף הזה למעשה שומר על האינטרסים הכלכליים של חברת הביטוח. יחד עם זאת, אם המבוטח נפטר בשלוש השנים הראשונות, חברת הביטוח תשיב למשפחתו חלק גדול מהתשלומים שהועברו אליה, לרוב מעל 70 אחוז מסך התשלומים.

פרט אחר שמפריד בין הביטוח הזה לביטוח הרגיל הוא העובדה שהוא מאופיין לרוב בסכומי פיצוי נמוכים יותר, בעוד שבביטוחי חיים רגילים הסטנדרט הביטוחי עומד על כמיליון שקלים, בביטוח שלא דורש מילוי שאלון רפואי סכום הפיצוי הסטנדרטי נע סביב חצי מיליון שקלים.

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
פוליסה מומלצת
מנורה

מוות מתאונה

פוליסת ביטוח חיים מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
פוליסה מומלצת
מנורה

ריסק 1

פוליסת ביטוח חיים מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
כלל

כלל כפול למשפחה

פוליסת ביטוח חיים מבית כלל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הראל

הכנסה למשפחה

פוליסת ביטוח חיים מבית הראל
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

כמה עולה ביטוח חיים לחולי איידס?

המחיר של פוליסת ביטוח חיים לחולים באיידס גבוהה משמעותית מהמחיר של פוליסת ביטוח רגילה לאנשים בריאים, הבדלי המחירים יכולים לטפס עד לעשרות אחוזים ובמקרים מסוימים גם מעבר לכך. כמו כן, חשוב לזכור כי המחיר של הפוליסה מושפע בין היתר מגילו של המבוטח, מינו וממאפיינים רפואיים אחרים.

החשיבות של ביטוח חיים לחולי איידס

רכישת ביטוח חיים היא למעשה תעודת ביטוח למשפחה של המבוטח, הדבר נכון במיוחד במקרים בהם המבוטח תורם תרומה משמעותית לכלכלת הבית. אובדן ההכנסה מן המבוטח עלול להוביל לפגיעה משמעותית במצב הכלכלי של המשפחה, ביטוח חיים שיעביר למשפחה סכום כספי משמעותי עלול למנוע הדרדרות מעין זאת.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי איידס?

לפני רכישת ביטוח חיים כדאי מאוד להתייעץ עם גורם אובייקטיבי שמכיר את תחום הביטוח ושיוכל להעניק לכם עצות טובות בנוגע לרכישה, יועצי הביטוח שלנו ישמחו ללוות אתכם בתהליך הרכישה ולהציג בפניכם מגוון רחב של אפשרויות ביטוח.

ביטוח חיים לחולי איידס בהנחה בלעדית