ביטוח חיים לנכים ונכי צהלמגיע לכם עד 50% הנחה

לוגו חברת הפניקס ביטוח
לוגו חברת איילון
לוגו חברת AIG
לוגו חברת ביטוח מנורה
לוגו חברת ביטוח ליברה
לוגו של כלל חברת ביטוח

ביטוח חיים לנכים ונכי צהלכיסוי כלכלי קריטי

נכים מתקשים במציאת ביטוחי חיים, מחיר הביטוחים שמוצגים להם יקרים לעיתים קרובות מאוד ובמקרים רבים גם כוללים תמורה בעייתית בלשון המעטה. נכות נחשבת לגורם סיכון משמעותי במיוחד ולאור זאת חברות הביטוח מנסות להימנע ממבוטחים נכים, לאור העובדה שהם נמצאים בסיכון גבוה לאובדן כושר עבודה ופטירה ודורשות מהמבוטחים הפוטנציאליים מחירים גבוהים בתמורה לפוליסות ביטוח החיים השונות.

בקרב נכי צהל הסיפור מעט שונה, זאת לאור העובדה שארגון נכי צהל מציע לחברים בו פוליסת ביטוח חיים קבוצתית המאפשרת לנכי צהל לרכוש ביטוח חיים איכותי באופן יחסי במחיר משתלם למדי.

מה זה ביטוח חיים לנכים ונכי צהל?ביטוח חיים עם סייגים

ביטוח חיים לנכים ונכי צהל מאפשר להם להעניק למשפחות שלהם ולעצמם הגנה במקרה של אובדן כושר או, חס וחלילה, במקרה של פטירה. ביטוח החיים משמש כמגן על בני המשפחה של המבוטח, זאת מכיוון שחברת הביטוח תעביר למוטבים שיצויינו בפוליסת הביטוח סכום כספי משמעותי, זהה לסכום המופיע בפוליסת הביטוח לאחר שיתמלאו התנאים למימושה.

לרוב הפיצוי המועבר למוטבים בפעימה אחת, של כל הסכום ולחילופים המוטבים יכולים לבקש לפרוש את תשלום הסכום על פני חודשים רבים ובאופן זה להשתמש בו כמעין משכורת חלופית למשכורת שאבדה כתוצאה מפטירת המבוטח או כתוצאה מאובדן כושר העבודה שלו.

לביטוח החיים יש משמעות מיוחדת כאשר אנו עוסקים משפחות בהן בן משפחה אחד הוא המפרנס העיקרי בהן, במצבים מעין אלה אובדן ההכנסה שמגיעה מאותו בן משפחה יכולה להוביל, להרעה דרמטית באיתנות הפיננסית של המשפחה ולפגוע ברמת החיים שלה.

כעת נבחין בין נכים לבין נכי צהל, נכי צהל יכולים לרכוש פוליסת ביטוח קבוצתית של ארגון נכי צהל, המחיר של הפוליסה נמוכה בהרבה מכל פוליסה אלטרנטיבית שקיימת בשוק הפרטי ולכן רוב אם לא כל החברים בארגון רוכשים פוליסת ביטוח חיים באמצעות ארגון נכי צהל.

לעומתם, נכים שאינם נכי צהל צפויים להיתקל בקשיים משמעותיים בבואם לרכוש ביטוח חיים, פוליסות הביטוח הרגילות יהיו כמעט ולא רלוונטיות עבורם לאור העובדה שחברות הביטוח נוהגות להכניס סעיפים המחריגים את האחריות שלהן במקרה של התדרדרות כתוצאה ממצב רפואי קיים. לאור העובדה שנכות היא בעיה רצינית שאפשר לקשר אליה מספר גדול מאוד של בעיות רפואיות, הסבירות של חברת הביטוח להתחמק מהתשלום נחשבת לגבוהה.

לאור זאת, יש בשוק הביטוח מוצר ביטוחי אלטרנטיבי, ביטוח חיים שלא דורש מן המבוטח למלא שאלון רפואי לפני קבלתו, הביטוח הזה נחשב לביטוח יקר יותר והתנאים שלו שונים מהתנאים של ביטוח החיים הרגיל, למשל בשלוש השנים הראשונות לביטוח חברת הביטוח לא תשלם למבוטח את הפיצוי שנקבע בפוליסה, כאשר אם המבוטח נפטר בשלוש השנים הללו חברת הביטוח תחזיר למשפחתו את הרוב התשלומים שהוא העביר לחברת הביטוח.

 

כמה עולה ביטוח חיים לנכים ונכי צהל?מחיר הוגן לפוליסה מקיפה

העלות של ביטוח החיים שמוצע לנכי צהל נע סביב ה-22 שקלים בחודש (משרד הביטחון מוסיף מכיסו סכום זהה), סכום הפיצוי המגיע למבוטח במקרה הצורך עומד על 95,160 ₪ למבוטח מתחת לגיל 70 ועל 40,260 למבוטח בין גיל 70 לגיל 75.

נכים שאינם נכי צהל צפויים לשלם סכומים גבוהים בהרבה עבור פוליסות ביטוח החיים המוצעות בשוק הפרטי, יחד עם זאת כדאי לציין שסכום הפיצוי המוענק במסגרתן לרוב גבוה בהרבה ויכול להגיע גם מעל חצי מיליון שקלים. כמו כן, נכה צפוי לשלם עשרות עד מאות אחוזים יותר עבור ביטוח חיים ביחס למבוטח בריא.

פוליסות ביטוח חיים החופש לבחור פוליסה נכונה

מגן

ביטוח חיים

ביטוח חיים
ספיר

ביטוח חיים

ביטוח חיים
מומלץ!
מוות מתאונה

ביטוח חיים

ביטוח חיים
שוהם

ביטוח חיים

ביטוח חיים

החשיבות של ביטוח חיים לנכים ונכי צהלמה חשוב לבדוק?

לביטוח חיים יש חשיבות גדולה לנכים ולנכי צהל, במיוחד לאלה שמהווים מפרנסים מרכזיים במשפחתם, הפיצוי שהועבר למשפחה מטעם חברת הביטוח יסייע לה להתמודד עם אובדן ההכנסה שהגיעה מאותו בן המשפחה ותמנע הידרדרות במצבם הכלכלי.

איך לקנות ביטוח חיים לנכים ונכי צהל?הצמדו לחברות הגדולות

לפני רכישת כל ביטוח מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום הביטוח, יועצי הביטוח שלנו ישמחו להסביר לכם על כלל האפשרויות הקיימות בשוק, יסייעו לכם למצוא פוליסת ביטוח שתתאים בדיוק לצרכים שלכם וישמחו לענות לכם על כל שאלה שתהיה לכם ולטפל בכל בעיה שתתקלו לאורך תהליך החיפוש אחרי פוליסת הביטוח המתאימה עבורכם.

מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?חשוב לעשות שיעורי בית

ביטוח חיים הינו כיסוי אשר מעניק פיצוי כספי במקרה מוות של המבוטח, הפיצוי משולם לבני משפחתו של המבוטח כתשלום אחד פטור ממס או כקצבה חודשית לתקופת זמן קצובה.

המפתח לפוליסת ביטוח חיים נכונה הוא חישוב נכון של סכום הפיצוי ועדכון גובה הביטוח בהתאם לשינויים במבנה המשפחתי.  

עיקר הכיסוי בביטוח חיים מתייחס למקרה של פטירת המבוטח, יחד עם זאת, ניתן להוסיף ולהרחיב את הפוליסה גם למקרה של נכות חמורה ואובדן כושר עבודה.

ישנן מגוון שיטות ומחשבונים לחישוב סכום הפיצוי בביטוח חיים, אך המכנה המשותף לכולם הוא מכפלה של השכר נטו של המפרנס הגבוה יותר (בין אם זה הגבר או האישה).

המכפלות הסולידיות הם סביב ה-200 ואילו המחמירים היו בוחרים ב-300 ליתר ביטחון.

על הסכום שהתקבל יש להוסיף או לגרוע סכומים בהתאם למשפחה שלכם, גיל הילדים, נכסים נדל"ן ברשותכם, ירושה עתידית ועוד.

גובה הפיצוי בביטוח חיים יכול להשתנות מעת לעת, מבוטח אינו מתחייב לגובה הפיצוי שרכש ביום הראשון.

מבוטחים רבים נוטים להגדיל או להקטין את גובה הפיצוי בהתאם לשינויים במצבם המשפחתי.

פוליסת ביטוח חיים תקפה לזמן מוגבל שכן היא נועדה לכסות ביטוח מפני במקרה מוות בטרם עת.

מרבית הפוליסות תקפות עד גיל 65, אך לעיתים ניתן למצוא פוליסות אשר תקפות עד גיל 70 ובמקרים נדירים, חברות ביטוח משווקות פוליסות עד גיל 80 לתקופת זמן מוגבלת.

מחירו של ביטוח חיים מורכב מכמה פרמטרים כגון גיל המבוטח, מין, תחום תעסוקה, עישון, גנטיקה משפחתית ועוד.

לצורך חישוב גובה הפרמיה, חברות הביטוח מציגות מחיר אחיד אשר ישתנה בעשרות אחוזים בהתאם לתשובות המבוטח לשאלון הרפואי.

מרבית חברות הביטוח מציעות שני מסלולים לבחירת המבוטחים

  • מסלול תשלום חד פעמי פטור ממס
  • מסלול קצבה חודשי לשארים

כיום ביטוח חיים אינו עניין יקר, בין אם זה בגלל עלית יוקר המחייה או הרפורמות בענף הביטוח, עלות של ביטוח חיים סביר להורה צעיר

פוליסות ביטוח חיים אינן תלויות זו בזו ולכן ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת וכך לקבל פיצוי מוגדל יותר

קרן פנסיה וביטוח מנהלים עשויות להכיל רכיב ביטוח חיים ריסק טהור, אך הוא מוגבל ותלוי בגובה ההכנסה שלכם וכפוף לשינויים בתקנון קרנות הפנסיה וכו'.

ביטוח חיים נפרד הינו קבוע בחוזה מול חברת הביטוח ומעניק לכם שקט בידיעה שאתם ובני משפחתכם מכוסים.

ביטוח חיים למשכנתא כפוך לשווי הנכס ואילו הבנק המלווה הוא המוטב היחיד.

ביטוח חיים נפרד כפוך לצרכי המשפחה והם המוטבים, לכן מומלץ להפריד בין הביטוחים הללו.

גיל הכניסה המינימלי לביטוח חיים הינו 24 ואילו הגיל המקסימלי לרכישת ביטוח הוא 64. בנוסף נדרש לעבור שאלון רפואי כתנאי קבלה לביטוח. יחד עם זאת, מעת לעת חברות ביטוח משנות את תנאי הקבלה לתקופה קצרה.

סביר להניח שכן, מצד אחד, חברות הביטוח שדרגו את סוגי פוליסות ביטוח חיים עם הנחות ואפשרויות הרחבה רבות. מצד שני, ייתכן שהמבנה המשפחתי שלכם השתנה ואתם זקוקים לכיסוי נמוך יותר וכתוצאה מכך תוכלו להנות מתשלום נמוך.  

בתקופת שגרה קשה לנו להעריך במדויק את ההשפעה שתהיה לאובדן בטרם עת של אחד מבני המשפחה, אך הסיכון למשבר כלכלי קשה בקרב המשפחה הינו גדול.

כל אדם בעל משפחה וילדים מומלץ לשקול לרכוש ביטוח חיים בגובה פיצוי סביר, עדיף כיסוי נמוך מהנדרש מאשר לחיות ללא כיסוי של ביטוח חיים לחלוטין.

כן. מרבית חברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי צמוד למדד.

לא, סכום הביטוח שמשולם למוטבים הינו פטור ממס. יחד עם זאת, מבוטח שרכש ביטוח חיים למקרה מוות למשפחתו הגרעינית , זכאי להנחה בתשלום מס (לפי סעיף 45א').

זה לא מכובד להעתיק