ביטוח חיים למשכנתאמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים למשכנתאהגנה על הבית שלכם

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח חובה שהבנק דורש כמעט מכל מי שנוטל ממנו משכנתא עבור קנייה של דירה. הבנק מחייב את הלקוח לרכוש את ביטוח החיים למשכנתא כדי להגן על ההשקעה שלו, במקרה בו הלווה ימות, הוא לא יכול לפרוע את ההלוואה שנטל מהבנק ובמקרה זה חברת הביטח היא זאת שתשלם את הסכום הנותר. 

ביטוח חיים למשכנתהמה הביטוח כולל בעצם?

מטרתו של ביטוח המשכנתא היא לסייע לבנק לשמור על ההשקעה שלו ולספק הגנה למשפחה של נוטל המשכנתא במקרה של מוות לפני פירעון ההלוואה שנלקחה מהבנק. חברת הביטוח תשלם ישירות לבנק דרכו נלקחה ההלוואה את הסכום שנותר למשכנתא ובמקרה של עודף, הסכום יעבור למשפחה של המבוטח.

ברוב הגדול של המקרים הסכום המופיע בפוליסת ביטוח חיים למשכנתא קשור בקשר הדוק לסכום אותו חייב נוטל ההלוואה לבנק, באופן טבעי לאורך השנים וככל שגובה החוב יורד, העלות של פוליסת הביטוח קטנה לאור העובדה שגובה הפיצוי במקרה של מימוש הביטוח יורד. 

חלקים לא קטנים בציבור לא מבינים למה לרכוש ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא, הם מאמינים כי מדובר בביטוח חיים שני, זאת הנחה שגויה, למרות הדמיון בין הפוליסות המטרה שלהם שונה לגמרי. בעוד שמטרתו של ביטוח חיים רגיל היא להעביר סכום כספי משמעותי לבני המשפחה של המבוטח שיסייע להם להמשיך לחיות ברמת חיים נאותה, המטרה של ביטוח חיים למשכנתא היא לשמור על הבית בו המשפחה גרה ולוודא שהבנק לא יעקל אותו בגלל שהמשפחה לא יכולה לשלם את החזרי המשכנתא החודשיים.

לכן יש היגיון רב ברכישת ביטוח חיים למשכנתא, גם מעבר לעובדה שרכישתו היא תנאי מקדים להענקת המשכנתא. רכישת ביטוח שמטרתו הבלעדית היא לשלם עבור המשכנתא שננטלה על ידי רוכש הביטוח היא השלמה מעולה לביטוח החיים הרגיל. ביטוח המשכנתא יאפשר למשפחה להמשיך לגור בבית בו היא נמצאת וביטוח החיים יעזור לה להתמודד עם אובדן ההכנסה שהגיע מרוכש הפוליסה. 

כמה עולה ביטוח חיים למשכנתא? הגנה חשובה במחיר נמוך

העלות של ביטוח חיים למשכנתא איננה אחידה, מכיוון שהתנאים של כל פוליסה שונים זה מזה. הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על גובה הפרמיה החודשית הוא כמובן גובה המשכנתא שעוד נותר לשלם. ככל שהמבוטח חייב לבנק סכום כספי משמעותי יותר, כך העלות של הפרמיה החודשית תצמח.

פרט נוסף שמשפיע מאוד על המחיר של הפרמיה הוא מצבו של נוטל המשכנתא. באופן טבעי ככל שמצבו הבריאות של מי שלקח את המשכנתא בעייתי יותר וככל שגילו מתקדם יותר, הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה גדל ולאור זאת גם גובה הפרמיה החודשית. 

יתר על כן, חברות הביטוח מציעות לרוכשי פוליסת ביטוח חיים למשכנתא הרחבות שיסייעו לו להחזיר את המשכנתא בעוד מקרים ולא רק במקרה פטירה, הרחבות כמו ביטוח אובדן כושר השתכרות, מחלה קשה או נכות גם עלולות להשפיע מאוד על מחיר הפוליסה ולהגדיל את הפרמיה החודשית באופן ניכר. 

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

מומלץ!
מוות מתאונה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
רצף הכנסה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מגן

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
מגן לעתיד

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים למשכנתאמהכיסויים החשובים ביותר

לביטוח חיים למשכנתא יש חשיבות גדולה מאוד. ראשית, אי אפשר לקבל משכנתא מבנק בישראל מבלי לרכוש אחת כזאת. גם מעבר לכך יש היגיון רב ברכישת הביטוח לאור העובדה שהביטוח יסייע למשפחה של המבוטח לשמור על הבית בו היא גרה ולעמוד בתשלומי המשכנתא החודשיים (שיפרעו במכה אחת לאור העובדה שברוב המקרים הפיצוי ניתן בפעימה בודדת)

ביטול הצורך לעמוד בתשלומי המשכנתא יפתור חלק גדול מאוד בבעיות הכספיות של משפחות שמתקשות מבחינה כלכלית, לכן ביטוח המשכנתא יסייע למשפחה של המבוטח לשמור על מצבה הכלכלי ולהתמודד עם אובדן הכנסה שהגיעה מצידו של המבוטח. 

איך לקנות ביטוח חיים למשכנתא?דרך מי רוכשים פוליסה?

ברוב המקרים, הבנקים יציעו לכם לרכוש ביטוח משכנתא באמצעות חברת ביטוח שיש להם הסכם שיתוף פעולה איתה, ברוב המקרים מדובר בהצעה טובה אולם, אנו חושבים שכדאי לבדוק עוד אפשריות בשוק הביטוח לפני שמחליטים לרכוש את הפוליסה שהוצעה לכם על ידי הבנק. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לעבור על ההצעה שקיבלתם ובמקרה הצורך להציג בפניכם אפשרויות אחרות שיכולות להיות משתלמות וכדאיות יותר עבורכם. 

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק