ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצהמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצההגנה פיננסית למקרה חירום

מציאת פוליסת ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצה לעיתים מהווה אתגר משמעותי, המחלה הידועה כמחלה חשוכת מרפא נחשבת לגורם סיכון משמעותי במיוחד בעבור חברות הביטוח ולכן החברות מבצעות בדיקות מקדימות משמעותיות לפני שהן מסכימות לבטח חולי טרשת נפוצה, אם בכלל.

כאשר חולה בטרשת נפוצה ינסה לרכוש ביטוח חיים הוא יצטרך לענות על שאלון רפואי מקיף במיוחד שאמור למפות במדויק את מצבו הרפואי. חשוב לציין כי בחלק גדול מהמקרים חברות הביטוח לא יסכימו לבטח את החולה, כיוון שהסיכון מבחינתן הוא גבוהה מדי ובחלק אחר מהמקרים החברה יכולה להציע ביטוח חיים שיהיה למעשה חסר משמעות עבור החולה, כיוון שיכלול החרגות רבות מדי בתוך הפוליסה.

מה זה ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצה?פוליסה בהתאמה אישית

המטרה של ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצה הוא להעניק לבני משפחת המבוטח ולמבוטח עצמו במקרה של אובדן כושר עבודה סכום כסף משמעותי שיאפשר לו להתמודד עם המצב אליו נקלע. במקרה בו המבוטח, חס וחלילה נפטר הכסף ישמש את בני המשפחה ויעזור להם לשמור על רמת חיים נאותה.

ניתן לשייך את הפופולאריות הגבוהה של ביטוח חיים בציבור הכללי לכך שהביטוח הזה מאפשר למי שאחראי על פרנסת המשפחה שלו, באופן חלקי או מלא, להבטיח שמשפחתו תמשיך לחיות ברמת חיים נאותה גם במצב בו הוא לא יוכל להמשיך לפרנס אותה, אם בגלל אובדן כושר עבודה ואם בגלל פטירה.

אובדן של הכנסה המגיעה ממפרנס עיקרי במשפחה עלולה להביא לפגיעה משמעותית במצבה הכלכלי ולכן הורים לילדים או בני זוג שבו אחד הצדדים לא עובד או לא יכול לעבור נוהגים לרכוש את הביטוח הזה באחוזים גבוהים באופן יחסי.

בשוק הביטוח מכיל מגוון עצום של פוליסות ביטוח חיים, לרוב, המוצר אותו מציעות חלק הארי של חברות הביטוח כמעט זהה, כאשר ההבדלים באים לידי ביטוי בעיקר בגובה הפיצוי ובגובה הפרמיה החודשית. לאור זאת, רבים מתפתים לבחור בפוליסת הביטוח הכי זולה שהם רואים.

מדובר בגישה שגויה מאוד כאשר מדובר במבוטח שחולה במחלה כלשהי ובפרט כאשר המבוטח סובל מטרשת נפוצה. זאת היות וחברות הביטוח נוהגות לעיתים להכניס סעיפים המסירים את האחריות מעל כתפי חברת הביטוח במקרה פטירה או אובדן כושר עבודה  כתוצאה ממחלת הטרשת הנפוצה, כאשר כמעט כל הידרדרות רפואית של חולה טרשת נפוצה ניתן לשייך למחלה, מה שהופך את פוליסת הביטוח לחסרת משמעות הלכה למעשה.

מסיבה זאת, חשוב מאוד מאוד לקיים שיחה עם יועץ ביטוח מקצועי ועצמאי שמבין את התחום לעומקו ואשר יוכל להמליץ האם בכלל כדאי לרכוש פוליסת ביטוח חיים, אם כן באיזה אופן כדאי לרכוש את הביטוח ומאיזו חברת ביטוח. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר את הפוליסה שהכי מתאימה לכם מבין הפוליסות הקיימות בשוק.

כמה עולה ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצה?פרמייה יקרה מהרגיל

באופן טבעי, חולה בטרשת נפוצה צפוי לשלם סכומים גבוהים באופן משמעותי עבור ביטוח חיים ביחס למבוטח בריא, חברות הביטוח לא ששות לבטח אנשים שחולים במחלות קשות וכאשר הן מסכימות לבטח אותן הן נוהגות לגבות סכומים גבוהים באופן משמעותי מהסכומים שהן גובות בדרך כלל.

חשוב מאוד להיות שקופים מאוד עם חברת הביטוח לגבי המצב הרפואי שלכם, הסתרת מידע רפואי עלולה להוביל לכך שתשתלמו כל חודש עבור ביטוח וכאשר תבואו בדרישה לקבל פיצוי בהתאם למה שמופיע בפוליסת הביטוח, חברת הביטוח תחשוף את העובדה שהסתרתם ממנה מידע ולמעשה תוכל להשתמט מתשלום הפיצוי הנקוב בפוליסה.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים
שוהם

ביטוח חיים

ביטוח חיים
רצף הכנסה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
כלל כפול למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצהכיסוי פיננסי חיוני

חולי טרשת נפוצה נמצאים בקבוצת סיכון משמעותית בכל הנוגע לאובדן כושר עבודה ופטירה, לכן, חשוב מאוד שבמידת האפשר ובהתאם למוכנות של חברות הביטוח לרכוש פוליסת ביטוח חיים אשר תוכל להעניק למשפחה של המבוטח הגנה במקרה של הידרדרות במצבו הרפואי.

מעבר לכך, ביטוח החיים יסייע גם במקרה של אובדן כושר עבודה זמני או קבוע, חברת הביטוח תעביר תשלום חודשי קבוע, או תשלום חד פעמי גדול שיסייע בהתמודדות עם אובדן ההכנסה.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי טרשת נפוצה?הצמדו לחברות המובילות

כפי שציינו, חולה טרשת נפוצה שרוצה לרכוש פוליסת ביטוח חיים צפוי להיתקל בקשיים משמעותיים, לכן הדבר החשוב ביותר הוא להתחיל את תהליך החיפוש אחר ביטוח רק בליווי של מישהו שמכיר את התחום ויודע לומר לכם מה היא הבחירה הכי נכונה בכל שלב ושלב בתהליך.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק