ביטוח חיים לחולי גושהמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי גושהרשת ביטחון כלכלית

רכישת פוליסת ביטוח חיים לחולי גושה היא משימה לא פשוטה המחלה ידועה ככזאת המשפיעה מאוד על אורח החיים של החולים בה, במידה והם תסמיניים, ולכן חברות הביטוח נמנעות במקרים רבים מביטוח חולים במחלה, או לכל הפחות מערימים קשיים משמעותיים לפני מכירת הביטוח למבוטח שסובל ממנה.

הסיבה לכך היא שחברות הביטוח רואות בחולים במחלה ככאלה הנמצאים בסיכון גבוהה לאבד את כושר העבודה, דבר שעלול לגרור הוצאות כבדות מצדה של חברת הביטוח, לכן גם כאשר חברת הביטוח מסכימה ביטוח חיים לחולה במחלה העלות של הביטוח תהיה גבוה מאוד ביחס לעלות הביטוח של אדם בריא.

ביטוח חיים לחולי גושהבמה הוא שונה מביטוח רגיל?

המטרה של ביטוח החיים היא לאפשר למבוטח להעניק לבני משפחתו ולפעמים גם לעצמו סכום כספי גדול יחסית במקרה של פטירה או במקרה של אובדן כושר עבודה, מה שימנע ממנו להעניק למשפחתו את איכות החיים אליה התרגלה לפני שאיבד את כושר העבודה.

הסכום המועבר למבוטח במקרה הצורך נקבע מראש והוא מהווה חלק מפוליסת הביטוח אותה המבוטח רוכש, המבוטח או המוטבים שלו זכאים לקבל את הפיצוי באופן אותו ירצו, אפשרות אחת היא לקבל את כל הסכום בפעימה יחידה ואפשרות אחרת היא לפרוש את קבלת הפיצוי על פני חודשים ושנים, כך שלמעשה הביטוח יהפוך לקצבה שתהווה חלופה למשכורת שאבדה.

חלק גדול מהמבוטחים שרוכשים פוליסת ביטוח חיים עושים זאת כדי לספק להם ולבני המשפחה שלהם הגנה במקרה של הידרדרות רפואית קריטית, במצב בו המבוטח לא יכול להעביר משכורת לתא המשפחתי אליו הוא שייך הוא נחשב לאדם ללא כושר עבודה ולכן חברת הביטוח תצטרך לשלם לו את הפיצוי שנקבע בפוליסת הביטוח.

כיום יש מגוון רחב של אפשרויות לרכישת פוליסות ביטוח חיים, חלק גדול אם לא כל חברות הביטוח מציעות פוליסות מהסוג הזה, למרות המגוון הזה, רוב הפוליסות מציעות מוצר דומה מבחינה מהותית, ההבדלים נוגעים בעיקר לתנאי הפוליסה, גובה הפיצוי, הפרמיה החודשית ועוד.

הבעיה היא שרוב הפוליסות הסטנדרטיות אינן מתאימות לחולי גושה לאור העובדה שחברת הביטוח תוכל להימנע מתשלום הפיצוי שמגיע לכם במקרים רבים לאור העובדה שאפשר לקשר מספר לא קטן של בעיות רפואיות למחלת הגושה. חברות הביטוח מכניסות ברוב הפוליסות סעיפים המחריגים תשלום במקרה של הידרדרות רפואית כתוצאה מבעיה רפואית קיימת שהוצהר עליה בזמן רכישת הפוליסה.

הפתרון הנפוץ ביותר לבעיה הזאת היא לרכוש ביטוח חיים שלא כולל מילוי שאלון רפואי, סוג הביטוח הזה למעשה מבטיח לחולים במחלה שהם או משפחתם יהיו זכאים לפיצוי בכל מקרה, ללא קשר לסיבת המוות או לסיבה בגינה אבד כושר העבודה של המבוטח. הביטוח הזה מכיל בתוכו מספר תנאים המבדילים אותו מהביטוחים הסטנדרטיים, למשל בשלוש השנים הראשונות לביטוח חברת הביטוח לא תצטרך לפצות את המבוטח או משפחתו, גובה הפיצוי נמוך ביחס לביטוחים הסטנדרטיים ועוד.

אנחנו ממליצים לבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכם לפני שתרכשו פוליסת ביטוח, בחלק מהמקרים יכול להיות שגם פוליסת ביטוח סטנדרטית תוכל להתאים לחולי גושה ולכן חשוב לא להיות מקובעים על ביטוח ספציפי.

יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם למצוא את פוליסת הביטוח שהכי תתאים לכם, הן מבחינת היקף הכיסוי, הן מבחינת גובה הפיצוי והן מבחינת הפרמיה החודשית.

עלות ביטוח חיים חולי גושהמה המחיר הפוליסת ביטוח?

כפי שלבטח תצפו קיימים הבדלים ניכרים בין חולים בגושה המעוניינים לרכוש ביטוח חיים לבין אנשים בריאים שמעוניינים לרכוש ביטוח חיים, ההבדלים האלה באים לידי ביטוי גם בגזרת המחיר כאשר העלות הצפויה של ביטוח חיים לחולה בגושה גובה בעשרות אחוזים מהמחיר של הביטוח עבור אדם בריא.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים
שוהם

ביטוח חיים

ביטוח חיים
רצף הכנסה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
משפחה בטוחה פלוס

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי גושהאין כיסוי חשוב מכך עבורכם

הפיצוי שמגיע למבוטח או למשפחתו מחברת הביטוח במקרה של תביעה מוצדקת יסייע למשפחה לשמור על רמת החיים אליה התרגלה ותצמצם מאוד את ההידרדרות הכלכלית שמשפחות לא מעטות חוות במקרה של היעלמות הכנסה שמקורה באחד המפרנסים העיקריים בבית.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי גושה?הצמדו לחברות הגודלות

אנו ממליצים בחום לרכוש פוליסת ביטוח חיים רק לאחר בחינה מעמיקה ודקדקנית של כל האפשרויות הקיימות בשוק הביטוח, יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לרכוש את פוליסת הביטוח הכי טובה עבורכם.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק