ביטוח חיים למושתלי כבדמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים למושתלי כבדפוליסה בעלת משקל

מושתלי כבד מתקשים מאוד במשימת איתור ביטוח חיים שמוכן לבטח אותם, השתלת כבד נחשבת לאופרציה רפואית שמעמידה את מי שעבר אותה בסיכון משמעותי להידרדרות במצב הרפואי. התפיסה הזאת גורמת לחלק גדול מחברות הביטוח לא לבטח מושתלי לב במגוון רחב של ביטוחים בהם גם ביטוחי חיים. 

מושתל כבד ולמעשה כל אדם המעוניין לרכוש ביטוח חיים מחויב במילוי שאלון רפואי המכיל שאלות רבות שחושפות לחברות הביטוח את מצבו הבריאותי של הלקוח, בשנייה שבה חברת הביטוח מבינה כי הפונה הוא אדם שעבר השתלת כבד, הליך המכירה יפנה לכיוון בעייתי מבחינת המבוטח העתידי. 

חברת הביטוח תציב מכשולים רבים ותבקש סכום גבוהה באופן יחסי בתמורה למכירת הביטוח למושתל הכבד. כמו כן, בחלק לא קטן מן המקרים חברות הביטוח תסרב לבטח את מי שעבר השתלת כבד, או להכניס לפוליסת הביטוח סעיפים שיהפכו אותה, הלכה למעשה, לחסרת תועלת. 

ביטוח חיים למושתלי כבדמה זה אומר למעשה?

חלק לא קטן ממי שעבר השתלת כבד תוהה האם יש טעם לרכוש ביטוח חיים, לאור העובדה שהתנאים המוצעים הם שונים באופן משמעותי מהתנאים המוצעים לאנשים בריאים בעלי מאפיינים דומים. התשובה לתהייה זאת איננה פשוטה, היא דורשת היכרות עם שוק הביטוח ועם הביטוח שמוצע למושתל הכבד, בעוד שחלק מפוליסות הביטוח יכולות להציע הגנה איכותית ומקיפה למבוטח, חלק אחר מספקות הגנה מלאה בחורים שעלולה לאכזב ברגע האמת. 

פוליסת ביטוח החיים הרגילה, מציעה למבוטח מושתל הכבד מתווה דומה למתווה המוצע לאנשים בריאים, הוא או משפחתו יקבלו פיצוי משמעותי, בדרך כלל בגובה של כמיליון שקלים במידה ותוגש תביעה שתמצא נכונה ומוצדקת. 

הבעיה בפוליסת הביטוח הרגילה היא שחברת הביטוח מכניסה לתוכה סעיף המונע במספר לא קטן של מקרים את קבלת הפיצוי המיוחל. הסעיף למעשה מוריד מחברת הביטוח את האחריות לתשלום פיצוי במקרה של מוות או אובדן כושר עבודה כתוצאה מהידרדרות רפואית שניתן לקשרה למצב רפואי קיים, במקרה של מושתלי כבד יש כמות גדולה מאוד של בעיות שניתן לקשר להשתלה, באופן ישיר ועקיף, כך יצא שהביטוח שלכם יהיה בלא מעט מקרים חסר משמעות. 

לאור הבעייתיות הזאת, לא מעט אנשים הסובלים ממחלות קשות וגם אנשים שעברו השתלות איברים נוטים לרכוש ביטוח חיים שלא דורש מהם מילוי שאלון רפואי, סוג הביטוח הזה מיועד למעשה לאנשים שביטוח החיים הרגיל לא מספיק אפקטיבי עבורם.

בתמורה לכך שהמבוטח אינו ממלא שאלון רפואי חברת הביטוח לא צריכה לשלם למבוטח פיצוי במקרה של מוות או אובדן כושר עבודה במהלך שלוש השנים הראשונות לתקופת הביטוח, לאחר תקופת שלוש השנים חברת הביטוח תהיה חייבת לשלם למבוטח או למשפחתו את הפיצוי המגיע להם, ללא אפשרות להימנע מתשלום. 

כמו כן, במידה והמבוטח נפטר בשלוש השנים הראשונות חברת הביטוח מחזירה למשפחת המבוטח את חלק הארי של התשלומים שעברו אליה מאז רכישת הפוליסה, החזר שמגיע לפחות 70 אחוז מסך התשלומים שעברו. כמו כן, נהוג לקבוע סכום פיצוי נמוך יותר בפוליסה הזאת, לרוב בגובה של כחצי מיליון שקלים.

ביטוח חיים למושתלי כבדכמה עולה פרמיה כזאת?

מושתל כבד צפוי לשלם עבור פוליסת ביטוח חיים הרבה יותר מאדם בריא, הקביעה הזאת תקפה גם אם ירכוש ביטוח חיים שלא דורש מילוי שאלון רפואי וגם אם ירכוש ביטוח רגיל. המקור לפער המחירים הזה הוא העובדה שחברות הביטוח מעוניינות להגן על עצמן, הן מנסות להפחית את הסיכון לתשלום פיצויים ולכן בוחרות לגבות פרמיות גבוהות יותר בכל חודש. 

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

משפחה בטוחה פלוס

ביטוח חיים

ביטוח חיים
רצף הכנסה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
כלל כפול למשפחה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
שוהם

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים למושתלי כבדלא מדלגים על הכיסוי הזה

רכישת ביטוח חיים מסייעת להבטיח את המצב הכלכלי של המבוטח ומשפחתו לכל תרחיש עתידי, משפחה המסתמכת על ההכנסה שמייצר מושתל הכבד עלולה להיפגע מאוד מבחינה כלכלית במצב של אובדן כושר עבודה, או חלילה, פטירה. הסכום שיתקבל מחברת הביטוח עבור ביטוח החיים מסייע באיזון המכה הכלכלית ויעזור למשפחה להתגבר על אובדן ההכנסה שהגיעה מהמבוטח.

איך לקנות ביטוח חיים למושתלי כבד?התמקדו בחברות הגדולות

אנו ממליצים בחום להתייעץ עם מומחים בתחום הביטוח לפני רכישת פוליסת ביטוח כלשהי ובפרט כאשר מדובר באוכלוסיות מיוחדות שנזקקות לביטוחים לא סטנדרטיים. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לסייע לכם לאתר את פוליסת הביטוח הכי טובה עבורכם, כזאת שתשמור על הזכאות שלכם לקבלת פיצוי מצד אחד וכזאת שלא תדרוש השקעה כספית גדולה מדי מן הצד שני.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק