ביטוח חיים לחולי סרטןמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי סרטןכיסוי כלכלי למשפחה

על פי הנתונים הקיימים והערכות עתידיות עולה כי קרוב לשליש מאזרחי המדינה עלולים לחלות במחלת הסרטן במהלך החיים. בכל רגע נתון יש בישראל כמה מאות אלפים של חולי סרטן הנאבקים במחלה תוך כדי הם גם נאלצים להתמודד עם המשמעויות הכלכליות הכרוכות במאבק במחלה. חלק מהתרופות הכי מבטיחות למחלה אינן בסל הבריאות ולאור זאת החולים נאלצים להוציא מכיסם עשרות אלפי שקלים מדי חודש.

לאור זאת, חלק לא קטן מחברות הביטוח מקשות מאוד על רכישת ביטוח חיים לחולי סרטן וחלק אף מסרבות באופן גורף למכור להם ביטוח חיים, מכיוון שהן מעריכות שסכנת הפטירה ואובדן כושר עבודה משמעותית ומוחשית מדי בחלק הארי של המקרים.

מה זה ביטוח חיים לחולי סרטן?פוליסה ייחודית ואישית

ביטוח חיים הוא ביטוח שמאפשר למבוטחים בו לקבל פיצוי משמעותי במקרה פטירה או אובדן כושר עבודה, כאשר במקרה פטירה הסכום מועבר לבני המשפחה של המבוטח. החוזה שנחתם בין המבוטח לבין חברת הביטוח מגדיר מה הסכום המועבר למוטבים במקרה של תביעה מוצדקת כנגד חברת הביטוח, מה תהיה עלות הביטוח מדי חודש וכן מי הם המוטבים שיקבלו את הכסף במקרה פטירה.

 חולי סרטן מתקשים מאוד לרכוש פוליסות ביטוח חיים לאור מצבם הרפואי, אולם יש חברות ביטוח כיום שמאפשרות לחולים לבטח את עצמם בביטוח חיים על אף המחלה ממנה הם סובלים. פוליסות הביטוח הללו לא דורשות מן המבוטח הפוטנציאלי הצהרת בריאות ובאופן זה חברת הביטוח לא תוכל לדחות את התביעה לאור מצב רפואי שהיה ידוע בזמן רכישת הפוליסה, במקרה זה מחלת הסרטן.

לרוב הפוליסות הללו מיועדות למבוגרים, מעל גיל 60, אולם גם אנשים צעירים יותר יכולים לרכוש לעצמם פוליסת ביטוח חיים במתווה דומה, פוליסות הביטוח הללו לרוב מעניקות את הפיצוי בפעימה יחידה כאשר סכום הפיצוי יכול להיות משמעותי מאוד ולהגיע ל-600,000 ₪.

חשוב להבהיר שיש לביטוחים הללו גם חסרונות, ראשית לרוב גובה הפרמיה החודשית גבוה יותר מפרמיה חודשית של ביטוח רגיל לאדם בריא, מעבר לכך, סכום הפיצוי מוגבל עד לתקרה מסוימת וברוב המקרים חברות הביטוח מסרבות להגדילה. בנוסף, ברוב המקרים, פטירה של המבוטח בשלוש השנים לא תזכה אותו או את המוטבים שלו בפיצוי, אלא אם המוות נגרם מתאונה.

רק לאחר שלוש שנים חברת הביטוח תהיה חייבת לשלם את הסכום שמופיע בפוליסת הביטוח, כמו כן, במקרה של פטירה בתוך שלוש השנים הראשונות לרכישת הפוליסה, חברת הביטוח חייבת להחזיר חלק מהתשלומים שעברו אליה במהלך פרק הזמן הזה, לרוב מעל חצי מסך התשלומים שעברו.

היתרון של ביטוח חיים לחולי סרטן הוא ברור, בעוד שרכישת פוליסת ביטוח רגילה תוביל כמעט בוודאות לדחיית התביעה, בסוג הזה חברת הביטוח חייבת לשלם למבוטח את מלוא הסכום שמגיע לו ללא שום קשר למצב הרפואי שלו בזמן רכישת הפוליסה, הפרט חברת הביטוח לא תוכל לדחות תביעה בתואנת הסתרת מידע רפואי.

חשוב לזכור כי לא כל פוליסות הביטוח הקיימות בשוק הן פוליסות מהסוג הזה, לכן חשוב לרכוש פוליסת ביטוח רק לאחר בדיקה מקיפה שהפוליסה שאתם רוכשים היא כזאת שלא מאפשרת דחייה בגלל מצב רפואי ידוע,  אנו ממליצים לרכוש פוליסת ביטוח לאחר בחינה מעמיקה שתוודא כי תקבלו את הפיצוי בכל מקרה, בנוסף כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום, כאשר יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר פוליסת ביטוח שתענה על כל הדרישות והבקשות שלכם.

כמה עולה ביטוח חיים לחולי סרטן?מחיר הוגן לפוליסה מקיפה

העלות של ביטוח חיים לחולי סרטן גבוהה בהרבה מביטוח חיים לאנשים בריאים לאור הסכנה הגבוהה לחייהם של החולים, לאור זאת, חברות הביטוח שרוצות להגן על עצמן מפני הפסדים גובות מחירים גבוהים יותר מאנשים שמצבם הבריאותי רעוע. ההפרשים יכולים להיות דרמטיים ולהגיע גם לעשרות ומאות אחוזים.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים
הכנסה למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
שוהם

ביטוח חיים

ביטוח חיים
כלל כפול למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי סרטןהגנה כלכלית חיונית

רכישת ביטוח חיים חשובה מאוד עבור המבוטח ובני משפחתו ובפרט כאשר המבוטח הוא אחד המפרנסים העיקריים בתא המשפחתי שלו ובמצב בו המשכורת שלו קריטית לכלכלת הבית.

איך לקנות ביטוח חיים לחולי סרטן?הצמדו לחברות המתמחות

רכישת ביטוח חיים לחולי סרטן איננה מטלה פשוטה, לכן אנו ממליצים לקבל ייעוץ לפני רכישת פוליסת ביטוח כזאת או אחרת, מומחי הביטוח שלנו ישמחו להסביר לכם על קשת האפשרויות הקיימת בשוק הביטוח העכשווי ויסייעו לכם לאתר את פוליסת הביטוח שהכי תתאים לכם.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק