ביטוח חיים למשכנתא

תוכלו לחסוך עד כ-מאות שקלים בחודש
מבלי לוותר על איכות הביטוח
דירוג ביטוחים

4.7 שביעות רצון הקוראים שלנו

כל מה שתצטרכו על מנת לבחור ביטוח מעולה

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח חובה שהבנק דורש כמעט מכל מי שנוטל ממנו משכנתא עבור קנייה של דירה. הבנק מחייב את הלקוח לרכוש את ביטוח החיים למשכנתא כדי להגן על ההשקעה שלו, במקרה בו הלווה ימות, הוא לא יכול לפרוע את ההלוואה שנטל מהבנק ובמקרה זה חברת הביטח היא זאת שתשלם את הסכום הנותר. 

מה זה ביטוח חיים למשכנתא? 

מטרתו של ביטוח המשכנתא היא לסייע לבנק לשמור על ההשקעה שלו ולספק הגנה למשפחה של נוטל המשכנתא במקרה של מוות לפני פירעון ההלוואה שנלקחה מהבנק. חברת הביטוח תשלם ישירות לבנק דרכו נלקחה ההלוואה את הסכום שנותר למשכנתא ובמקרה של עודף, הסכום יעבור למשפחה של המבוטח.

ברוב הגדול של המקרים הסכום המופיע בפוליסת ביטוח חיים למשכנתא קשור בקשר הדוק לסכום אותו חייב נוטל ההלוואה לבנק, באופן טבעי לאורך השנים וככל שגובה החוב יורד, העלות של פוליסת הביטוח קטנה לאור העובדה שגובה הפיצוי במקרה של מימוש הביטוח יורד. 

חלקים לא קטנים בציבור לא מבינים למה לרכוש ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא, הם מאמינים כי מדובר בביטוח חיים שני, זאת הנחה שגויה, למרות הדמיון בין הפוליסות המטרה שלהם שונה לגמרי. בעוד שמטרתו של ביטוח חיים רגיל היא להעביר סכום כספי משמעותי לבני המשפחה של המבוטח שיסייע להם להמשיך לחיות ברמת חיים נאותה, המטרה של ביטוח חיים למשכנתא היא לשמור על הבית בו המשפחה גרה ולוודא שהבנק לא יעקל אותו בגלל שהמשפחה לא יכולה לשלם את החזרי המשכנתא החודשיים.

לכן יש היגיון רב ברכישת ביטוח חיים למשכנתא, גם מעבר לעובדה שרכישתו היא תנאי מקדים להענקת המשכנתא. רכישת ביטוח שמטרתו הבלעדית היא לשלם עבור המשכנתא שננטלה על ידי רוכש הביטוח היא השלמה מעולה לביטוח החיים הרגיל. ביטוח המשכנתא יאפשר למשפחה להמשיך לגור בבית בו היא נמצאת וביטוח החיים יעזור לה להתמודד עם אובדן ההכנסה שהגיע מרוכש הפוליסה. 

כמה עולה ביטוח חיים למשכנתא? 

העלות של ביטוח חיים למשכנתא איננה אחידה, מכיוון שהתנאים של כל פוליסה שונים זה מזה. הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על גובה הפרמיה החודשית הוא כמובן גובה המשכנתא שעוד נותר לשלם. ככל שהמבוטח חייב לבנק סכום כספי משמעותי יותר, כך העלות של הפרמיה החודשית תצמח.

פרט נוסף שמשפיע מאוד על המחיר של הפרמיה הוא מצבו של נוטל המשכנתא. באופן טבעי ככל שמצבו הבריאות של מי שלקח את המשכנתא בעייתי יותר וככל שגילו מתקדם יותר, הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה גדל ולאור זאת גם גובה הפרמיה החודשית. 

יתר על כן, חברות הביטוח מציעות לרוכשי פוליסת ביטוח חיים למשכנתא הרחבות שיסייעו לו להחזיר את המשכנתא בעוד מקרים ולא רק במקרה פטירה, הרחבות כמו ביטוח אובדן כושר השתכרות, מחלה קשה או נכות גם עלולות להשפיע מאוד על מחיר הפוליסה ולהגדיל את הפרמיה החודשית באופן ניכר. 

נקודות אפורות
מחירים מנצחים, פוליסות מושלמות
אימוג'י לבבות בעיניים
פוליסה מומלצת
הכשרה

מגן לעתיד

פוליסת ביטוח חיים מבית הכשרה
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
הכשרה

משפחה בטוחה פלוס

פוליסת ביטוח חיים מבית הכשרה
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
מנורה

רצף הכנסה

פוליסת ביטוח חיים מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי
פוליסה מומלצת
מנורה

מוות מתאונה

פוליסת ביטוח חיים מבית מנורה מבטחים
הנה תיאור מגניב שהייתי רושם על פוליסה כלשהי , מעניין איך זה יוצג והאם זה יותר מדי

החשיבות של ביטוח חיים למשכנתא

לביטוח חיים למשכנתא יש חשיבות גדולה מאוד. ראשית, אי אפשר לקבל משכנתא מבנק בישראל מבלי לרכוש אחת כזאת. גם מעבר לכך יש היגיון רב ברכישת הביטוח לאור העובדה שהביטוח יסייע למשפחה של המבוטח לשמור על הבית בו היא גרה ולעמוד בתשלומי המשכנתא החודשיים (שיפרעו במכה אחת לאור העובדה שברוב המקרים הפיצוי ניתן בפעימה בודדת)

ביטול הצורך לעמוד בתשלומי המשכנתא יפתור חלק גדול מאוד בבעיות הכספיות של משפחות שמתקשות מבחינה כלכלית, לכן ביטוח המשכנתא יסייע למשפחה של המבוטח לשמור על מצבה הכלכלי ולהתמודד עם אובדן הכנסה שהגיעה מצידו של המבוטח. 

איך לקנות ביטוח חיים למשכנתא?

ברוב המקרים, הבנקים יציעו לכם לרכוש ביטוח משכנתא באמצעות חברת ביטוח שיש להם הסכם שיתוף פעולה איתה, ברוב המקרים מדובר בהצעה טובה אולם, אנו חושבים שכדאי לבדוק עוד אפשריות בשוק הביטוח לפני שמחליטים לרכוש את הפוליסה שהוצעה לכם על ידי הבנק. יועצי הביטוח שלנו ישמחו לעבור על ההצעה שקיבלתם ובמקרה הצורך להציג בפניכם אפשרויות אחרות שיכולות להיות משתלמות וכדאיות יותר עבורכם. 

ביטוח חיים למשכנתא בהנחה בלעדית