ביטוח חיים לחולי ALSמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לחולי ALSשומרים על החיים

חולי ALS מתקשים מאוד באיתור פוליסת ביטוח חיים שתספק להם הגנה במקרה של אובדן כושר עבודה או במקרה של פטירה. מחירי הביטוח המוצעים לחולים ב-ALS יקרים מאוד ביחס לביטוחים רגילים וברוב המקרים התמורה שמקבל המבוטח במסגרתן מצומצמת ומוגבלת, לעיתים ברמה שהופכת את הביטוח לחסר תועלת. 

מחלת ה-ALS נחשבת לגורם סיכון בולט מאוד, חברות הביטוח פועלות בהתאם ומנסות שלא לבטח חולים במחלה בביטוחים חדשים. זאת, לאור העובדה שחולים ב-ALS נמצאים בסיכון גבוהה בהרבה ביחס לשאר האוכלוסייה להגיע למצב של אובדן כושר עבודה ופטירה. כאשר חברות הביטוח מסכימות לבטח חולים במחלה הן דורשות ממי שרוצה לרכוש את הביטוח פרמיה בעלות גבוהה מאוד. 

ביטוח חיים מותאם ל-ALSמה מיוחד בפוליסה הזאת?

ביטוח חיים לחולי ALS מאפשר להם ולבני משפחותיהם לקבל תמיכה והגנה במצב של אובדן כושר עבודה או חס וחלילה במקרה של מוות. ביטוח חיים מעניק לבני המשפחה של המבוטח משענת כלכלית איתנה, זאת הודות לעובדה שחברת הביטוח תצטרך לשלם למוטבים המופיעים בפוליסת הביטוח סכום כספי לא מבוטל, כפי שמופיע בפוליסת הביטוח שנרכשה. 

ברוב המקרים בוחרים המוטבים לקבל את הפיצוי בפעימה יחידה, לחילופין למוטבים עומדת הזכות לדרוש לפרוש את הסכום על פני חודשים ושנים ולקבלו כקצבה חודשית. בחירה כזאת מהווה חלופה למשכורת שאבדה כתוצאה מכך שהמבוטח מפסיק לסייע בפרנסת המשפחה, בין אם בגלל אובדן כושר עבודה ובין אם בגלל פטירתו. 

כעת נסביר את הבעיות ברכישת פוליסת הביטוח הסטנדרטית על ידי חולי ALS, רכישה של פוליסת ביטוח רגילה למעשה מעמידה אותה בפני מצב די סביר שבה תביעת ביטוח החיים תדחה על סמך סעיף בפוליסת הביטוח שמסיר את האחריות מעל כתפי חברת הביטוח במצב בו המבוטח נפטר או איבד את כושר העבודה שלו כתוצאה מאובדן כושר עבודה.

סעיף זה מעניק לביטוח הסטנדרטי שנמכר לאנשים בריאות להיות כמעט לא רלוונטי עבור חולי ALS, זאת כיוון שכמעט כל פגיעה במצב הרפואי של חולה ב-ALS יכולה להיות מקושרת בצורה ישירה או עקיפה למחלה. כך יוצא שרכישת ביטוח זה עלולה לגרום למבוטח לשלם סכומים גבוהים לאורך חודשים ולא לקבל פיצוי ברגע האמת. 

לאור הבעייתיות הרבה הכרוכה ברכישת ביטוח חיים סטנדרטי ייתכן שחולה במחלה יקבל כיסוי טוב בהרבה מביטוח חיים שלא דורש מהמבוטח למלא שאלון רפואי לפני רכישתו. לביטוח הזה יש תנאים שונים מהביטוח הרגיל, חלקם מועילים למבוטח. למשל העובדה כי חברת הביטוח לא יכולה לסרב להעביר תשלום על סמך מצב רפואי קודם. וחלקם פחות טובים למבוטח, למשל העובדה כי חברת הביטוח לא תצטרך לשלם למבוטח במקרה של פטירה בתוך שלוש השנים הראשונות לרכישת הפוליסה.

אם תרצו לשמוע עוד על פוליסת ביטוח חיים שלא דורשת מהמבוטח למלא שאלון יועצי הביטוח שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם ולהסביר לכם על הפוליסה ועל כל התנאים שהיא והזכויות שהיא כוללת.

מחיר ביטוח חיים לחולי ALSבכמה הוא יקר יותר?

העלות של ביטוח חיים לחולי ALS צפויה להיות גבוהה באופן משמעותי ביחס לעלות הביטוח למי שאינו חולה במחלה, הפערים ביטוח חיים לחולה במחלה לבין מבוטח בריא יכולים להגיע לעשרות אחוזים כאשר התמורה שיקבל האדם הבריא תהיה טובה לאין שיעור ביחס לתמורה שיקבל מי שחלה ב-ALS. 

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

משפחה בטוחה פלוס

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מגן

ביטוח חיים

ביטוח חיים
ספיר

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לחולי ALSפוליסה חשובה לעין שיעור

ביטוח חיים משמעותי במיוחד כאשר אנו מתייחסים למשפחות בהן המשפחה מסתמכת לפרנסתה על בן משפחה אחד, או שבן משפחה אחד אחראי לחלק משמעותי מההכנסות החודשיות. במשפחות מהסוג הזה אובדן ההכנסה המגיעה כתוצאה מפטירה או אובדן כושר העבודה של המפרנס העיקרי עלולה להיות משמעותית.

כאשר המפרנס העיקרי חולה במחלה קשה כמו ALS יש סכנה מוחשית להידרדרות במצבו ולכן רכישת ביטוח חיים יכולה למנוע פגיעה כלכלית במשפחה במצב בו המפרנס העיקרי נקלע לבעיות רפואיות. 

איך לקנות ביטוח חיים לחולי ALS?להתמקד בחברות הגדולות

אנו ממליצים להתייעץ עם מומחים בתחום הביטוח לפני רכישה של ביטוח בריאות מכל סוג. בנוסף, יועצי הביטוח שלנו ישמחו להעניק הסברים על כל שאלה שתהיה לכם ועל כל האפשרויות לרכישת ביטוח חיים הקיימות בשוק, יועצי הביטוח שלנו יסייעו לכם במציאת פוליסת ביטוח שתתאים בדיוק לצרכים ולטפל בכל הבעיות שאולי תתקלו בהם הליך החיפוש והרכישה של פוליסת ביטוח חיים. 

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק